Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

myral, nici eu nu prea le prea am cu termenii astia medicali in engleza dar iti traduc cat stiu.
zice ca daca ai iritatii sau te scarpini poate sa fie o infectie si trebe sa consulti medicul,daca nu,foloseste protect slippuri(nu stiu cum se scrie bine in engleza) tampoane din acelea micute.
secretiile vaginale mai sunt si din cauza cantitatii mai mari de sange si glucoza.

sper sa intelegi ceva.
eu cand nu stiu cate ceva notez si intreb de moasa cand ma duc la control.de secretii nu am intrebat ca stiu ca sunt normale.

danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Fetelor,

bucurie mare. L-am simtit si eu pe bebe mic. Ce emotionant...Simtisem prima data chiar in ziua de Pasti, dar am zis ca sa stau sa vad daca se repeta, iar azi, linistita la serviciu pe scaun am simtit din nou. Sint tare fericita! Am simtit, asa ca un pestisor mic in burtica.

Gabriela, 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Fetelor,

bucurie mare. L-am simtit si eu pe bebe mic. Ce emotionant...Simtisem prima data chiar in ziua de Pasti, dar am zis ca sa stau sa vad daca se repeta, iar azi, linistita la serviciu pe scaun am simtit din nou. Sint tare fericita! Am simtit, asa ca un pestisor mic in burtica.

Gabriela, 17 +



felicitari! .... uffff.. abia astept sa o simt si eu pe micuta...

14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Danielle am inteles nu am iritatii doar ca scurgerea a fost asa mai tare ca am incercat-oca mi s-a parut ciudata si eu foloseam tampoane si acum chiar am zis sa renunt la ele ca poate e mai bine.Gabriela super senzatia eu il simt mai de mult dar si acum ma impresioneaza la fel de mult.Tomasa suna bine ce a scris Roxana. Cand vine acasa?Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mandarinutza,
Bine k esti bine, draga de tine! Lasa, mai bine asa, in spital, decat ingrijorata acasa. Ma bucur ca e bine bebele.

Georgiana, si eu tot asa stiu, ca marja de 1 saptamana la masuratori e normala in sarcina. Nu te ingrijora!

Multumesc mult, Carpatina! In curand o sa o simti si tu pe micuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katrin spune:

Felicitari Gabriela, cred ca e un sentiment tare frumos si unic...abia astept si eu sa se intample asta cu Luca al meu..noi suntem insa ceva mai mici...

Katrin 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

gabriela, ce frumos. si eu il mai simt pe bebe din cand in cand,mai ales seara cand stau linistita in pat.mi se ridica parul de emotie e tare faina senzatia!
myral, nu cred ca trebe sa te ingrijorezi.scurgerile astea sunt normale pana la sfarsitul sarcini.numai daca sunt de culoare verzuie,roz si au miros,trebe sa te ingrijorezi


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Adevarat a inviat!!

ma bucur ca sunteti toate bine..
Roxana te asteptam acasa cu bratele ddeschise sa te imbratisam..ma bucur ca totul e bineee,,
Sabina mie dor de tine
tomasa la sfarsitul saptamani merg la echo si daca drakusorii mei vor sta sa le vedem cucu atunci te voi anunta imediat
picoooo ma bucur ca sunteti binee..tte pupp.
Nana tu ce faci?
aniast
myral si eu fac un gravibinon pe saptamana si pana la 12 saptamani luam 6 utrogestane pe zi...e normal acea secretie..
Felicitari fetelor care au aflat ce au in burtica..
Ma bucur pentru cele care au simtit miscarile bebelului..si io abi astept..o mai fi mult?tinand cont ca la mine ar fi cam a treia sarcina?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Liana ce ma bucur cand mai aud ca sunt normale acele scurgeri ca tot intru in panica ca nebuna.Fii sigura ca mai e putin pana sa ii simti eu pe la 14 15 sapt simteam ceva ca niste gaze dar mai tarziu m-am prins ca era bebe pe la 16 sapt eram sigura dar la tine ca sunt 2 s-ar putea sa fie mai curand decat te astepti.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

myralmultumesc abia astept aa si trebuie sa'ti mai spun ceva..mie dc mi'a interzis de la 12 sapt sa mai iau utrogestan..se spune ca pot provoca sangerari..ma rog asta a fost parerea lui..iar eu am mare incredere in el..asa ca te rog fii mai insistenta si intreaba dc..parerea mea daca chiar vrei cu adevarat io zic ca e mult mai bun gravibinonul..asculta o biata gravidutza care dupa o gramada de sarcini pierdute a trecut prin multe si nu iti vrea raul..te puppp si sper din tot sufletul ca va fi bineee..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput