Nascut pe 13 ?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Am un bun prieten nascut pe 13 mai. Un om normal, cu o mina vesela si cu multi prieteni. Nu se considera deloc ghinionist pentru ca e nascut pe aceasta data. Mama sa la nascut la ora 23:45 si dr i-a propus sa-l treaca in fisa la ora 00, ca sa fie pe data de 14, insa ea a refuzat.
Mie, chiar intr-o vreme mi se intamplau numai lucruri bune de data de 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Oops ..la asta nu m-am gandit ...daca is nascuta pe 13 si trecuta pe 14.... o sun acu pe mama sa vad ..nu de alta dar parca vad ca serbez cu o zi to late

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Este o problema sa fii nascut pe 13?
Eu sunt pe 13 aprile - am 36 ani.
Sora mea pe 13 iunie - are 34 ani.
Tata pe 13 august - are 60 ani.
De ce considerati ca este o zi cu ghinion?


VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Filip e nascut in 2005 pe 13 mai - vineri si pana acum e un copil foarte norocos... Cu asa mama

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

Unul din fratii mei este nascut intr-o marti pe 13 la ora 13 fix, si da a avut multe greutati in viata, anul trecut intr-o zi de 13 a dat o masina peste el si a avut coloana fisurata in 3 locuri, 90 de zile de ghips, vara, si pana atunci a mai avut si alte ghinioane, cand era mic dintr-o neglijenta de-a parintilor, fratilor si invitatilor, de ziua lui pe 13 - la taierea motului - a luat sticla de gaz si a baut, a stat in spital cu mama mai bine de 2 luni si pana pe la 14 ani a baut zilnic ulei de peste. A avut numai ghinioane dar in acelasi timp si foarte mult noroc, ar fi putut de foarte multi ori sa moara pana acum, in schimb el traieste, Dumnezeu sa-i dea sanatate si sora mea nascuta intr-o zi de 8 a murit exact la varsta de 20 de ani - Dumnezeu s-o odihneasca in pace.

Mult noroc si sanatate la toata lumea.

Arta este lunga, viata este scurta
Catalina - Mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abbi spune:

Pentru familia noastra, data de 13 este una cu noroc! Intr-o zi de 13 l-am cunoscut pe sotzul meu si.... .Pe 13 iulie 2005, intr-o zi de miercuri am nascut-o pe Diana(grabita, foc-35 de saptamani,3.640 kg, 54 cm ).E un copil reusit, vesel si sanatos!Asa k acum, mie imi e drag nr asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryta spune:

Si eu sunt nascuta pe 13 in luna decembrie si sa stiti ca mie cifra 13 imi poarta noroc.
Nu cred ca cifra 13 aduce ghinion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maha spune:

Si eu sunt nascuta pe data de 13 aprilie .Pentru mine este o zi norocoasa am luat 2 examene importante pe data de 13.Si in general sunt o persoana norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Bunica mea s-a nascut pe 13 septembrie 1913. Norocoasa nu stiu daca a fost, dar nici ghinionista. A trait pana la 87 de ani si a avut o viata "normala" sa zic asa.
Eu am avut 3 colege de clasa in liceu nascute pe 13 aprilie, doua in acelasi an si una cu un an mai mare. Deocamdata sunt f bine, Slava Domnului si nu le-am auzit sa zica ca sunt speriate ca sunt nascute pe 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Hop si eu pe aici...sora mamei mele e nascuta pe 13 aprilie, chiar ieri a implinit 60 de ani...nu a fost ea o persoana ff norocoasa, dar nici ghinionista, a avut o viata normala, si sa dea DD sa mai aiba inca multi ani de acum incolo.
Fiul colegei mele de birou e nascut pe 13 aprilie, si a implinit acum 21 de ani...el este un norocos si jumatate...asa zice el...
Deci, fiecare cu experienta proprie...


Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Sa ajutam copiii nedoriti sa traiasca! Cu o simpla semnatura le putem salva viata!

Mergi la inceput