LMA*Ghiocei de martie-aprilie 2006* (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Sunt mai bine....dar tot in stare de soc.Nu l-am intrebat daca e casatorit sau are pe cineva caci cand sunt...socata,vorbesc doar eu ca sa nu dau voie celuilalt sa ma socheze si mai tare cu vreo intrebare de baraj...si pentru ca am vazut care ni ca mi se impiedica limba-n gura....am fugit,m-am fofilit ca am de ajuns in cateva locuri,iar el mi-a scris repede nr-ul lui si mi l-a dat.Nu am de ganhd sa fac tampenii pentru simplul motiv ca eu imi iubesc sotul si doar simplul gand ca l-as rani sau.....sa-l parasesc vreodata,nu ma vad capabila nici pentru vreo vedeta de la Hollywood.Am o familie frumoasa,ne este bine si cel mai bine ar fi ca lucrurile sa ramana asa.Normal ca pana la ora asta mi-au trecut prin minte cel putin 10 scenarii posibile....dincare nu-mi place nici unul pe deplin,...dar tot il sun maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Cu intarziere, spun si eu LA MULTI ANI tuturor bebeilor care au implinit un anisor luna aceasta:2 aprilieCARMENPIT77 Alyssa
STRUDEL Alexandru-Robert3 aprilieDanielaneda Raluca Elena
Cosmina Harris Peter
Ameera Sara4 aprilie Adriana Andrei Cristian 7 aprilie iasima Catinca Maria
Cristina30 Magnus Tiberius
DanaR Sebastian Florentin 8 aprilie Marilena12 Anna Maria Angela10 aprilie Simona Toma Eduard Gabriel
Otilica Krisztian
Guguluff Eliza-Maria
roxivan Darius Mihai11 aprilie TINA WELSH David Nicholas
Ioana22 Filip Andrei

Sa va mai spunem cate ceva despre noi: Seby merge bine in picioare, am pus poze noi aici pentru cine vrea sa vada cat am crescut , pana inca lapte de la mine si cred ca tare greu il voi dezobisnui, imi baga mana in san si ma trage de bluza cand vrea sa suga , face pa , zice papapa cand ii este foame, ne pupa pe toti pe obraz si scoate exact sunetul acela care se aude la pupat, incearca sa se incalte singur cu sosetele sau cu ghetutele, mananca singur (si evident face dezastru in jurul lui, dar tipa si nu ma lasa sa ii dau eu ), schimba programele la tv de vreo 2 luni , impinge singur caruciorul in parc si se rusineaza cand vorbeste cu el vreo tanti , cere cand vrea ceva aratand cu degetul si zicand "ma" incontinuu pana i se da, in caz contrar plange si cate si mai cate dar nu imi mai trec prin minte acum.Sunt niste scumpi in perioada asta, imita cam tot ce facem noi si iti vine sa ii mananci.
In curand vom face si noi un an si ii vom lua motul.. abia astept sa il tund ca acum e cam pletos si ii intra parul in oki.Ii pun cleme in par ca la fetite de e terorizat de ele saracul, cand le vede tipa.In schimb daca le gaseste pe jos incearca sa si le puna singur
Cam atat despre noi.Nu prea mai am timp sa intru sa scriu, dar va citesc cand mai apuc ceva timp liber.
Aa..inca ceva, Ada ce mai prajituresti? Noe am veni si noi la intalnire dar nu suntem in Bucuresti.Poate in vara ajungem si stam mai mult. Bia mica!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Polixeni,
petrecere frumoasa si toate cele bune!sa te bucuri la maxim de aceste zile!
sanatate multa lui Nick!

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Amalia, ar fi super!
mare si frumos e Seby!sa pui poze mai des


Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Salut fete dragi.Tocmai cand mai apucasem sa mai citesc din urma, si sa vad poze, cand ma hotarasem sa mai scriu si cate ceva despre noi, am aflat o veste care m-a dat rau peste cap.Verisoara mea, cu care am crescut, si de care sint legata, ca si cum ar fi sora mea, e insarcinata cu al doilea bebelus.Si tocmai a aflat ca dozarile hormonale si enzimatice facute pt trisomia 21, sint pozitive.Se pare deci ca bebe are sindrom Down.Diagnosticul de certitudine se poate pune prin amniocenteza( echografia morfologica facut azi, nu arata nimic anormal, dar nu se poate pune baza 110% pe echo).Problema e ca la varsta de sarcina la care este ea acum, e prea putin lichid amniotic, si nu se poate face amniocenteza, si tre sa mai astepte 4 saptamani pe muchie.Era asa de trsita azi... si eu sint la fel.Mi se par asa greu de depasit astfel de momente, si atat de greu sa iei o decizie pt ceea ce vrei sa faci dupa ce afli asa ceva.in viata nu prea vin toate cum noi le visam.... sa ma iertati daca v-am intristat, dar am simtit nevoia sa ma descarc.
De scris macar cate un rand pt fiecare, nu am putere sa o fac, dar tie POLI vreau sa iti scriu in mod deosebit.Sa urmezi sfatul Adei-traieste-ti bucuria, ignora nebunia si pretentiile oricui, e nunta ta, tu trebuie sa fii fericita,multumita,adulata.Iti doresc sa ai o casnicie ocrotita de Cel de Sus si sa fiti fericiti si sanatosi.
Va imbratisez pe toate, si pup scumpii pui de ghiocei care sint atat de simpatici si reusiti.

Stefanna si Bianca-Nicola(22martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, ANA ALEXIA, PENTRU PRIMUL ANISOR!toate cele bune mamicii tale si sa faca bine sa mai treaca si pe la noi



Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Stefanna, imi pare tare rau pentru sora ta in cate saptamani de sarcina e?nu se mai poate face nimic?...
pup si sper sa fie ok pentru toata lumea...

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Stefanna, cati ani are verisoara ta? Cu cat varsta e mai mare cu atat rezultatele la triplul test sunt mai aiurea (dar asta stii si tu)pentru ca, din cate am inteles eu, este vorba si despre o statistica in interpretarea analizei care ia in calcul varsta, ca factor foarte important.Triplul test (inteleg ca pe asta l-a facut?)e aproximativ oricum,dar mai ales in Rom. Cunosc 2 cazuri care odata ajunse la Viena au aflat ca nu e nimic in neregula cu bebe, chiar numai facand acolo doar triplul test, adica repetand doar analiza.Una dinte ele a facut si amniocenteza, tot acolo, pentru siguranta. Oricum, daca e programata la amniocenteza, va stii sigur daca ceva nu e bine.sanatate multa si tine-ne la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

LA MULTI ANI, ANA ALEXIA !! (de lady Hawk)
SA FII SANATOASA, FERICITA SI NOROCOASA !!
IAR PENTRU MAMI TAU, UN MARE ZZMUUUUAAAAHHHHHHHHH !

Poli, sa te distrezi la maxim, sa fii o mireasa radioasa, in ciuda socroseniilor ! Sotul tau cum se mai simte ?
Sper ca si Nick va fi mai bine, ca sa-i priasca crestinarea !
O NUNTA CA-N POVESTI SA AI ! SI BOTEZ REUSIT !

ama_kaly, ce frumos e Seby !!!! Dar ce face, rastoarna tarcul cu jucarii ? Aoleu, eu ziceam ca Andrei e nazdravan, ca-l pun in tarc cu jucariile si-n maxim 5 minute le face talmes-balmes, dar vad ca se poate si mai rau Tu ce-ai facut cu facultatea, ai inghetat anul sau nu ?

Noe, sa stii ca nici eu nu mai gasesc haine care sa-mi placa cum stau pe mine. Si eu am colacei pe burta, dar sper ca dupa ce vor pleca ai mei (saptamana viitoare) sa ma pun la cura de slabire, ca nu se mai poate ! Deschid sifonierul si ma uit cu jind la hainele frumoase, care imi veneau perfect acum 2 ani ... si ... Iar la cumparaturi, tot imi vine sa caut haine dupa vechile masuri ... inca mai sper sa-mi revin ... cred ca sunt truli.

Stefanna, si eu cred ca verisoara ta are sanse mari sa nasca un copil sanatos. Doctorii se inseala adeseori, mai ales in Romania. Sa nu-si piarda credinta !

Ahhhh, abia astept ziua de maine sa vad poze de la intalneala voastra de azi !

Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

La Multi Ani, Ana Alexia! Sa cresti mare si sanatoasa si cu mult noroc!

Stefanna, imi pare rau pentru verisoara ta, poate aalina are dreptate si testul nu a fost interpretat bine. Sanatate si speranta urez verisoarei tale!

aalina2003, ce mai faceti voi? poate o punem noi de vreo intalnire ca fetele din Bucuresti, ce zici? binenteles cu plodutii dupe noi, ca eu una n-am cu cine sa-l las pe pui. Mi-a zis Tudor ca vrea sa o fugareasca pe Ana prin Piata Civica, acum ca si-a dat drumul la mers!!

Polixeni, ia in calcul sfatul Adei, savureaza momentul la maxim, nu exista zi mai frumoasa- cu exceptia cele in care iti aduci pe lume pruncul- vei fi in centrul atentiei, va fi ziua ta de printesa! Petrecere frumoasa, iubire si...vreme buna! desi, daca ploua cica e rost de bani in casnicie...
pentru Nick, increstinare luminata si multa sanatate!

pozele noastre sunt aici!
http://new.photos.yahoo.com/cameliada_26/album/576460762390863603

cameliada si bebe Tudor Bogdan (17 februarie 2006)

Mergi la inceput