LMA*Ghiocei de martie-aprilie 2006* (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Pispi, bravooooooooooooooo!!! ma bucur sa aud despre voi si despre perlutza!!!

POLIIII, ma gandesc la tine, distractie frumoasa, nu baga prostiile in seama, gandeste-te numai la voi! Abia astept pozele!!

DIANAD, cum naiba voia sa i le faca pe amandoua de-odata? ROR e destul de brutal, ajunge el singur… Ufff. Noi facem a x-a oara Infanrix in vara, candva.

DELIA, sa stii ca te admir, pe bune. Dupa ce husband ti-a facut cate ti-a facut si iti mai face, tu te gandesti asa frumos. Stiu ca zici ca Rudy merita, si e adevarat! Dar, stau si ma gandesc, oare cum ar reactiona hubby al tau daca i-ai spune senina intr-i zi, “darling, te parasesc”. Hm.

AIDA, da, mey, si n-am profitat de impingareatza de cutii, tztztz. stai ca am si filmuletz, il pun special pt tine. Si pt CAMELIADA, care mi-a zis ca Oana are potential sper sa ajung sa il pun diseara. Ca e ziua lui husband, numai ca el nu face mare caz din asta. Dar totusi, vor veni ai lui la cina.
Multumim pt capitolul nou!

STEFANNA, …mai, nici nu am cuvinte. Saraca mamica… cati ani are? Sunt antecedente in familie? Imi pare asa de rau!!!!

AMA, ce fain povestesti tu acolo de Seby! Abia astept sa vad pozele, ca nu am apucat! Papa inca laptic, wow! Sincer va admir pe cele care mai alaptati, fetelor, si as fi vrut sa pot si eu

MONICA, tu ai intarcat nesatulul mic?

Oana a dormit ceva mai bine, s-a trezit numai odata azi noapte, pe la 1.30. La 4 nu s-a mai trezit. Ufff. Dar i-am dat Chamomilla seara.
Am impresia ca ii este si cald. Azi o bag in sacul de dormit de vara. Sunt 24 de grade la ea in camera si ea e obisnuita sa fie mai rece. Ieri a adormit pe la 5.30 dupamasa, a dormit vreo 3 sferturi de ora, a dat semne de trezire, am luat-o in brate, si mi-a mai adormit o data in brate, m-am intins cu ea pe pat, ea dormea la mine pe piept... cu ratzusca. Pana pe la 6 si un sfert, si apoi am iesit la o plimbare. Seara a adormit fara probleme. Azi sunt aici 25 de grade, va fi cald, si bunica-sa insista sa ii dam inca ciorapi lungi pe sub pantaloni. Daca ar fi dupa ea, i-ar pune si caciulitza. Duminica vom avea 28 de grade.

IRINA, cum doarme Andrei? Mai bine?








Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Off nu reusesc sa mai tin pasul cu voi. Cred ca sunteti la intalneala, sper cat mai multe si mai vesele. Sa aveti o zi la superlativ, sa va distrati si in locul nostru, cele de departe.

Alicia merge singura, si-a dat drumul cu adevarat. Are 6 dintisori (ultimii 4 iesiti rla intervale mici in jurul varstei de 1 an).

Ciuf, frumoase sarbatori de Paste ati avut, frumos tort.
Catrinel, pai daca doarme faraOana atat de bine, mai pune draga niste poze pt presa de pretutindeni. Pai ii dai niste cutii de despachetat ori de impins si n-ai treaba.
Noe, noroc cu Iepurasul vostru, am vazut si eu in poze ce inseamna o primavara adevarata, aici a nins ieri ca in pina iarna. Deci n-a fost sa va vedeti cu Antony dar cu Thea da (buna bericica?). Noe si Andreea, mamici inventive, v-ati schimbat fetele intre voi?
Alinaalex, bine de voi, ca pe mine ma apuca plansul cand vad "iarba verde de acasa". sa treaca raceala.
Poli, sa ai o nunta minunata si botez fericit!
La multi ani, Aalina2003! La multi ani David Nicholas!
Pispi, ma bucur ca ai scris despre micuta scormonici. Am intrebat si eu medicul de ce refuza Alicia formula si laptele de vaca, zice ca e normal cata vreme suge sa prefere sanul. Eu de cateva zile i-am taiat masa de dimineata, doar seara adoarme la tzitzi asa cum s-a obisnuit.
Stefanna, Doamne da sa nu fie intr-adevar sindrom Down si sa fie bine pt verisoara ta si puiutul ei.

