Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

ancasilv mie mi-au calculat DPN incepand cu a 11-a zi de la data cand mi-a venit ultima menstruatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza la ce te referi cand spui litice ca nici la mine nu prea aveau efect no spa si doctora mi-a dat sa iau cate o jum de diazepam (mi-a fost cam frica sa-l iau dar acum ma simt f bine as putea spune dar nici nu vreau sa-l iau asa continuu) de aia te intreb cu ce ti-au trecut tie contractiile.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

quote:
Originally posted by georgi_ana25

ancasilv mie mi-au calculat DPN incepand cu a 11-a zi de la data cand mi-a venit ultima menstruatie


ei, poftim!d-aia zic ca fiecare numara dupa cum are chef! da nu-mi mai bat capul cu prostia asta ca o iau razna si o sa fac un vladut super stresat si confuz!asa ca da-i incolo cu saptaminile lor cu tot si fac cum ma taie capul si daca n-o fi bine...mai vedem!

Poze nunta...
anca +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Myral eu fac o injectie de gravibinon pe saptamana din saptamana a 4-a si de la 6 saptamani iau un ovul de utrogestan seara, si mi-a spus ca la 19 saptamani incetam tratamentul ca nu mai este necesar, adica nu isi mai are rostul. Cat despre secretie nu te speria. Si eu am zile in care e mai consistenta, altele cand e normala. Eu am si un pic de candidoza, asa de sarcina, deci un motiv in plus. Dupa 19 saptamani a zis ca imi da niste antimicotice locale.
Mai am si eu cate o contractie din cand in cand, dar nu asa dese. Am observat ca apar daca stau prea mult pe ceva tare, ma refer la scaun, sau ma supar. Mai apar si din senin, dar mai rar.
Eu cred ca a inceput sa se ridice placenta mea pentru ca nu mai am senzatia aia de greutate in burtica. E semn bun, nu? Eu asa sper. Nu mai sunt nici asa de obosita ca inainte, parca am mai capatat si eu putina energie. Asa cica e normal sa se intample cand intri in trimestrul 2 de sarcina. Si eu tare ma bucur cand mai trece cate o saptamana.
Va pup si sa aveti grija de voi si de bebicii din burtici!
Carmen 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Merci Carmenita deci tu faci si gravibinon si iei si utro eu ma gandeam ca la mine nu se mai absoarbe si de asta se elimina ca am aproape 19 saptamani. Eu nu m-am gandit la candidoza ca nu am alte simptome. Si asa ma bucur si eu cand mai trece o saptamana!Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Myral,injectiile litice sunt un complex de mai multe substante, printre care si diazepam daca am inteles eu corect.

Katrin, in afar de fructe, e recomandat sa manci si zarzavaturi, legume, mai ales tot ce e verde(salata,stevie, spanac,brocoli) lapte/iaurt.

Mandarinutza 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

myral, nu ai de ce te ingrijora din cauza secretiilor.uite ce am gasit in cartea pe care mi-a dat-o moasa sa invat despre bebe si transformarile ce se petrec cu corpul meu:
vaginal secretions are the result of an increased supply of blood and glucose to the vaginal mucosa.the use of pantyliners is recomended from now until the enf of your pregnancy.if you are experiencing severe itching/irritation,an infection may be present,so see your doctor.


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza Danielle Danielle daca nu te deranjeaza sa si traduci ca engleza mea cam lasa de dorit la anumiti termeni.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetele, mi-a scris Roxana. Citez intocmai:

Gata. Sunt la hotel. Eco ok. Amnio scurta si ok dar pe viu. Nu litice, nu anestezie. Tot a durat 30 min. Eu ok cuminte in pat. Fish (test rapid) gata joi. Final complet pe mail in 2 sapt.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bravo!

Cand se intoarce in tara?



14+ cu Ioana

Mergi la inceput