LMA*Ghiocei de martie-aprilie 2006* (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

ceau fetele!
cred ca la ora asta sunteti deja la intalneala , ce fain de voi!!!

noi nu suntem tocmai ok, suntem raciti cobza toti 3
Aseara a fost dr. la noi, ne-a consultat pe rand, se pare ca am facut o viroza urata, eu am fost prima si la mine se manifesta cel mai nasol...asta e, o duc pe picioare, ca n-are cine sa-mi faca treaba
ultimele nopti au fost nedormite, Marc e plin de muci, abia respira, acum 2 nopti a sta treaz 3 ore jumate saracul, la fel si noi. Noroc ca n-a facut febra deloc si nici nu tuseste. In schimb e rosu in gat si a facut si o conjunctivita urata, ii curg rau okisorii. Nu e cazul de antibiotic din fericire, ii dau Panadol de 3 ori pe zi si ii curat okisorii cu ser fiziol. si ungvent cu canamicina. Plus picaturi de nasuc si foraj intens cu batista bebelusului.
Io am simtit ca ma sufoc asta-noapte, nasul mi-e infundat in utimul hal, ma doare rau capul si cam toate partile componente...naspa, aiurea, nasol...
Afara iesim ca de obicei, ca e vreme frumoasa si tare cald si aerul (sa zicem curat, atat cat poate fi de curat in oras) nu ne strica.

btw, miercuri am fost la dr. ginecolog (in sfarsit!) si a zis ca sunt per amsamblu ok, mi-a facut consult si eco, in afara de o colpita micotica pt. care mi-a dat sa iau niste ovule, sunt bine. Asa ca de luna viitoare incep lucrul la proiectul bb2! sper sa-mi si iasa repede pasienta!

Poli, vreau sa-ti urez toate cele bune, casa de piatra si sa ai parte maine de o nunta ca-n povesti si un botez asemenea! distractie placuta!

va pup!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pispirica spune:

Va pup pe voi si pe bebeii vostri, va urez tuturor LA MULTI ANI sa creasca puiutii vostri sanatosi, fericiti si norocosi.

Imi cer scuze pentru absenta indelungata, dar credeti-ma ca este motivata. Sunt intr-o mare vraiste cu capul, intr-o alergatura continua si nu prea mai stiu de mine.

Acasa nu mai avem internet, am vandut apartamentul, mari emotii sa-mi gasesc altul in care sa ma mut cu chirie. Paradoxal ne-am vandut apartamentul sa ne mutam cu chirie. Cine ne aude zice ca suntem nebuni, dar asta e. Nu se mai puta locui acolo. Slava Domnului ca am gasit de inchiriat.

De pe 2 aprilie am inceput panarama de servici. Inca nu m-am acomodat cu toate cele. Abia mi-au instalat calculator, m-am mutat in alt birou, dar e amuzant ca aici sunt numai baieti. Au fost niste draguti, ca nu m-au luat tare din prima.

Am reusit sa gasesc bona pentru Bibi. Mare noroc, ca am prins-o intre job-uri pe tipa care l-a crescut si pe nepotul meu. E super femeia, este foarte inventiva, o plimba mult e super ok. Cel putin pana acum nu am de ce sa ma plang. Plus ca de cate ori are timp, mai face si prin casa una alta.

Cat despre pionul principal al familiei noastre, treburile stau cam asa. Nu merge inca in picioare, prefera in 4 labe ca zice ea ca ajunge mai repede oriunde si-ar dori, adica numai la galeata de gunoi si la oglinda la mami. taica-su ii zice trasheritza. eu ii zic scormonici. Ii plac la nebunie cheile dar cel mai tare este inebunita dupa portofel. Scotoceste in el pana gaseste cardurile si banii. Sa fie oare vreun semn...

Nu pot sa zic ca sunt incantata ca mananca foarte bine, prefera mai mult fructele de dimineata si iaurturile de seara, decat o supa sau o mancarica. Are vreo 8500 si 75 cm. E iar cu mucii-n batista, dar asta nu mai e o noutate. I-am cumparat aparat de aerosoli si cand mai avem muci facem acasa aerosoli si ne prinde bine.

