Bucurii de sept-oct 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

Mira, inteleg, dar la 1 an nu o sa mai bea atata lapte peste zi, va papa iaurtel, branzica, legume, fructe. He, he, numai sa apara piersicile romanesti sa vezi bataie la gura lor.

Gety, vezi ca am scris eu mai demult dintr-o revista despre paine. Pana nu ii apar 4 dinti nu e indicata.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)



Ei, vezi cum se contrazic astia? Noi pe cine ascultam?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Addenda la lista de mai sus:
interzise pana la 1 an mai sunt si :
Albusul de ou (risc mare de alergii; alergia la acesta va face aproape imposibila administrarea vaccinurilor)
Zaharul (nu alergen, doar contraindicat cu strictete)
Margarina (din cauza procesului de productie devine toxica)
Varza, fasolea, mazarea (iritante, greu de digerat)
Kiwi (f alergen)
Arahide, alune(sau produse derivate gen unt de arahide-f puternic alergene-)
Ciresele, strugurii (irita intestinele)
Semipreparate, produse "datatoare de gust" gen concentrate pe baza de sare si legume deshidratate (depozite de Euri)
Carne de porc, miel, orice carne grasa si greu digerabila.
Pestele se introduce si el mai tarziu in alimentatie (9, 10 luni- si atunci specii dietetice -de ex. salau-), fiind de asemeni un aliment cu potential alergen.


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Fetelor...ma framanta rau o problema:
Nu reusesc nicicum sa scap de lapte...Reby nu mai suge de la 5 luni jumate deloc...iar de la 4 luni jumate doar de doua ori pe zi.
Deci de o luna jumate nici nu mai suge Reby si nici nu ma mai mulg..sanii sunt moi de atunci...insa daca strang de sfarc...tasneste laptele...am crezut ca o sa dispara cu timpul...insa vad ca m-am inselat.
Pana acum o saptamana era cat de cat ok...vedeam parca ca e din ce in ce mai putin...dar de cand a nascut o prietena fff. buna de-a mea...m-am emotionat tare mai ales cand imi spunea ca ii da sa suga...si de atunci parca tot mai des simt furnicaturi....si clar simt cum cade laptele in sani...cred ca din nou s-a trezit instinctul matern...gandindu-ma la cum ii da sa suga prietena mea bebeului ...nu stiu daca v-am spus cat am suferit cand Reby nu a mai vrut sa suga...si cate incercari am facut pentru a o mentine pe san

Ce spuneti? Ati mai auzit de asa ceva??? Este posibil? De fiecare data ...mai nou cand o privesc pe Reby cum doarme...sau simt afectiune mai profunda pt. ea simt caldura si furnicaturi in sani...

Sper sa nu fie alta problema...de la cat a stat laptele in sani si nu s-a tras...

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

darius este ffff bine multumesc lui d-zeu
incerc sal dezvat de tzatzi in timpul zilei pt c trebuie sa merg la lucru ca luna viitoare imi expira actele daca nu merg
depresia vine din cauza lu tati nostru pt ca de cand am ramas insarcinata cu darius am avut probleme cu elsi dupa iar probleme
acum mai nou s-a reapucat de jocurile la aparate s mie asta numi convine
nu era de ajuns ca vine la sf de sapt acasa acum cand ajunge vinerea se opreste la un bar aici in apropiere de casa s baga bani la jocuri s mie imi spune ca trebuie sa facem economii sa ne putem cumpara casa
nu mar deranja daca sar opri sa bea o bere si sa bage acolo un 5 euro la aparate de distractie ca nu sunt absurda dar cand deja vorbim de 100 sau mai mult incep sami joace piticii pe creier
sincer mai fetelor eu una nu mai pot in ritmul asta imi vine sami iau campii
cand am nascut nici nu am vrut sa stie ca ma mutasem nu mai stateam cu el o aflat s o venit la spital si sa rugat de mine cu cerul s pamamntul sa ma mut inapoi cu el
eu iam spus dupa vreo luna ca ma mut dar nu numai pt copil sa vrea sa fim impreuna ci s pt mine ca eu nu ma mut ca sa aiba copilul tata ci pt totusi tin la el
a facut asa bine ca la sf de sapt cand venea se ducea la peste s sambata s duminik ccc el are nevoie de relaxare eu nu aveam ca stateam acasa
darius 3lun jumate nu mam putut dezlipi de el sa merg nici la baie noroc ccc ca dormea noaptea
peste toate il mai suna s una din tara s bipuri s tot pana iam zis ori vrea o famile ori plec cu baiatu s nu mai stie de noi
sunt fff curioasa sa vad ce face incepand de sapt asta pt ca daca se mai duce la jocuri is jurata sa plec s sa nu ma mai uit in urma
vorba aia nas fi nici prima nici ultima care as creste un copil fara tata
imi este fff greu pt ca eu tin ff mult la el s de asta miam calcat pe inima de multe ori s neam impacat dar am ajuns la capatul puterilor nu mai pooooottttt
scuze dar ma palit plansul s nu mai recitesc ce am scris
va pupam darius s mamica lui elena

elena mami de darius stefan(25.09.2006)
poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ca si brosura asta a scrsi-o o dr. Noua nu ne-a iesit nici un dinte, daramite 4. Oricum nu-i dau.
Nu-i cresc ei dintisori, imi mai iese mie o masea de minte.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, mi-ai adus aminte de vaccin. De cirese nu stiam. Celelalte, pana si eu le evit, ex, varza, mazare etc., ca-s alimente greoaie.
Raman, dintre fructe, mar, banana, para si piersici?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Elenia - capul sus! Poate e nevoie intradevar de ceva radical care sa-l schimbe pe tati al vostru, dar daca te gandesti sa-l parasesti, pentru ca dupa aia sa te intorci iar la el, n-o sa se schimbe. Pentru ca stie ca te va putea imbuna. Nu dispera te rog, ca nu merita. Hai sa ne gandim impreuna ce sa faci, poate este cineva printre noi care a trecut prin probleme asemanatoarea si le-a rezolvat. Ma mai gandesc si eu ce s-ar putea face.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Elenia, ce necazuri! Si eu am o matusa dependenta de "aparate" si este ca un drog. M-a furnicat pielea. Tu-l cunosti mai bine, ce poate si ce nu poate. Noi o sa fim alaturi de tine, poate se indreapta lucrurile la voi.
Lakioana, eu as pune-o la san din nou.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Asa arata www.geocities.com/bucurii2006/index.html" target="_blank">SITE-UL BUCURIILOR la data zilei. Oricine doreste sa se inscrie de acum incolo sau sa actualizeze ceva, sa trimita mail.

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by eloise

E-heeee, unde sunt vremurile din sarcina, cand daca ma trezeam la 4 din cauza arsurilor, aveam toate sansele sa o gasesc online pe Sandra, si ea treaza din acelasi motiv...

Chiar, Sandra, ce mai faceti?


Eu nu mai vreau asa arsuri cat 'oi trai !!!!!!!!!!! Nu se pune problema de BB2, nu zic niciodata dar...

Sandra
gargaritza

Mergi la inceput