Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am mai adaugat o poza cu mine imensa (oare sunt complexata? nu cred ca e cazul si sincer...nu ma simt, dar oare atunci de ce pomenesc atat de des de cat saunt de )
Si am trecut corect la semnatura nr. saptamanilor.

Acum merg sa pun rufele la uscat ca stau in masina de ceva vreme. Mai vb maine.

O zi frumoasa, cu soare si cu suturi de bb cat mai placute simturilor (intr-o zi chiar am putut pipai o manuta sau un piciorus pe vurtica, undeva langa buric, ca se asezase asa si...aproape am plans de emotie)

Oana 25+ si Stefan-Vladimir 4ani+

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Ghinetz, m-am uitat in albumul tau la cateva poze si am vazut o poza sub care scria 23 S. E facuta la 23 de saptamani? Daca da... parerea me a e sa nu-ti faci griji nu pari deloc "mare" !
Eu imi faceam probleme ca in afara de faptul ca mi-a crescut burta, in rest nu m-am ingrasat si m-am gandit ca poate nu ma alimentez suficient (desi mananc cat simt nevoia).
Dar am fost vineri la "Scoala parintilor" la un spital privat unde merg eu la control si am intrebat-o pe asistenta care a tinut cursul daca e OK. Mi-a zis ca fiecare organism reactioneaza in felul lui si poti sa iei sau nu in greutate dar important e cum ai grija de tine dupa nastere.
Luna, Londra cred ca e superba primavara... Daca nu ramaneam insarcinata, planul era sa merg in vacanta acolo prin iunie... Asa il aman putin... dar... asta e , eu zic ca merita!



ily 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Oana - UAU pe unde ai umblat .... macar te-ai simtit bine asta e important , lasa-i incolo de "socrosenie " . Si acum sa te "cert" (sper sa nu te superi ) dar unde te vezi ??? ca eu nu te vad deloc asa ( costumul de blugi e super , imi place tare ) si de fapt mai in urma noi cele cu multe kg ne-am decis sa facem ture de stadion dupa ce vin bebe-i nostrii pe lume (asta daca va mai fi careva in stare ) si te luam si pe tine cu noi daca vrei ... spor la treaba


Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Multumesc pt felicitari inca o data! Inca mai am pana ma obisnuiesc cu noul "statut". Parca nu imi vine sa cred ca sunt sotia lui.

Azi am fost la doctor pt concediul medical si am profitat sa ii spun si de durerile ff mari de burtik pe care le am de cateva zile. Le-am pus pe seama stesului si agitatiei, dar imi era frica sa nu fie vreo problema. Dupa controlul pe masa verdictul a fost ca am colul scurtat, asta dupa ce acum 3 sapt era foarte lung...asa ca va trebui sa stau cuminte in pat. I-am spus ca ma doare f tare in zona de jos a burtii, aproape in vagin...si mi-a dat iar No-spa si Scobutil. Ca sa fie totul si mai si, am si racit in noaptea cununiei, asa ca acum tusesc si am nasul infundat.

Bine ca macar bebe da picioare intr-o veselie si nu pare sa aiba vreo problema.

25+ Denisa Maria

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Otim ,
cum mai e prin Timisoara? Eu la origine sunt tot banateanca... desi am plecat de acolo acum aproximativ 18 ani. N-am mai fost prin zona de foarte multi ani, dar mai comunic pe e-mail cu o prietena si mai vorbesc la telefon cu niste prieteni si cand ii aud cum vorbesc cu accentul ala tipic pentru Banat... ma "moi" de fiecare data (desi nu sunt genul "sensibil").



ily 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Brazuca, felicitari, casa de piatra!
dragele mele si noi am avut un eveniment onorant week-end-ul asta, am fost nasi de botez si daca va face placere, va invit la un set de poze:
BOTEZUL FINUTEI NOASTRE



AndraSapt24 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

La petrecerea de cununie mi s-au facut tot felul de teste babesti pt aflarea sexului bebelushului. Cu sarea in cap, si plus altele de care nu auzisem. trei persoane diferite, fara sa se fi vorbit intre ele sau sa auda ce au spus ceilalti, au zis ca e baiat!
Cred ca ma duc sa mai fac o eco saptamana asta.

25+ Denisa Maria

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Deci doamna brazuca - acum treceti la varianta cuminte , ca sa fie bine pana la capat , nu ???... si stai in pat

ily7 - pai ce ar fi daca ne faci o vizita ???? De atata timp multe lucruri s-au schimbat unele in rau , altele in bine .

ca trebuie sa plec , vorbim maine dimineata la ???

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Duamna Brazuca ti-am vazut pozele si suteti frumosi amandoi. Casa de piatra inca o data.

Ily te asteptam la Londra cu prima ocazie, aici e intradevar totul superb cu vremea asta data peste cap, anul trecut imi aduc aminte ca faceam gratar de ziua mea, pe 4 mai, si ploua si era frig (a trebuit sa facem gratarul sub un copac) iar anul asta deja a venit vara. Ieri m-am imbracat la pantaloni scurti si tricou si sandale. Eu stau la 20 mile de Londra (centru) si este o zona verde superba si aer curat. mmmm!

Stie cineva cand se intoarce Simo? Oare si-a angajat avion personal sa care toate lucrurile cumparate?

Luna 22 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Andra, superbe fotografiile! Sa-ti traiasca finuta, e o dulce!

Brazuca, esti o mami si o sotie radioasa! De acum trage-ti un pic sufletul, ca ai avut o multime pe cap in ultima vreme, si bune si rele.

Lia S24

Mergi la inceput