S-a obisnuit destul de greu cu Magda (bona), mai ales din cauza faptului ca a trebuit sa renunte la sanul de peste zi. Adica vrea in continuar esan, numai ca ii dau doar seara si dimineata. Am incercat sa-i dau formula, dar refuza vehement.

In rest face pa, ne pupa, ne mangaie, danseaza, ii plac muzichiile de la jucarii, vorbeste la telefon, schimba programele la TV cu telecomanda. Stie sa faca diferenta intre telecomanda si telefon. Intotdeauna duce telefonul la ureche si zice aaa, iar telecomanda o indreapta spre TV. E o smechera si jumatate. Dar sunt convinsa ca toti cupii din ziua de azi sunt tare nazdravani si mari hotomani.

Cam astea sunt vestile despre noi.

Sper ca toti cupii sunt bine, sanatosi si mamicile la fel.
Urez inca o data LA MULTI ANI tuturor bebeilor care au implinit primul anishor, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele din lume.

Poli iti doresc o nunta si un botez ca in povesti.
Catrinel m-am executat.

Incerc sa mai citesc din urma si promit sa scriu mai des.

Va pup pe toate.



_
Anamaria mami lu'
Biuta perluta (29 martie 2006)

Pispirica's album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

quote:
Originally posted by Noe

quote:
Originally posted by dianad

Mai fetelor, am fost azi la pediatra pentru vizita de 1 an si a vrut sa mi-l intepe si pentru ROR si cu Pentaximul in aceeasi zi. M-am gandit instantaneu ca nu e tocmai OK sa-i bag in corp copilului 8 tipuri de virusi atenuati sau fragmente, asa ca i-am bagat repede ca plodu' a avut febra. Sa vad acum ce text ii bag saptamana viitoare, cand ea spera ca poate incepe campania de vaccinare cu noi...
L-a cantarit, dar a uitat sa-l masoare, a decretat ca are fimoza, dar la coastele copilului s-a uitat doar daca i-am cerut eu, in urechi nici atat. Dar sa-si bage nasul in scutec , nu uita. Of, unde gasesc eu toti pediatrii "buni"?

DianaD & Alexandru




Diana, bine ai facut!
Biei i-a facut ROR la 1 an fix si celalalt urmeaza sa il facem saptamana viitoare- deci la interval de 4 saptamani!!!si ea ne-a zis ca e prea mult pt organism 2 vacc in aceeasi zi

numai bine!

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi






si noi tot asa, la un interval de 4 saptamani!
cred si eu ca asa e mai bine!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Camelia, noi suntem bine, diseara mergem la o petrecere de 1 anisor, dar poate maine, daca nu bate vantul ca nebunul (ca azi cam asa a fost cand m-am dus eu dupa cadou), poate ne vedem, functie si de cum putem armoniza programul copilasilor. Cel mai bine ar fi sa-mi dai tu un SMS cand plecati si eu vad cum pot sa ma lipesc de voi,bine?

Fetele...cum e la intalnire??? Va suna Ada, asa cum a promis?

Mihaser, cum a fost la Viena?
Micaalsa, voi ce mai faceti? Cum mai doarme Iulia?
Tili, nici de voi nu mai stim nimic!!
Simona Toma, nici un semn?
Roxivan, cred ca ne-ai parasit de tot!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Salutare!!Multumim din suflet mamicilor care si-au amintit ca pe 10 am implinit un anisor.primiti de la noi un maaaare pupicNu am timp sa va povestesc cam tot ce s-a intamplat in ziua cu pricina, dar pe scurt:ziua a inceput perfect:am impodobit camera cu baloane albastre si Edutu a fost super incantat cand s-a trezit si le-a descoperit, la 9:10, cand l-am nascut, ne-am strans toti in brate(adica sotu', eu si bebe) si ne-am spus cat de mult ne iubim si ca suntem cea mai fericita familie de pe pamant si eu am bocit un pic, evident, apoi am plecat la tara, ne-am intalnit cu cei 4 bunici, unchii si nasii, hotaratti sa-l sarbatorim cum se cuvine si sa-i taiem si motul.Dupa cateva ore Edutu a inceput sa vomite si tot asa a tinut-o pana noaptea, cand am ajuns acasa.Tot ce ii dadeam sa pape vomita.Ajunsi acasa, niste vecini ne-au intalnit cu o doamna care descanta bine, ca toata lumea zicea ca baiatu' e deocheat.Doamna a zis ca era fff deocheat.Acum nu stiu ce sa cred.Mi-a mai facut si diaree.A doua zi am fost la pediatra si a zis ca o fi fost d evina vreun virus buclucas sau i-o fi dat cineva sa pape ceva nepermis.Tind sa cred prima varianta, ca mi-a vomitat si a 2-a noapte.Azi de dimineata ne-am trezit cu o maseluta in gurita, deci diareea o fi fost din vina ei.Asadar, sa vedeti si voi cum am petrecut.Cand i-am luat motul a luat dupa tava:cartea si banii(deodata), oglinda(ca-l vrea mami fotomodel) si cheile de la un BMW.Super alegeri zic eu.
Cam atat despre marea zi.Saracu' copil s-a chinuit tocmai de ziua lui.Sa nu va mai spun ca urmatoarele 2 zile ne-am simtit rau si eu si tati.Asta e.
Am cantarit bebele si are 10900g.Ma asteptam sa aibe mai mult, ca deja mi-e ff greu sa-l tin in brate.Merge foarte bine, il las singur si pe afara, dar sunt mai cu grija ca vrea deja sa alerge si se cam impiedica.
Alina, multa sanatate, imi pare rau ca nu sunteti bine si nici nu are cine sa te ajute.
Poli, CASA DE PIATRA , multa sanatate lui Nick si incearca sa uiti ca ai o soacra, macar in ziua nuntii si a botezului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Alina, iaca, am scris in acelasi timp.Salutare!!Cu Roxi mai vorbesc din cand in cand la telefon, ne-am si intalnit de vreo 3 ori cand a fost la Valcea.Darius e un scump, ochisorii lui sunt tot albastrii, sa stii.Superbi.Iar Roxi chiar nu mai are timp deloc de calculator din cauza de Darius super marait.MA intreaba mereu de voi si ma roaga sa va salut.O sa-i transmit ca ai intrebat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Am scis un mesaj si nu stiu unde a disparutZiceam cam asa:Alina, iaca, am scris in acelasi timp.Salutare!!Cu Roxi mai vorbesc din cand in cand la telefon, chiar ne-am intalnit de 3 ori cand a fost la VAlcea.Darius e un scump si ochisorii lui sunt tot albastrii, sa stii.Roxi chiar nu mai are timp de calculator din cauza de Darius super marait, care cere maxima atentie.Ea ma intreaba mereu de voi si ma roaga sa va salut.O sa-i transmit ca ai intrebat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

IAca si mesajul disparut.Ce naiba se intamplaaaa???Sunt eu aiurita dupa boala??
Scuze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
La ora asta cred ca intalnirea fetelor din Buc este in toi. Asteptam maine impresii si povestioare.
Stefanna imi pare rau pt verisoara ta dar sper ca totul sa fie cu final fericit. Te inteleg ca suferi pt ca si eu am o verisoara pe care o iubesc la fel de tare ca pe fratele meu.
Aalina insanatosire grabnica va urez la toata familia. Mai mult decat atat multa bafta si spor la treaba in realizarea planului bb2.
Polixeni casa de piatra si multa fericire! Sa ai parte de o nunta de vis si sa fi o mireasa vesela.
Azi noapte Ali a dormit fff bine (S-a sculat doar de 4 ori) dupa muuult timp. sa fie asta un semn bun pt viitor? Om trai si om vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:


Ana Alexia La multi ani la implinirea primului anisor

Mergi la inceput