Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

HRISTOS A INVIAT!PASTE FERICUT TUTUROR!SABINUTZA sa stii ca fiecare simtim altfel miscarile bebeului de ex eu nu am simtit nici la prima sarcina fluturari sau ce descriau alte fete ci pur si simplu ca impinge ceva in burtica. Eu am ajuns acum cand stau cu burtica in sus chiar se vede cum impinge cu piciorusul. Ce ai descris tu la mine seamana cu inceputul de contractii slabe si nedureroase mai ales partea cu mersul la toaleta. Nu vreau sa te dezamagesc poate ca la tine asa se manifesta bebelul, probabil o sa mai scrie si alte fete ce au simtit. Si acum mi se mai intareste burtica f usor si rar si dupa bebelul loveste chiar f tare (deci se poate si la tine sa fie si una si alta).PICCA ma bucur ca te simti bine si tu si bebe. Aveai contractii dese? Ce antispastice ai primit?Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Burticutelor,
sper ca nu v-ati omarat prea tare cu musafirii,
la urma urmei e de ajuns un singur musafir in casuta din burtica. Mie una colocatarul meu imi ocupa tooooot timpul.
Voi ce mai mancati zilele astea? asa mai usor, mai dietetic? si in oras ce beti?

noi suntem mic, doar 13+ si noi pe forum!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by myral

HRISTOS A INVIAT!
PASTE FERICUT TUTUROR!
SABINUTZA sa stii ca fiecare simtim altfel miscarile bebeului de ex eu nu am simtit nici la prima sarcina fluturari sau ce descriau alte fete ci pur si simplu ca impinge ceva in burtica. Eu am ajuns acum cand stau cu burtica in sus chiar se vede cum impinge cu piciorusul. Ce ai descris tu la mine seamana cu inceputul de contractii slabe si nedureroase mai ales partea cu mersul la toaleta. Nu vreau sa te dezamagesc poate ca la tine asa se manifesta bebelul, probabil o sa mai scrie si alte fete ce au simtit. Si acum mi se mai intareste burtica f usor si rar si dupa bebelul loveste chiar f tare (deci se poate si la tine sa fie si una si alta).
PICCA ma bucur ca te simti bine si tu si bebe. Aveai contractii dese? Ce antispastice ai primit?

Myral18+

Merci de raspuns.In legatura cu contractiile nush ce sa zic,e foarte posibil.Nici contractiile nu stiu cum se manifesta.Dar burtica nu mi se intareste.
Mai dadea cineva un soi de descriere pentru miscarea bebelului,cum s-ar zbate un muschi.Ei ceva de genul asta simt si eu.
In cazul in care ar fi contractii,asta ce presupune si ce risc are?Cand e cazul de ingrijorare?

Sabina Y.17+

japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Alinus bine ai venit!Fetelor tot intr-o petrecere o tineti ca e asa o liniste pe forum mai dati si un semn pe aici. Si noi am fost la iarba verde in aer liber si am mancat de toate (ce dietetic) chiar prea multe am si putin si culmea m-am simtit si bine.Roxana cand trebuie sa pleci la Viena (parca maineam uitat) da si tu un semn.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi mai ales daca nu se intareste burtica scuza-ma ca te-am facut sa te gandesti la lucruri mai putin placute eu doar am spus cum am simtit eu. La mine sigur au fost contractii dar iau antispastice si nu e nici un pericol trebuie sa nu fie dureroase (tu spuneai ceva de crampe si de asta m-am gandit la durere contractii). Asa ca stai linistita daca nu ai asa ceva si concentreaza-te pe miscarile bebelului. AAAAAAAAA si cand am spus ca eu miscarile le simt ca si cum impinge ceva si eu simteam cateodata asa scurt ca si cum s-ar zbate un muschi Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Hristos a Inviat!!
fetele, am scurt internet .la munte, da nu stiu cat tine:)

Roxana va transmite sarbatoare frumopasa si Paste fericit, nici ea n-are net acuma.
Maine pleaca si a intrat deja in febra pregatirii:), de fapt au incep[ut s-o copleseasca emotiile, sper sa fie bine, maine seara imi da SMS si daca merge wireless=ul va nunt imediat ce si cum.
Pup tare gravidutele si de la noi numai vesti bune, suntem ok,

Ma gandesc la Ale!!







Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Hristos a inviat!

Ne-am reintors si noi acasa...rupti de oboseala si cu ceva kg in plus...cel putin eu am mancat non stop!

Roxana, iti tinem pumnii, Sabina sa ne dai vesti bune despre ea!

Odihna placuta celor care mai au maine o zi libera!

Raluca (DPN 20.10.2007) si mama Ilincai de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

ADEVARAT A INVIAT!
Acum am ajuns si noi acasa,am fost la padure la Pustnicu,era asa trafic ca am facut 1h si 30 min pana acasa.Am facut gratar,am mancat,baietii au facut un fotbal...iar acum ne-am retras.Cum v-am spus acum cateva zile baietelul nostru este bine,Iosup a zis ca o sa avem un bb sanatos.Roxana,iti tin pumnii,si sa ne auzim cu vesti bune.Te rog sa ne dai de stire,ce si cum.OK?Eu iti tin pumnii si ma rog pt tine.Va pupic pe toate.O seara placuta in continuaoare.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor ce mai stiti de Ale? E bine? S-a internat sau ceva? Va rog sa-mi spuneti si mie, ca mi-e tare draga si ma ingrijorez cand vad ca nu da semne de viata!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ce liniste pe la noi mai fetelor... stati cu burticile pline la soare?
alina, \bine ai venit.sa ai sarcina usoara!
roxana, sa vii cu vesti bune si sa te distrezi cat poti?bine?meriti dupa atata stres.

fetelor,eu nu am pus pe mine nici un gram,tot la cele 2 kg pierdute am ramas.si am mancat de nu ma putea opri nimeni aseara am simtit si eu putin de tot bebelusul,cred ca impingea in burta la mine,era o senzatie minunata.

va pup burticute,sa aveti o seara frumoasa


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput