Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Irina unde mergi la Denie??
eu acum m-am adunat de pe drumuri, am avut ceva aventuri la facultate, dar am trecut peste ele cu zambetul pe buze, dupa care mi-am cumparat o pereche de pantofi si-o bluza sa ma dreg

Noi nu facem nimic aici pt Pasti, abia sambata la Busteni vedem ce si cum.
Carpatina, da ai muncit nu gluma!!!

Anvasilv, echo se face abdominala :)
La multi ani sarbatoritelor de azi!!! Maruntzica,Toma_lly cecilia_L !!
Sa aveti Paste frumos si sarcina cat mai usoara!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Postasem dincolo, nu vazusem ca s-a trecut la un capitol nou. Fetelor eu revin cu vaicaritul. Pe mine ma doare burta, ma inteapta destul de des, merg ca un pinguin care are un ou intre picioare. Si am doar 13 saptamani. Sper sa se ridice odata placenta aia ca sa scap si eu de spaima asta cu care stau.
Printre altele merg la munca, si am un sef nervos care azi a tipat la mine ca un descreierat. Dar proasta sunt eu care ma agit si imi pasa ca daca ma supar imi bag niste medicale sa vedem cine le face inchiderea de luna. Ieri a fost intrerupt curentul si s-a oprit server-ul si m-au asteptat pe mine sa le aprind calculatorul, ca probabil iti trebuie vreo diploma speciala ca sa apesi pe un buton. Ca cica nu le-am aratat eu. Ziceti si voi, trebuie sa le arat butonul. Si uite asa nu merge treaba din cauza unui singur om, ala fiind eu. Ma scuzati ca ma vait la voi, dar sunt tare suparata. Imi vina sa si plang.
Si nu stiu ce sa fac cu durerile astea de burta. Am luat no spa, dar nu trece. Probabil ca ar trebui sa iau de 80, ca eu iau de 40. Oricum medicul meu e plecat pana pe 16 si nu am decat sa sper ca o sa treaca.
Myral sotul tau lucreaza pe platforma? Si al meu e plecat o luna cu o luna. Dar eu la sex am interdictie pana nu se ridica placenta.
Va pup si sa fiti sanatoase!


Carmen 13+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Carmenita, menajeaza-te!!
da-l incolo de sef. Ia-ti medical si gata, vorbesc f serios, nimic nu e mai important decat bebelusul tau si tu stii asta!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

La Multi Ani! sarbatoritelor si din partea noastra sa fiti iubite si fericite alaturi de bebeii vostri frumosi si sanatosi

Un paste fericit, pentru toate burticutele!
Sa va odihniti si sa va bucurati pe deplin de aceasta sarbatoare si de clipele acestea sfinte!





mirella
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, ca bine m-am mai distrat. Nu eu am scos-o asta cu Venetia. Cecilia iti scria ca sa ai drum bun la Venetia. Dar n-ar fi rau si o Venetia, nu? In alte scopuri, desigur! 600 dvd-uri...ohooooooooo...Si romane, da, sa ne scrii, ca scrii foarte bine!

Lavinia, nu stiu nici eu foarte exact, dar din cate am inteles se poate face la Iso X pe M. Eminescu, daca vrei am datele de contact. Acolo se face in Cluj 3 si 4 D.

Carpatina, bravo! Da’ stiu ca te-ai bagat in priza!

Gata! Ma mobiliz! Dupa serviciu, cumparaturi si runda 1 de curatenie. Maine. Serviciu, sper in dozaj mai mic, si runda 2 de curatenie. Spre norocul meu, curatenie generala am avut acum putina vreme. Iar la mancaruri se intrec si mama si soacra. Asa ca noi...cu mancatul!

Va pup!
Gabriela,
16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ana Maria, Alina, cecilia
sa fiti sanatoase si iubite si sa va bucurati din plin de sarcina si de .




Mad, 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrin spune:

Buna dragelor...

Intr-o ora jumatate merg la Iosup sa vedem care e treaba la 14 saptamani..si mi-e asa frica..sper sa fie totul ok si la locul lui...sper, de asemenea sa aflu cu ocazia asta ce bebic voi avea...
SA-MI TINETI PUMNII,DA???

Va pup si o sa va tin la curent cu tot....

Katrin 14

Katrin 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sabina, sa le porti sanatoasa.

Carmenita, evita sa te enervezi si poate ar fi bine sa iti iei medical pana te mai linistesti. Cand te doare burtica, e de preferat sa stai intinsa. Eu degeaba am anuntat ca sunt gravida la servici, ca ma incarca si mai mult parca. Eh, asta e, fac ce pot, nu mai sunt dispusa sa mai stau peste program si sa ma obosesc.

Mandarinutza 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

Imi cer scuze ca va invadez din nou topicul,dar nu mai stiu nimic de Ale si vad ca nici voi n-ati mai zis nimic de ea.Stiti cumva,mai e in spital, e bine?
Si daca tot am dat buzna ,IRINA pot sa te ajut cu un raspuns: si eu am facut infectie urinara in sapt. 8 si cu toate ca efectiv m-am rugat de dr. sa-mi dea ceva pt ca ma ustura ingrozitor si faceam pipi cu sange, nu m-a lasat pana in sapt. 15-16.Pana atunci am avut voie sa iau doar URICOL de 3 ori pe zi, e un fel de dezinfectant (praf care se dizolva in apa si se bea) care n-are nici o contraindicatie.Asa ca sfatul meu e sa nu iei nimic,cel putin pana mai ceri parerea altui dr.
Va pup pe toate si sper sa citesc doar vesti bune.Multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinuta si eu ma bucur ca te simti mai bine dar tot linistita sa stai si intradevar vad ca fiecare simte contractiile altfel si cine mai stie care sunt alea periculoase. Eu sunt bucuroasa ca nu am nici un fel de dureri totusi o sa mai iau cate un sfert de diazepam ca eu am tendinta cum ma simt mai bine sa renunt la tratament. Roxana eu nu prea aveam chef dar a fost si sotul cu mine la control si doctora a zis ca atata timp cat colul e lung si inchis nu e nici o problema.Carmenita da sotul meu lucreaza pe platforma dar 2 sapt cred ca o luna as innebuni fara el. Eu stiam ca cu durerile mai persistente nu e deloc in regula(nu vreau sa te sperii) uite eu iau diazepam ca no spa nu aveau nici un efect adica nu toate durerile sunt de la intinderea ligamentelor.Lavinia bine ai revenit pe forum si sa te simti bine de acum incolo. Ai grija de tine.Myral18+

Mergi la inceput