Bucurii de sept-oct 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety- asa si soacra-mea se roaga de noi sa ne ducem la ea ca taie o gaina si ii face ea o supa buna de tara...dar am zis mai stam pana pe la 8-9 luni...ca are timp destul sa manance gaina de tara...

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna dimineata!

Alexutza, ai cautat iaurt Covalact in Carrefour sau Selgros?

Gety, ce face piticutza? E bine? Multi de la noi.

Sandra
gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Alexutza, nu ii da iaurt decat cu continut scazut de grasime, adica 0.1%. Mie pediatra mi-a zis ca este prea mic pt iaurt gras.

In schimb, branzica este bine sa fie facuta din lapte integral cu 3.6% grasime.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata...
Cafelutza...
Noi nu avem nimic nou...doar o stare la fel de obositoare...sunt si plictisita ca nu prea am mai iesit cu sebi ca bate vantu si e destul de periculos....
Alexutza vezi ca Covalact este firma producatoare...deci iaurtul mai mult ca sigur il vei gasi sub alt nume....De ex Campina...este foarte bun si produs de Covalact...sper sa te ajute informatia mea..
Bucuriilor de 30

Revin k plange mofturosu...


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

www.geocities.com/bucurii2006/informatii.html" target="_blank">Bucuriile au site! Inscrie-te si tu pana pe 15 aprilie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, se pare ca e mai bine. Nu-i mai secreta puroi ochiul, mai este putin umed, insa. O mai chinui cu masaj pe canal, spalatura cu ser si picaturi Nettacin. Plange de fiecare data, dar ce sa fac? Ma tin tare. Trebuie.
Mexxa, noi tot in casa stam. Poate de luni incolo ne da voie afara.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Alexutza, m-am uitat pe site-ul www.covalact.ro/ro/" target="_blank">Covalact (mergi la Clienti) si am aflat ca se distribuie prin Metro Ploiesti. Sper ca ti-am fost de folos.

Sandra
gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Bucurii nascute azi!

alexutza, dar de ce tii sa-i dai neaparat iaurt?
mai ales ca nici nu-i place! are cumva lipsa de calciu? nu mai mananca lapte?
noua, pe cele din comert n-i le-a interzis cu desavarsire pana la 1 an! iar cand am intrebat de cel facut in casa, a zis ca daca tin eu neaparat sa-i dau o data max de 2 ori pe saptamana!
copilul indiferent ca suge sau bea lapre praf cica isi face rezerva de proteine, calciu si nu e necesar sa-i dam in plus!


Beatrix si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Sandra - da, am cautat in Metro, Selgros, Carrefour, Kaufland, Mega Image, Billa...plus magazine de prin piata, de pe langa casa..si tot asa....nu am gasit, parca au intrat in pamant...ooofff

Adriana - branzica i-o fac cu Dorna rosu 3,5%grasime...atunci sa nu-i dau iaut gras?....pana la urma cred ca grasanu ca manca iaurt la 1 an cand poate i-o placea vreun tip de iaurt....

Mexxa- Campina i-am luat unu mic si am incercat si nimic..cred ca totusi gustu acru nu-i place...dar nici combinat cu fructe gen banana nu vrea, nici cu o masura de cereale nu vrea...

Fetelor cred ca ma las pagubasa pt moment cu iaurtul asta fac pauza vreo sapt si o iau de la capat, si multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine, imi prind bine sfaturile si ideile voastre ...un mare pt toate mamicile

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput