Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

oaana formatul este : [ http="adresa poze" ]ce denumire vrei[/url]
fara spatii (eu le-am pus ca poti copia formatul)
Adica in cazul tau :


poze oana


Poza 23 saptamani
Mioara 28+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

Oana, si eu m-am gandit sa-mi fac perna in forma de semiluna cum si-au comandat fetele, pt. ca parca nu ma-ndur sa dau atatia bani pe o perna umpluta cu ....spuma de mare ?!!? eu asa cred ca polistirenul ala granule e exact spuma de mare pe care as putea sa o fac si eu rost si sa ma joc putin cu ea, desfacand-o bobite-bobite. Sau gresesc?

75 Kg si 105 la burtica? Hehe, avem aceleasi semnalmente
Tu cum te simti? Eu una ma simt super la dimensiunile astea..(deocamdata)

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by otim
olguttza - spune-mi , te rog , preturile de pe site de la Babycare sunt reale ????


ete ca tocmai ma uitai pe site, noroc cu tine. preturile sunt cat se poate de reale, ba chiar mai mici fata de ce vazusem eu la cocor - ma rog, diferenta de fo 2-3 sute de mii, adaosul lor. cre'ca o sa comand direct de pe site, ca ies mai eftin (carut+patut).

in alta ordine de idei, sotu mi-e in contzed saptamana asta, acu racaie calciu de pe pereti. azi tre' sa mergem sa ne orientam la mobila de sufragerie si, eventual, la canapea, ca poate o da Domnu s-o terminam saptamana asta, ca mi s-a urat!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">26+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

Va las fetelor, ma duc sa stau o lecutza in pat ca m-a luat o durere de cap si asta micu' se tot agita in burtica....am o gramada de rufe de chitit, vreau sa fac si niste chiftelute din piept de pui ca mai am niste orez gatit de ieri.
A, si mai vreau sa incerc mai incolo un fel de milk shake, m-am gandit eu azi-noapte cand m-a lovit insomnia. Bag 2 banane cu ceva inghetata de cacao si un borcanel de iaurt frutissima de capsuni de la danone la blender, sa vad ce iasa. O fi bun? V-am dat idei?
Nu va mai spun ca am asa o pofta de capsuni de numa! Oare sa ma risc sa iau 2-3 din alea babane de au aparut pe piata? cred ca sunt umflate de ormoni de crestere.....
E acrii strugurii....e acrii...

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Am avut o zi superba ieri, am mers la restaurant pt masa de pranz, apoi ne-am dus in parc unde e un fel de piscinuta pentru astia mici de numai 30 cm adancime ca sa se balalceasca cu picioarele, s-a balacit Cosmin, eu am mancat inghetata, baietii au jucat fotbal dupa aia si toate astea intr-o vreme superba de vreo 25 grade.

In rest suntem bine, ma cam mananca deshtele sa plec la cheltuit bani de cand am auzit-o pe Jadi , mai ales ca am vazut neshte rochite de fetite nou nascute superbe, una era verde cu capse la spate si avea si chilotel asa scumpa si mica, zici ca era de papusi. Dar totusi cred ca ma abtin ca plecam in concediu pe 6 mai si ne trebuie bani. Mai bine iau dupa aia.

Voi ce mai faceti?


Luna 22 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

olguttza - doar ca mare atentie pentru ca nu am vazut sa figureze trecut pe listuta salteaua . Daca vrei , pot sa-ti mai zis site-uri (ex. baby shop . ro ) unde zice asa (ex.patut )
Gama: Douceur

- Este recomandat de la nastere pana la varsta de 4 ani.
Include:
- masa de infasat
- etaj intermediar
- roti, doar pe o parte cu sistem de franare
- suport pentru accesorii
- salteluta
- jucarie de atasat la patut, gen carusel
RON
incl. TVA si taxe postale
Mai am si alte site-uri (azi am mai cautat pe net )

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Otilia, mercic! salteaua figureaza separat, e la 85 ron. acu ma uit si dincolo. ideea era ca as vrea sa comand fix ce-am vazut cu ochii mei in magazin.

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">26+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

olguttza - daca vrei iti primit prin PM ( am cam 15 site-uri ) daca vrei sa-ti mai "clatesti" ochii asa un pic (am vazut inclusiv ca plase de tantari si nu la preturi foarte mari

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Bun regasit tuturor. Am revenit de pe plaiuri bucovinene. Frumos! Foarte frumos! Am vizitat in we manastirile. Ne-am plimbat. Mi-a placut Cred ca e o zona teribil de frumoasa, poate cea mai. (E drept, nu am vazut Maramauresul, iar Brasovul e dragostea mea din copilarie, dar...)

Am stat o saptamana la socrela. Stresant. Daca vineri nu am fi plecat in mini excursie...cred ca nu mai rezistam. Un mediu foarte rigid, in care orice abatere de la regula casei e aspru pedepsita. Dar am invatat sa ignor.

Revenita acasa...hop pe cantar. Vazut-speriat: 69kg. Maine am sa merg sa vb cu medicul de familie. Oare e cazul sa nu mai mananc atat de mult? Nu ca as face cine stie ce excese, dar...manac seara o tartina, un pahar cu lapte...si asta dupa 9, ca atunci ma apuca pofta. Micul dejun e fff copios, cu mai multe tartine, cu ou, cu branza. Eu zic ca sunt chestii sanatoase, dar ce m-oi face la vara daca in astea 3 luni cresc tot in ritmul asta?! Am intalnit o graviduta care trebuie sa nasca la inceputul lui mai si - pe bune - eram mai "mare" decat ea!
Si mai am o problema. Mi-e fff pofta de bere. Am mai gustat eu de ici de colo cate o gurita, dar as bea o bere intreaga. Oare sa-mi iau fara alcool? Am auzit ca nu ar fi asa sanatoasa.

In rest...suntem bine. Pe 1 mai mergem la eco sa vedem ce mai facem. ma gandesc ca mai e asa putin pana o sa imi vad baietelul... Stefan pupa in fiecare seara burtica si vorbeste cu bb.(Victor, asa il va chema)

Oana 24+ si Stefan-Vladimir 4ani+

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Oana si eu acum mi-am facut un sandvis si contemplam o bere in frigider... N-am deschis-o, ma simt vinovata, asa am auzit si io ca cea fara alcool e mai nashpa. Ah si ce pofta am!

Luna 22 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput