Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katrin spune:

Am fost la eco...si..voi avea un baietel.....totul este super bine si la locul lui..maine dimineta voi merge sa fac si TT...sper sa fie ok..Sa va spun si numele viitorului meu bebe...Luca..

V-am pupat pe toate!!!

Katrin 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Laura Ioana ALE a avut ceva probleme cu contractii si sangerari dar a facut cerclaj apoi s-a internat, acum cateva zile ne-a scris sora ei ca e bine in spital dar si noi o rugam sa isi faca putin timp sa ne mai spuna ceva vesti despre ea. Noi suntem sigure ca e bine si ea si baietelul ei.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata fetele! Hristos a inviat! Sper ca ati avut un Paste minunat. Imi pare rau ca nu am apucat sa va urez nimic inainte, a picat netul acasa si se pare ca este o problema foarte mare datorita santierului de alaturi. Abia pe joi s-a promis ca se repara, sa vedem cand ma intorc.

Ca sa vedeti cat de disperata sunt am intrat pe net de pe aeroport. Astazi plec, adica intr-o ora am si decolat, la 2 jumate ora de acolo am programarea cu pricina. Le voi da sms dupa Sabinei si Tomasei si vad ele care pot sa posteze.

Sper sa fie ok. Nu am dormit toata noaptea de grija si am niste emotii mai mari ca aeroportul. Off, sa imi tineti pumnii!

Voi sper ca sunteti ok, nu am reusit sa citesc nimic din urma, dar recuprez cand ma intorc. Ce m-a enervat netul ala. Mi-am luat si un modem Vodafone si incercam sa il instalez inainte de Inviere, insa trebuia activat nu stiu ce serviciu special si nu se mai putea atunci. Tare am suferit zilele astea.

Pupici. Ma duc ca rade sotul meu de mine ca butonez si pe aici.

Rox 19+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am aruncat un ochi si in urma ca nu ma puteam abtine. Multumesc de gandurile voastre bune, si de zambetul pe care mi l-ati latit rau de tot cu Venetia. Ce or zice oamenii pe aici cand ma vad razand la calculator?

Hai sa apuc sa postez si la mamicile de ian-febr 2004 si sa fug, la 8 si 5 e imbarcarea.





Rox 18+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

HRISTOS A INVIAT!
gata burticilor de azi am inceput serviciul dupa 3 zile de odihna binemeritate, sper ca toate v-ati menajat cat de cat de la treaba si ati profitat de vremea frumoasa sa stati cu burticile la soare
Roxana calatorie usoara si fi convinsa ca o sa fie bine
haideti sa va spun si eu cum am simtit prima data miscarile bebelului meu...stiti cum bate inima dupa ce ati alergat mai mult? exact aceleasi batai le-am simtit eu in burtica, dar pentru scurt timp,dupa care 2 zile nu am mai simtit nimik...am crezut ca am avut gaze, dar apoi am simtit iar si iar si mi-am dat seama ca este bebe si nu m-am inselat...acum astept nerabdatoare aceste miscari care imi dau sentimentul de siguranta ca bebe e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Adevarat a inviat!

Multa sanatate pentru toate dutele si pentru minunile noastre.

Roxana,

14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna gravidute,

Liniste mare pe aici.De obicei in 12 ore gaseam cateva pagini scrise.
Se vede ca sunteti in avcanta.
Myral cred ca nu sunt contractii,nu ma exprimasem eu corect,nu am crampe....e ceva de genul muschiului zbatut ,deja devin mai persistente si se simt mai bine decat saptamana trecuta.eu zic ca e bb.
Roxana drum bun si grija mare!
Si eu vreau o vacanta,dar mai am de asteptat o luna cand am cateva zile libere.
V-am pupat,o zi frumoasa!

Sabina Y.17+

japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Drum bun, Roxana si sa ne revedem cu bine!!! Ma gandesc mult la tine si ma rog pt. voi.
Felicitari Katrin pt. bb Luca!!!
Laura Ioana, nici noi nu mai stim nimic de Ale. Asta de cateva zile...de cand a postat sora ei, ca este internata in Spital la Elias (asa cum ti-a spus deja Myral). Suntem si noi foarte ingrijorate pt. ea si asteptam vesti.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Christos a inviat!!!
Neata fetelor, sper ca ati avut niste sarbatori super faine. Eu am fost la Iosup joi si se pare ca ingrosam rindul fotbalistilor (ce ti-e si cu feeling-urile astea). In mare totul este bine, doar pliul nucal mie mi s-a parut cam mare (2.82), dar dr. a zis ca nu e nici o problema. Ah, si artera uterina stinga are niste valori care nu le-au convenit drlor. Apropos, aveti niste site-uri cu masuratori, ca am atitea prescurtari aici de nu stiu ce inseamna. Si tb. sa stiu!!!!1 Asa ca daca ma puteti ajuta...
Va pup!

Poze nunta...
anca +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ancasilv, felicitari pt. baietel!!! Cu IR-urile eu cred ca e cam devreme ca sa te ingrijorezi, ele in general scad pe parcurs, cu cat avanseaza sarcina. Totusi, e bine sa fie urmarite. Eu am avut IR stang marit in sarcina anterioara si a ramas cam mare pe tot parcursul (desi tendinta era de scadere), ceea ce a cam fost motiv de ingrijorare. Dar m-am odihnit mult, am stat in pat, am dormit mai mult pe partea stanga, intrucat asta se pare ca ajuta hranirea bb-lusului. Acum slava Domnului am scapat de grija asta si am ramas doar cu colul cel scurt , caci totul perfect nu poate fi in cazul meu, ca sa stau si eu complet linistita.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput