PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by dariana

off, acum de ce nu mi se mai vad pozele ca le-am facut publice? nu mai stiu ce sa le facMai, vreau sa iau si eu pampersi din aceia stil chilotzel, dar cum se numesc, ce sa cer mai exact, are cineva?
Dariana si Darius (30.07.2006)poze

dariana,intai logheaza te si apoi copy linkul si il pui intre ghilimele.sau da reply la un mesaj de al meu , sa vezi cum trebuie.
si eu vreau chilotei pampersi dar nu am vazut.dc gasesti anunta ma si pe mine.andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by dariana

off, acum de ce nu mi se mai vad pozele ca le-am facut publice? nu mai stiu ce sa le fac

Mai, vreau sa iau si eu pampersi din aceia stil chilotzel, dar cum se numesc, ce sa cer mai exact, are cineva?


Dariana si Darius (30.07.2006)poze



Eu i-am incercat si sunt ok. Sunt nr 5, dar nu Active Baby, ci Let's go!. Cel putin asa am vazut eu. Dupa ce ii folosesti si vrei sa-l schimbi, rupi lateralele.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by andreea25

la multe lunutze sarbatoritzilor! sa cresteti mari !

geliza,ramoon sa va traiasca printzesele,sunt niste mumoase!
doniro dc fata vrea doar 4 mese eu zic sa nu o fortezi cu 5.stiu ca e indicat pana la 1 an 5 mese dar fiecare copil are al ritm.Ariana are zile cand papa 4 ,si ale zile cand papa 5 mese,cum zicea si anasia,in functie de cum doarme si cum ,cat mananca.uite cum papa Ari:
8-8.30 lapte
11.30-12 fructe(cu sau fara biscuitzi)
15 supa/ciorbitza(50 ml)+ piure de legume cu carnitza/ficat/galbenush
18 iaurt(cremoso) sau cereale sau biscuitzi cu lapte
21.30-22 lapte

incearca sa i dai a doua gustare pe la 18 dar nu ceva foarte consistent( eu dc ii dau cereale imi papa mai putin lapte la 22) si sa i dai lapte chiar inainte de culcare.e o idee ,nush dc va merge .



andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.




Asa o sa fac, incerc la 18 ceva usor. Multam!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Fetelor, uitati aici ce mi-a indicat mie pediatra Dariei, poate va inspirati:

ALIMENTATIA SUGARULUI INTRE 9 LUNI SI 1 AN:

I MASA: - Tartine (miez de paine)+ unt/margarina+ gem + lapte sau tartine cu dulceata/miere/sunca de Praga neafumata (la 11 luni); branza de vaci frecata cu pulpa de rosii, cascaval (10-11 luni);
- Oulet fiert moale (9 luni 1/2) + miez de paine + lapte

II MASA: - Fructe (banane, mere, piersici, kiwi) + sucuri de morcovi, citrice + cereale; sau biscuiti cu branza de vaci

III MASA: Supa cu galuste, cu paste fainoase;
Ciorbita de salata, de loboda, de pui, vita, de perisoare din pui sau vita;
Spanac, stevie cu orez;
Pilaf de pui, ciulama (fiarta) de pui cu mamaliguta;
Perisoare (de pui sau vita) cu sos alb;
Rosii umplute (carne de pui sau vita tocata, cu orez);
Mamaliguta cu branza de vaci si smantana;
Musaca (din cartofi fierti sau cartofi cruzi rasi) cu carne de pui sau vita tocata;
Pui la gratar (11 luni);
Mancare de fasole verde cu carnita de pui;
Peste alb fiert cu legume (11 luni)

IV MASA: Sufleuri, budinci, papanasi fierti cu smantana si sirop de zahar, chec (pandispan), placinta cu mere sau branza de vaci cu aluat dietetic.

V MASA: lapte cu cereale

Acum, ce sa va zic... Am scris exact cum mi-a dat ea lista. Sincer inca nu am inceput sa ii dau nimic din astea, i-am dat tot piure de legume, dar de maine sunt hotarata sa ii dau. Incep cu ciorbita de pui. Cum vi se pare lista?

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Doniro, o sa caut let's go, merci.

Ia vedetzi, am rezolvat cu pozele? Ma ocup imediat sa mai pun si fotografii noi sa ne vedetzi si pe noi cum am crescut

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dariana nu merge! Incearca sa-ti faci cont pe www.webshots.com

Si noi vrem sa-l ducem pe pitik la mare, in august, macar o saptamina. Sa vedem unde ....






Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Roxana, mie sincer mi se pare ca lista de la medicul tau nu prea e pt copii pana intr-un an. Margarina de ex nu e buna nici pt noi ce sa mai vb de copii asa mici. Zaharul (din gem, chech , sirop) mierea, oul fiert moale iarasi nu mi se par potrivite. Sunca de Praga e plina de zgarciuri si grasimi si chimicale in forma in care se gaseste la noi. Si eu zic ca e timpul sa incepem sa le diversificam un pic gustul si mancarea lor sa inceapa sa semene cu a noastra dar asa mai incet ca nu suntem la intrecere cu nimeni si au timp suficient. Apropos de ciorbitza de pui eu pentru Maria o fac (adika o face bunica la recomandarea mea) cu carnea fiarta separat adaugata in ultimele 10 min si cu un pic de bors.
Hai ca mai scriu un pic mai tarziu ca ma cheama sefu.
Pup.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

nici acum?! hai ca deja sunt tuta rau! nu stiu ce naiba le tot fac de nu se vad

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by andreea25

a mea nu sta la spalat pe dintzi...chiar i am facut si o poza ca ziceai ca ma taie cu privirea

nu deschid gura .

andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.






..ce suparata e...dar de ce nu incerci cu periuta din aia speciala pentru ei?Cu cauciuc..sau ce e...Razvan rade de cate ori o vede,deschide gurita si vrea sa se spele singur...il gadila,cred...incearca si cu din aia,s-ar putea sa ii placa senzatia mai mult...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

http://www.itsybitsy.ro
asta ascultam noi...si ne place..muzica pentru copii!

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput