Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Roxana mie mi-a spus doctora ca daca se intareste burtica aia sigur e contractie (la mine e mai puternica pt ca se si ridica burta putin atunci cand se intareste) dar daca nu ai dureri in momentul ala e ok. Si periculos este daca se intredeschide colul sau se micsoreaza (doamne fereste).Asa ca deocamdata antispastice si cat mai multa odihna daca se poate.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Katrin iti tinem pumnii si asteptam culoarea caruciorului.Mihaela(jojo_miha)am mai intrebat de tine si la capitolul celalalt ce mai faci trebuia sa mergi la doctor sau sa faci analize cum iti mai este?Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

CARMENITA sa iei 3 no-spa pe zi dimineata ,amiaz si seara, iar daca ai cumva crize mai mari si nu trece poti sa-ti faci si no-spa injectabil...eu am interdictie totala la sex pana nasc.

LAVINIA18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Tomasa, pe unde esti? Sper ca esti OK.

Ana 17+ si Mirunica (16.05.2003)
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Astazi ne-a cazut serverul la servici, asa ca n-am avut net toata ziua. Si nu va pot spune cat mi-ati lipsit. Acum sunt in sfarsit acasa, l-am hranit pe Tudor, am facut un dus si sunt la forumeala. O sa citesc imediat ce ati mai scris, dar pana atunci am zis sa vin cu vesti.
Azi am fost la eco. BB e bine, sanatos si mai mare decat fratele sau la aceeasi varsta (ca am comparat imediat ecografiile). Pliul nuchal e super ok, 1.7 mm, lungimea femurului de asemenea cu o sapt. mai mare decat pt. varsta sarcinii, asa ca sunt oarecum linistita chiar si fara TT. Deocamdata ramane surpriza ce este, nu a avut o pozitie favorabila. Ne-am gandit ca sau e mai pudic/a sau ii place sa ne tina in suspans , fiindca la sarcina cu Tudor pe vremea asta deja stiam cu siguranta ca e baietel. Dr. a zis ca banuieste dar nu e 100% sigur si nici noi nu am insistat, mai putem rabda pana pe 24 mai cand am facut urmatoarea programare. V-am zis eu ca-s mai curioasa la voi...
Problema mea se pare ca este colul, care era de 3.3, cam scurt dupa cum s-a exprimat dr. Va necesita menajamente si asta e destul de greu in cazul meu . Noroc ca orificiul intern este inchis si sper din suflet sa si ramana asa.
Cam atat despre ziua de astazi. Acum fug sa va citesc, ca vad ca s-au strans multe pagini si cu siguranta am pierdut firul evenimentelor.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, scumpo, gand la gand...
Katrin, tin pumnii la eco. Noi suntem de-o varsta a sarcinii.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

tomasa, deci te-am pregatit bine ca sa nu fi dezamagita... bine ca e sanatos si sa ai grija cat poti ca sa-ti menajezi colul.




Mad, 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Deci mama Omida n-a aflat pana la urma... Cel putin stii ca ai un bb sanatos! Eu cred ca e fetita, de aia e mai pudica

Colul e intr-adevar un pic cam scurtutz. Cam asa am fost eu cu Miruna. Acum e suuuper lung la 4 cm. Dar daca nu ai contractii, nu ridici, nu impingi, nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme. Pe mine m-a amenintat atunci cu cerclajul vreo doua luni, pana pe la 21 saptamani, cand s-a hotarat ca nu e nevoie. Si nu a fost nevoie!

Ana 17+ si Mirunica (16.05.2003)
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Multumes tuturor fetelor pentru urari.

Scuzeeeeeeeeeeeee, da eu am gresit si am scos plecarea Roxanei la Venetia, eram asa aiurita incat nu mi-am dat seama, n-ar fi chiar rau daca ar trebui sa mearga acolo, dar din pacate era doar o gresala.......... se mai intampla.............



cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tomasa si eu cred ca e mai PUDICA ca cica la fetite se vede mai greu. Eu sigur stresam doctorul macar un parca e........sau nu vrei sa ne spui pana nu e sigur.Daca te menajezi nu cred sa fie probleme cu colul.Myral18+

Mergi la inceput