Colectia de toamna iarna 2005(130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Nici eu nu ma pricep la aspiratoarele cu apa, dar tare mi-as dori unul. EU sunt antibatut covoarele afara, ca sa-ti intre praful inapoi pe geam; in nicio tara civilizata nu se practica asa ceva, sper ca in curand sa se renunte si la noi la acest prost obicei.
Pai de ce nu fac eu curatenie:
1. mi-e lene
2. se bat covoare sub geamul meu si ar fi munca in zadar.
Asa ca mai bine astept sa se potoleasca spiritele si praful din atmosfera si-mi aranjez si eu treburile prin casa dupa sarbatori.



Ioana si Maria (29.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Martie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

IOANA este imens de mare, dar frumos Peugeot 307. si mai bin decat logan.
dar, daca as avea logan si vorba aia as avea si ce face cu banii, nu i-as baga in alta masina.
deocamdata.
so, daca aveti unde "stoca" banii, mai bine ramane masina pe mai tarziu.

CAMELIA m-au fermecat ochii tai. SERIOS!
si eu as fi tins sa zic ca daca avea Daria ochii tai....dar ea este ochioasa si frumoasa asa cum este.

Joy 14+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy aspirator din ala fara sac... hm! tocmai am dat unul de pomana (folosit 1 an sau 2) si ne-am cumparat unul banal, cu sac.
Nu stiu, poate era al nostru prost ca era LG, dar nu putea Virgil sa aspire decat jumatate de apartament cu el ca nu mai mergea, trebuiau spalate filtrele. Groaznic.

Asa ca acum ne-am luat un Philips cinstit cu saci de hartie (are si sac de panza) si cu asta basta.

Aspiratoare cu apa exista de 2 feluri: unele care si spala covorul si altele care doar aspira normal dar filtrarea se face prin apa. Var a 2-a la fel, a avut (sau are) sora-mea si s-a saturat de el pana peste cap, vrea cu sac. (daca nu si-a luat deja, ca nu mai stiu)

ioana bine gandesti!
Asa am amanat si eu spalarea geamurilor de la balcon pe dupa Pasti, sa se potoleasca lumea cu curatenia; ca anul trecut le-am spalat din timp si apoi au curs pe ele tot felul de mizerii de la curateniile celor de deasupra mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Frecand hota de la aragaz ma gandeam ca o masina asa de mare e buna in concediu si deplasari, dar in conditiile in care noi plecam "departe" max de doua ori pe an nu se merita sa o luam. Plus ca nici nu avem bani, tocmai ce ziceam, ar trebui facut un imprumut si 300 eur pe luna e prea mult la bugetul familiei noastre si-asa maruntit in diverse alte rate.

Ioana si Maria (29.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Martie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy nu stu nimic de Anda, doar mi-am dat cu presupusul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Neatza !

Multumesc de raspunsurile cu aspiratorul, acum nu ma mai oftic ca n-am luat dintr-asta smecher. Si noua tot asa ne-a spus cineva ca e ingrozitor de greu de curatat recipientul ala, dar al lor nu era cine-stie-ce marca...

Ioana, esti mortala cu curatenia lasata balta!
Sincera sa fiu, nici eu nu prea pricep febra gospodareasca cu care se face "curatenie de Pasti" cu o luna inainte - doar nu faci curat tot mereu?? Aaa, ca mai speli si un geam cu ocazia asta...

Eu azi am intarziat la serviciu, am dat tot programul peste cap si al meu si al lui Cristi, caci domnisorul a binevoit sa-mi 'aranjeze' putin ceasul de pe noptiera (e din cel care se regleaza automat prin radio, numai ca-si ia ora germaniei si eu trebuie sa-l setez pe fusul nostru orar. Dar daca-l mestereste Cristi si reuseste sa-l reseteze... huzurim in pat dupa ora lor )

Faza ieri, cu fetita unor prieteni de 2 ani si 4 luni: se uita ea cu jind la lopetica din mana lui Cristi in timp ce Cristi ii tragea de zor toate jucariile ei si o intreaba pe bunica: "Putem intreba te rog daca am voie sa ma joc si eu putin cu lopatica lui ?"
Fetita are talente deosebite de exprimare, de mica vorbea o gramada, iar acum... e incredibila pur si simplu! Alti copii de varsta ei s-ar fi repezit pur si simplu la jucarie (cum face si fiu-meu toata ziua si ma tot lupt cu el sa-i explic ca nu e frumos )

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria
Mai, eu nu stiu daca la al nostru marca (LG) era de vina sau sistemul, dar e clar, nu ne mai luam sistemul asta!
Am avut alt aspirator LG inainte, cu sac de panza, cumparat in '98, merge super si in ziua de azi, l-am dus la munte. Ne saturasem, vezi Doamne, sa scuturam sacul de panza. Si ne-am procopsit cu magaoaia, care a fost si scumpa pe deasupra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mie cel mai mult imi place si nu l-as da pe nimic aspiratorul Triathlon Philips care si spala...deci asa aspira de numa.....foarte bine...nota 20.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

de FEE stie cineva ceva??

am vb cu ANDA sunt bine, dar e cu treburi prinsa si revine.....

Joy 14+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cu masina, grea dilema si pentru noi.
Ieri ne-au pus pacatele sa intram la reprezentanta Toyota, si am descoperit ca sunt mai accesibili decat imi imaginam . Adica poti gasi destule variante si sub 15.000 EU. Iar senzatiile sunt de-a dreptul incredibile, in nici o masina n-am mai vazut atat confort (nu ca le-as fi testat eu pe toate ). La fiabilitate iarasi iau nota maxima, plus siguranta deosebita, plus garantie completa 3 ani...
Tocmai ne-am mai complicat viata cu ceva, altfel cred ca ne luam si noi logan si gata

Mergi la inceput