PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by lucians

Salutare!Anasia,asa te vreau! Spanacul spalat il pui la sterimar,ca stiu ca ai,pt 10'cat sa se-nmoaie,sa nu-si piarda din vitamine;deci doar oparit tb sa fie...si-l adaugi la ce papica ii faci tu:pilaf,legume fierte,cartofior cu out,etc.
iubita,cred ca sterimarul e apa de mare ...dar anasia a inteles ce i ai zis tu....
pupici la soferitza andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Referitor la spalatul pe dinti, eu il spal cu Nenedent si apoi il clatesc cu apa, cu mina.

Dariana nu ti se vad pozele!




Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

la multe lunutze sarbatoritzilor! sa cresteti mari !geliza,ramoon sa va traiasca printzesele,sunt niste mumoase!
doniro dc fata vrea doar 4 mese eu zic sa nu o fortezi cu 5.stiu ca e indicat pana la 1 an 5 mese dar fiecare copil are al ritm.Ariana are zile cand papa 4 ,si ale zile cand papa 5 mese,cum zicea si anasia,in functie de cum doarme si cum ,cat mananca.uite cum papa Ari:
8-8.30 lapte
11.30-12 fructe(cu sau fara biscuitzi)
15 supa/ciorbitza(50 ml)+ piure de legume cu carnitza/ficat/galbenush
18 iaurt(cremoso) sau cereale sau biscuitzi cu lapte
21.30-22 lapteincearca sa i dai a doua gustare pe la 18 dar nu ceva foarte consistent( eu dc ii dau cereale imi papa mai putin lapte la 22) si sa i dai lapte chiar inainte de culcare.e o idee ,nush dc va merge .andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Io nu am sterimar,dar de la fete stiu ca-i special pt fiert la aburi,fara grasimi sau alte alea.Io-l oparesc la Zepter care functioneaza-n trepte,adica sunt mai multe vase dintr-un aliaj de inox de inalta clasa,la care poti gati mai multe feluri in timp scurt.Cam sa e si sterimar,nu? Noi punem in vasul de jos apa,iar in sitarul(un alt vas de inox cu gauri pe fundul vasului) deasupra tin spanacul la aburi pt 10'...si gata,il amestec cu altceva.Inca n-am incercat sa-l fac cu ceapa,suc de rosii si usturoi,ca pt noi.Dar,in viitorul apropiat,am sa-i schimb modul de preparare

pupici

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

8-9 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

i-am facut, masa aia verde si uratan-am putut sa inghit eu, Alessia n-a fost incantata, da' a luat 3-4 lingurite pana am simtit-o ca icneste si gata, ajunge cu spanacul;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
7-8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

a mea nu sta la spalat pe dintzi...chiar i am facut si o poza ca ziceai ca ma taie cu privirea

nu deschid gura .andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by lucians

Io nu am sterimar,dar de la fete stiu ca-i special pt fiert la aburi,fara grasimi sau alte alea.Io-l oparesc la Zepter care functioneaza-n trepte,adica sunt mai multe vase dintr-un aliaj de inox de inalta clasa,la care poti gati mai multe feluri in timp scurt.Cam sa e si sterimar,nu? Noi punem in vasul de jos apa,iar in sitarul(un alt vas de inox cu gauri pe fundul vasului) deasupra tin spanacul la aburi pt 10'...si gata,il amestec cu altceva.Inca n-am incercat sa-l fac cu ceapa,suc de rosii si usturoi,ca pt noi.Dar,in viitorul apropiat,am sa-i schimb modul de prepararepupiciGabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96) 8-9 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip intalniri de bebici

io stiam ca i zice Steamer, aparatul de gatit la aburi.ca io am sterimar spray cu apa de mare ptr nasuc...poate ai dreptate si m am amuzat eu pe seama ta fara motiv...andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)
Ariana 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Ar fi super sa veniti la mare!asa poate o sa ne vedem si noi,nu?
Foarte tare soferita Daria!Dar nu poti sa o lasi singurica pe masinuta, ca nu are centura de siguranta, nu?

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Andreea,hai c-am facut-o lata:ma gandeam la STEAMER si-am scris Sterimar.Uite si de la mine

Bysko,masinuta nu e a Dariei.Eram in vizita la un nepotel de-al nostru de 3 luni.Mama-sa i-a luat de-acu masinuta,dar sigur e pt bb mai marisori.N-am vazut sa aiba si centura.Sincer,nici nu i-am luat seama asa bine...

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

8-9 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

off, acum de ce nu mi se mai vad pozele ca le-am facut publice? nu mai stiu ce sa le fac

Mai, vreau sa iau si eu pampersi din aceia stil chilotzel, dar cum se numesc, ce sa cer mai exact, are cineva?


Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput