Piticlonti de iulie-august 2004 (217)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox - welcome back
Leeloo - felicitari pt casuta, sa o folositi sanatosi si spor la treaba pt bb2
Vrabiuta - cum sunteti ???
AndreeaP - faine poze, ce fain ca aveti atatea activitati impreuna cu totii. Succes la gasit casuta
IoanaG - cum e gorodica ???
Kim - ce obosit e si Luca inainte de nani
Mitzu - sa mi scrii cand ai biletele in mana, da ? Io oricum am vorbit cu un nebun, un client ce ne stim pe telefon de 10 ani si a zis ca rezolva tot daca e nevoie




Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sint pe aici ... buna dimineata !
Mitzule, ma bucur din suflet ca ai reusit cu biletele !! Si nu iti face probleme cu investigatiile mele particulare , bine ca s-a rezolvat intr-un fel, ca stiu ca iti doreai mult sa mergeti la concertul acesta !! Si ce fain ca ati reusit sa va luati si un teren ... si noi tot cochetam cu ideea aceasta, am vrea o casa undeva la tara, dar ar merge si varianta unei cabane !! Nu am gasit inca nimik interesant ... Pupici multi si sanatate voua tuturor acolo !!
Andreea, bafta in continuare cu casa !!
Daria, pupi multi tie si lui Giulik ! Am citit ca v-ati distrat de minuna, bravos !
Olivia, hahaha, am vazut filmuletul alaturi de Andrei, m-a pus sa il reiau si iara sa il reiau ! Felicitari pentru rezultatele dietei si sa ne pui poze cu tine, sa te vedem !
Roxi, uelcom bec, sper ca ai avut zile bune in ast uichend !!
Dana, sa ai reusita in ceea ce ti-ai propus ! Si sanatate multa !
Gabi, congrats pentru casuta voastra si toate urarile mele de bine pentru sotul tau !!
Noi am petrecut in familie, ca de obicei, nu am iesit nicaieri, ca Florin are in fiece duminica o cintare si nu avem cum sa plecam ... dar a fost superok, am avut si un mare tort in care Andrei a suflat de enshpe ori !! Poze nu am facut pentru ca singuri fiind, nu am avuit timp sa fotografiez, ca trebuia sa stau dupa Andrei care tragea cu miinile de toate pe la bucatarie !!
O zi minunata va doresc !! Revin ... ca am ceva de lucru pe la dosarele mele !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

La multi ani de Florii! (cu scuzele de rigoare pentru intarziere).

Grasana la raport...Io inca viu la servici dar portaresele l-au luat pe John la trei pazeste "dar de ce nu o lasatzi pe doamna sa stea putin acasa!?"......Saracu' om avea o fatza vinovata!

Asta dupa ce aseara ne-am certat ca nu vrea sa mergem sa luam aspirator ("dar mai stai femeie si p'acasa si odihneste-te!!!") Oricum ne-am duc boi si ne-am intors vaci, ca era cam sfarsit de program si vanzatorii erau plini de siktir, drept pentru care ne-au explicat ca niciunul din cele 3 modele pe care am pus okii nu mai era prin depozit...ca la prosti!

In rest, toate bune...m-au luat contractiile de nascare sambata pe la 3 dimineata de am crezut ca aia e! Dupa 2 No-spa si 1 scobutil m-au lasat, dar acum sunt pregatita de orice surpriza.
Maria e razboinica, face fitze cu urlete din orice, e de un rasfatz monstru. Az'noapte l-a luat pe taica-su la bataie, i-a dat o pareche de palmi peste oki si a inceput sa urle la el "tezeste-te! tezeste-te n'auzi!?" pe la 5 dimineata.
Zicea John ca i le-ar fi intors dar pe negura nu a putut sa-si dea seama daca era suficient de treaza ca sa inteleaga...

Dana, multumesc pentru mailul cu pensiile.
Ioana, ma bucur ca v-a trecut febra. De la ce a fost pana la urma?!
Foarte talentata coafeza, foarte bine ii shedea modelului...:)))
Andreea, multi ani fericiti parintilor tai!
Mitzule, ma bucur ca ai rezolvat problema cu biletele...Io ma duc la doctor in zona aia, dar mai bine ca nu am ramas io de baza ca la cum s'arata nu se stie daca ajungeam sa le ridic...
Gabi, ce departe ati ajuns cu casa! Bravo si sa mearga tot la fel de bine si de acum inainte!
Olivia, sanatate maxima...cica in primii doi ani de gradinita le adna pe toate si le aduce acasa...sa nu vina cu mana goala...:))) (io incerc sa te incurajez, daca simti nevoia sa ma iei la bataie nu ma supar...:)))
Mi-a placut de Uka, plin de energie la culcare...hehehehe
Roxi, bine ai revenit!
Vrabiuta, sanatate maxima si voua!
Philip, sa va treaca repede si fara antibiotic...:) Sanatate!

Hai ca scrisei roman...Azi fac petrecere florile de la noi....iar chef, iar prajituri...:))
O saptamana frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Saluti !

Am intrat sa felicit sarbatoritii de ieri, cu intarziere, dar mai bine decat deloc ... LA MULTI ANI FERICITI tututor !

Sanatate bolnaviorilor - mari si mici .... si eu ma numar printre ei... sunt racita cobza, ma doare capul asa de rau ca-mi vine sa

Robi ... curaj...totul va fi bine !

Mitzu ... feicitari pt. bilete !
Daria ... ma bucur ca v-ati simtit bine la teatru ... Am fost si noi din nou, sambata, la Capra cu trei iezi ... a fost super, mandra mica a "trait" efectiv toata piesa: se bucura, se supara, radea, aplauda, il certa pe lup ... tot tacamul
Alice...deci asa sta treaba .... si io care ma minunam ca proasta si nu intelegeam cum e posibil ca luni dimineata, la 9.15 (cand am sunat eu pt. rezervare) sa mai gasesc bilete doar in randul 5 - 6 in conditiile in care biletele se pun in vanzare luni la ora 9.00 .... Ma gandeam eu la ceva de genul asta, da' parca nu-mi venea sa cred ... e vorba, totusi, daor de un spectacol pt. copii

Ma duc sa vad pozele cu Pupi ....

PS. Multumesc pt. urarile de noroc pt. concursul Feliciei ... au avut efect ... s-au calificat si cu dansurile si cu corul ... Poze o sa pun la "sfantu-asteapta" cand voi rezolva problemele cu compu de acasa, ca acum nu intra pe net



Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna dimineata, eu sunt inca in concediu medical pentru gatul meu super bolnav. Nici acum nu mi-a trecut, simptomele sunt/erau exact ca ale Vrabiutei, ma rog, dupa 7 zile de augumentin s-a mai ameliorat. Partea proasta este ca am dat boala si sotului si copilului, ce e ciudat e faptul ca desi eu nu am facut nici un pic de febra (doar secretii verzui super abundente si dureri de gat f mari care s-au lasat cu pierderea vocii) ai mei au debutat cu super febra si atat. Poate ca la gravide sistemul imunitar e mai putin activ ca altfel nu am o explicatie.

Si colac peste pupaza, sun la gradi sa spun ca il tin pe Victor acasa vreo doua zile si imi spune directoarea ca vineri le-a aparut varicela... deosebit!! Acum ce sa mai zic, eu nu am facut varsat de vant cand eram mica, dar pentru ca stiam ca am copil la gradi si ca mai vreau un bb, m-am vaccinat acum cateva luni, Doamne Ajuta sa ma tina vaccinul!! Ca daca se umple Victor...sper sa nu iau si eu gravida in doua luni... of Doamne!!

Asa ca.. am o dispozitie de zile mari.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Alice si Daria, va astept prin Sibiu, ca anu asta sunt o gramada de concerte si spectacole pe aici. Poate reusiti sa dati o fuga cu piticii si sotii din dotare, o zi doua pe aici!

Roxi, de tine stiu sigur ca vii in iunie, de-abia astept! Si Olivia, voi v-ati hotarat cand veniti, aveti o data fixata, sau nu stiti inca? Gabi, parca si tu ziceai ceva de venit in Sibiu...

na ca ma apuca elanul intalnelilor, dar zau ca mi-ar placea sa facem una si aici!

Cristal, pupam familia vesela! Eu cred ca voi si cand va certati si tot veseli sunteti! Sa stii ca nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa te rog pe tine, ca stiu ce comod e un ditamai burtoi...
Deci n-ati luat aspirator. Tu vrei sa le stii luate inainte sa nasti, nu? Asa m-a apucat si pe mine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!
Am un pic de liber, abia dupa-amiaza plecam sa ducem marfa la targ, asa ca sotul meu munceste cu spor sa termine curatenia (pe care cica o terminasem si eu, dar il las sa se simta important ).
Am citit tot din urma dar am un ghiveci in cap, asa ca nu mai retin mare lucru.
Noi l-am dus ieri pe Matei la tara, si-a intrat rapid in rolul de sef peste animale, are soacra mea pui de gaina mici, mici si au fost fugariti toata curtea cu teava de la aspirator . Aseara cand am plecat nici nu s-a uitat la noi, se juca cu bubu (care ii face absolut toate mofturile), am vorbit cu el la telefon cand am ajuns acasa si mi-a zis:"Mami, noapte, buna, sa nu plangi" . Va inchipuiti ca m-a topit!
Acum stau cu alte emotii, mama mea s-a dus, in sfarsit, la doctor, astept rezultate...

Va pup si va urez o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimi si La multi ani pentru ziua de ieri la tuate floricelele.
Si noi am fost ieri la "peatru" de papusi, fu Mica sirena dar fiu-meu a inceput sa planga pe la mijlocul piesei, ca e rea baba, asa ca am iesit val vartej.Nu stiu ce sa ma fac cu copilu asta, e mult prea sensibil
Ieri i-am dat Stodal ca tuseste si s-a indragostit de siropul asta. M-a tocat non stop sa-i mai dau, s-a isterizat, a urlat, si daca a vazut ca nu cedez a venit langa mine, s-a uitat in okii mei, si cu o mutra fuaaarte angelica a inceput sa tuseasca demonstrativ. Asa ca...ma asteapta vremuri grele
Andries-sanatate muuulta.
Andreea Mironeanu-v-ati hotarat cu marea?
Andreea P-asa cald e la voi?? Ce super par are Pupi, asa mi-as fi dorit si eu pt radu...din pacate materialul clientului e slab, si ca urmare sambata l-am tuns aproape zero, poate poate s-o mai indesi. Acu' are o figura de mare obraznicaturaaa.
Edit ca uitai s-o intreb pe Olivia cat timp a durat operatiunea adormit cupil dupa dansul ala...si de cate ori a trebuit "sa vina politia"
Gabi-tin pumnii sa fie ok la dr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io ce sa va zic ... Giulia a stat ca statuia si s a uitat la spectacol, n a schitat nici cel mai mic gest, doar a zis sa mai asteptam ca poate mai incepe ceva si sa mai venim Io zic ca i a placut ...
Kro - felicitari pentru Felicia
Mitzu - cand ajung pe acolo, dau de stire
Roberta - de tot faza, deci sa nu plangi, cupilu` e suuuper ok !
Andries - sanatate maxima la voi toti !
Cristal - deci asa, ne dai emotii de pe acum, la toata gashka ? Pupam burtica si ai grija de voi !
Alice - spor la munci

Mey, da` restu` de fete unde`s, sa intre sa semneze condica de luni


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mitzule, !! Cu mare placere o sa onoram invitatia, de vom ajunge prin Sibiu ! O sa te anunt din timp, sa fii odihnita, ca sa ai cum sa alergi dupa trei nazdravani, hehehe !! Ca Giulia e cuminte, pe ea nu o punem la numaratoare !
Ina, pupici tunsuliciului !! Asa este la noi cu Panadolul, cind ii dau dasta tre sa fiu tare pe pozitii ca vine si imi cere incontinuu sa ii mai dau si sa vezi crize cind primeste rasnpusn negativ !!!
Andries, sanatate multaaaaa !! Daca ai facut vaccinul, eu zic ca este de bine ! Pupi si sa treaca si gitul odata !
Cristalina, petrecere frumoasa la birou !! Cit despre petrecerea de acasa, pasta n-o mai mentionez, ca la voi acolo e veselie non-stop ! Cit priveste palme luate peste fata, inca nu am ajuns la asta, dar intr-o noapte in somn nush cum s-a rasucit Andrei si a venit cu calciiul drept in ochiul meu sting de am zis ca gata, trec la tagma piratilor, ma si vedeam cu peticul ala negru peste fata atragind privirile multimii in delir !! Norok ca negura fiind (cam ca la voi !!), aveam okiul inchis ... da tot a fost nashpa rau !!
Marcela, sanatate multa si tie, mama !! Sper ca va simtiti mai bine astazi !
Karo, felicitari pentru reusita Feliciei !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput