Piticlonti de iulie-august 2004 (217)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

E mult de cand nu am mai trecut pe aici dar am intrat sa felicit sarbatoritii de ieri, cu intarziere, dar mai bine decat deloc ... LA MULTI ANI FERICITI tututor Floriilor!

Si am mai intrat si ca sa ma laud cu Primul interviu acordat de Edi la PROTV poate ati vazut la stiri aseara. Am fost ieri in Herastrau la even. AVIVA si acolo a fost intervievat .

Pun si o poza aici de exemplificare, doar una am reusit sa fac.
http://good-times.webshots.com/photo/2071824590084822059YafPhy


Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani si 4 luni - Edi 2 ani jumate

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am reusit sa pun pozele de weekendul trecut cind am fost la piscina - uitati-va ce ii place lui fiu-meu la apa:
http://new.photos.yahoo.com/ggalatanu/album/576460762395732818

Am vazut si pozele cu "hair-stilista" Ioanei - da stiu ca tati a avut ceva rabdare sa stea...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Buna, fetelor!
Eu am fost bolnava in weekend ca n-am avut net acasa. ||Acum am reusit si eu sa citesc din urma...
Olivia, am vorbit cu Angelica a mea si a zis ca ar vrea sa se ocupe ea de tatal tau. Hai, scrie-mi pe PM ce ceri exact sa-i zic si ei. De cate ori pe stptamana, gatit...vrea sa-i faca si piata? Da detalii si vb. Femeia e serioasa, sa stii. Eu o las singura in casa cand vine la mine.

Lia, incearca la Spitalul de Copii, trebuie sa se faca acolo testul! Oricum, faptul ca ii place HN-ul ar trebui sa te puna pe ganduri. Poti sa-i dai linistita lapte de soia, rau nu-i face. Sunt copii care cresc din primele zile cu SL, si cresc chiar f. bine. Sa te uiti pe cutie, ca o comparatie, la Ca si vitamine si o sa vezi ca nu e mare diferenta. Hai, multa sanatate! Oricum, 6 kg e super! A mea avea 6 gk la cinci luni si jumatate.


Fetelor, azi e prima mea zi la PR si e super. Fetele dragute, suntem doar 3 in birou (lux fata de 40 de oameni care urla)...deocamdata frec menta ca n-am avut calculator, dupa aia n-am avut net...Dar ma simt super ok, nici nu stiu cand se facu ora 14.


Ianca Nasturica
Poze mai vechi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
http://iancadariana.blogspot.com/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

helou!
fetelor, cica sa mai bem (Deea) lapte HN pana dupa pasti...n-o fi prea mult lapte dietetic? ia in greutate cu asa ceva oare?

cica NU soia, sa mai asteptam, sa mai tatonam, eu deja am pus-o pe pediatra pe taste rapide, numar favorit pt ca avem toata ziua de pus, despre Andreea. Coprocultura a iesit ok. v-as zice si rezultatele de la scaunul de digestie dar nu stiu daca ma puteti lumina voi....puteti oare ? le-am scris oricum pe "parintii intreaba" la subiectul despre cum se depisteaza intoleranta la lactoza

Dan m-a invrednicit si el cu vreo cateva pusee febrile 38, sambata dimineata la 5, apoi si dupa amiaza, si duminica lapranz, care au disparut cum au venit, nu stiu ce sunt, pediatra ne-a recomandat nurofen si atat, fara sa-l vada. M-am holbat in gatul lui dar n-am remarcat mare lucru, poate amigdalele un pic marite, dar in afara de azi, a mancat foarte bine, sa vedem cum evolueaza totusi

ce urmeaza puteti sa nu cititi, desi pe majoritatea va consider prietenele mele (pe multe nu le cunosc indeajuns), e mai mult un monolog al meu cu mine, sunt niste crampeie ce ma strabat din nou si din nou

pot sa ma vait din nou? ma credeti daca va zic ca asa rau ca acum nu m-am simtit de 5 ani ? E o combinatie de nasoleala fizica si psihica de nu pot descrie. Simt ca tot pamantul e pe umerii mei, simt , ma simt ca un naufragiat in mijlocul oceanului, fara colac, fara barca de salvare, fara sa vad un vas apropiindu-se, nu mai am putere nici pluta s-o fac, simt ca ma duc la fund si zau, sunt atat de amortita in durerea mea incat incepe sa nici nu-mi mai pese ca ma scufund mai tare cu fiecare secunda care se scurge. Puteti sa credeti ca n-am coloana vertebrala, ca-s lipsita de caracter, de suflet, de orice, dar tot asta simt. Simt ca nu mai pot avea grija cum trebuie nici de copii si de mine nici atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Nu cred ca v-am felicitat pe cele ce ieri ati sarbatorit, dar primiti acum si din partea mea floricele si urari de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Saliu!
Noi in we era sa ajungem la urgenta...Uka si-a tras peste degete usa culisanta (de termopan) de la balcon....cred ca si-a zdrobit degetelul...s-a si taiat dar nu foarte adinc...dar macar nu l-a rupt!
Simbata am fost la film...cel care a luat Oscarul pt filme straine...Parca am vazut un film despre si cu romani pe vremea comunismului...si mi-am dat sema ca oamenii se dezvolta aproximativ la fel...in aceleasi conditii socio-politice...si ca mare a noastra problema..a fost comunismul..La sfirsit desi nu a fost o piesa de teatru ci film..americanii au aplaudat indelung..

Ma bucur ca v-a palcut filmuletul! Mey..Uka asa este non stop..io nu v-am zis ca ma odihnesc cind vin la job!..asa ca Irina si Ioana..a adormit normal...la el este o stare de spirit!.... eu sint convinsa ca nici o bona nu i-ar face fata!

Diana ..iti scriu acum...
Roxa bine ai revenit....si eu ma bucur de conversatia de luni! Dieta...hmmma mers primele 5...daca va spun ca m-am si ingrasat la 300 ce calorii pe zi! Sint defecta trebuie sa fac ceva...
Alice te astept cu instalatorul! Cum ati petrecut?
Irina si Uka est efun siropuri si medicamente..vitamine..si ca sa ma convinga zice ca-l doare "titica) (burtica )...
Crsitalinule de ce sa ma supar???ASa este aduc tot acasa! Si cum ramine cu aspiratorul?
Lia...pe fruntea ta scrie.. Help....asa ca ma repet...lasa-te ajutata de cinvea..nu conteaza daca est epe placul tau sa nu...este ai bine decit nimic!


ma duc la treaba..cica iar este epidemie de E.coli ..la restaurantele din sudul Californiei..ne cotim la fix altfel ne puneau sa lucram de Pasti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..ca tot vorbeam despre cit de activ este Uka :))

http://good-times.webshots.com/photo/2904719960100032467yEIGrl?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

L-am vazut si eu pe Uka hip-hoper-ul...tare de tot! Seamana cu Tudor la capitolul energie. Sa vedeti voi cum alergam ca nebunii dupa doi copii, daca veniti in Sibiu, de nici nu apucam sa vorbim . Unul din lucrurile dupa care imi pare cel mai rau (fata de perioada cand nu aveam copii), este ca nu mai pot sa stau linistita la o terasa sa-mi beau cafeaua. de aia ca trebuie sa alerg dupa copil...Ei, dar am multe alte lucruri bune in schimb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si prin contrast...cu gradinita la muzeu....credeti-ma este acelasi copil...Uka...cu dubla personalitate:))

http://eshare.hpphoto.com/FilmStripHome.aspx?JobID=a1d639ea-8145-46bc-a870-174e95a08cd7&SKU=HP





edit..pe slideshow se vad mai bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Pozele au fost cu dedicatie pt Adela ...sa nu mai fi speriata de gradinita! Spre mare nostru regret..nu vom putea veni la Sibiu in vara asta..cind o sa fie atit de misto..pe motiv ca nu vom fi in tara in vara asta..:(

Mergi la inceput