toata gasca fara exceptie

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

NE PUNE SI NOUA CINEVA POZEEEEEEEEEEE ?????????

_
adar si MAIA minunea cu ochi mari (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by adar

NE PUNE SI NOUA CINEVA POZEEEEEEEEEEE ?????????

_
adar si MAIA minunea cu ochi mari (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''







vine pozele, vine

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Pana se incarca pozele, haideti sa va spun pe scurt cum a fost la intalneala.
Primero, un pupicus si un floricicus pentru Andreea ca a venit cu ideea asta si ne-a adunat la un loc Ar fi fost super daca eram mai multe dar si asa, in 6, ne-am simtit tare bine (io, cel putin)

Secundo, ma bucur mult ca le-am cunoscut pe Cat si pe Claudia_d, sunt niste dragute si simpatice si mai ales haioase rau, asa ca a fost o atmosfera superrrrr! (na, sa va fie ciuda ca nu ati venit)

Monica este enervant de slaba (enervant pentru cine mai are sunci in plus, adica je) dar in rest la fel de finuta si de simpatica si sper sa ne putem vedea mai des...


Cat despre Catrinutza si Andreea, ce sa mai spun, Catrinutza te pupez maxim ca ai fost singura care a prestat la R-Oh cu mine si Andreea, danke pentru transport!!!!


Am mancat, am barfit, am vorbit despreeeeee.......BEBEI, normal, dar si despre alte cele pe care nu le pot scrie aici pentru ca imi tremura geana cu timiditate si rosesc si poate crede dragos ca stau pe site-uri deocheate


All in all, (repede, ca tb sa plec cu sor-mea la dans), actiunea trebuieeee repetata, in formula mai mare si acum asteptam propuneri pentru o intalnire in parc, cu bebei cu tot (si cu soti, daca indraznesc)


pentru cine doreste, pozele pe care le-am facut eu- aici !enjoy

fug sa ma primenesc

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

uai de mine, am vazut pozele si mi se facu ciuda. si io vreau sa am pantaloni cu talie joasa, si sa mi se vada buricu' fara sa-mi iasa burtile din pantalon. nu ma mai joc. toate aratati foarte bine, si localul pare cochet. i don't care, vreau si io sa ne vedem, daca vin prin tara (atunci sa te tii, cine ne mai primeste pe noi in local, cu copii alergatori si poznasi?).

io ma retrag, duminica pleaca ai mei, asa ca azi plec si eu mai devreme de la birou.

weekend minunat, muah!


www.onetruemedia.com/shared?p=241b3734905abb9d5d8142&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A fi parinte, e o binecuvintare
(Alexandra - 3 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

OK! Vazut pozele, murit de pofta ......

Urmatoarea intalneala o facem la Sibiu ! jur pe rosu!

BUCURESTENCELOR ... sa stiti ca e slaba miscare acolo la voi! Sa nu mergeti voi la un papanas ... slab de tot!

Andrushka, MP, Cat, Claudia, catrinutza ... VREM SI DE LA VOI!!!!!

_
adar si MAIA minunea cu ochi mari (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna la toata lumea!!!!
reintru si eu dupa o scurta absenta.. si vorba Aidei "mi s-a facut ciuda" de ce am vazut!!!!!
fetelor sunteti de invidiat ca ait reusit si v-ati vazut! bravo!!!
Andreea sa stii ca printr-o indepartata camera a creierasului (ramas) mi-a trecut sa vin pana acolo, dar din pacate aveam musafiri din ro....
eu sper sa o mai puneti de-o intalneala si alta data, poate prin toamna la numarat bobocii, si sper sa pot spune si eu prezent
am vazut pozicile puse de Noe si tare mi-au placut.
Aida sa stii ca si mie mi-ar place cu talie joasa, etc... dar sunculitele nici ca se duc de la mine
cat si Monica cum ati facut cu copilasii pana la urma?
Biuta

La multi ani la toti puiutii care au implinit 1 anisor!!! sanatate si sa creasca frumos, sa aduca numai bucurii la parinti!

si nu in ultimul rand Poli sa ai parte de o nunta ca in povesti si un botez asa cum iti doresti!!!!

pup toate fetele

cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Deci...pe repede-nainte,am avut o super zi de vineri,13,in primul rand datorita faptului ca am intalnit...si romance dragute,normale si fara fitze si,mai ales,super mamici.
Am schimbat idei despre bebei si,evident despre...soacre.Pacat de timpul prea scurt.Sigur,abia astept sa ne vedem in parc dar,n-ar fi rau sa stabilim o anume zi din luna,de exemplu,in care sa ne intalnim doar noi,fetele si sa ne bucuram de "libertate" in felul nostru,adica trancanind.
Ma bucur din suflet ca am cunoscut-o pe Cat,nu de alta dar e...cam scumpa la vedere,ma bucur ca Monica a putut sa evadeze si Claudia ne-a facut o surpriza aparand.

Diana,draga mea,ai vazut ca n-ai picat la mijloc?La masa...
Catrinuta,suntem...prea vecine ca sa nu ne vdm mai des,asa ca sigur o mai comitem in cateva seri,dupa ora 18.30,in Carol sau Tineretului.

Adar,venim la Sibiu,sigur,mai ales daca ne astepti cu praji.Dar ce ne facem daca vrea si Aida sa ne vedem in Canada?Sau Ciuf,in America,Ile in Norvegia?

Delia...viata cam bate filmul in cazul tau.Daca spui ca ai simtit plicurici in stomac,nu prea este de bine.Ideal ar fi sa poti gandi limpede si...ca o femeie,nu doar ca o mama.E tare greu,dar este absolut incredibil ce ti s-a intamplat.O fi destinul???

Stefanna,mi-e tare greu sa spun ceva legat de situatia verisoarei tale.Pot doar sa sper ca s-a strecurat undeva o eroare.S-au mai vazut astfel de cazuri.

POLI,ITI DORESC O ZI MINUNATA,CEA MAI FRUMOASA DIN VIATA TA!SA FII CA O PRINTESA!

Kim,sunt de acord sa fac schimb de bebei(pt. 10 minute!),cu orice mamica isi doreste senzatii tari oferite de Bubu.Mai putin cu Catrinuta,ca si ea are parte de sfredeluta.

Catrinel si eu ii dau Theei ciorapiori pe sub pantalonasi.Eu insami port,chiar daca s-a mai incalzit.Dar vine vara,bine-mi pare...

Si,ca sa nu se mai dea "lovite" restul fetelor,propun sa stabilim din timp urmatoarea intalnire,intr-un parc,oricand,oricum,oriunde.Ar fi mai greu pt. mine in weekend dar...vorbim.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Uaaa, ce faine poze, fetele!!! super... de ce nu-s mai aproape!!! na, pai si ce-ati bagat la ghiozdan, de exemplu, sa ma inverzesc COMPLET de ciuda!

Oana iar s-a trezit... e 22.35. mai urmeaza o trezire la 1, si pe aia de la 4 sper s-o sara. Eu banuiesc ca ii ies maselutzele...
Avem ghiocei maselosi?

Pup fetele

NOE, te primenisi? Intru-n dus acuma, if you know what I mean







Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput