Bucurii de sept-oct 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Cristina si celelalte fete - sunteti binevenite la chef..i-am comandat acu 2 zile tortu' sub forma de iepuras...desi acu daca stau mai bine si ma gandesc mai bine il comandam sub forma de urs...ca grasanu' nu seamana deloc cu un iepuras, mai degraba cu un urs (bine pui de urs)....de abia astept sa-i vad reactia in fata tortului...cred ca mai degraba sunt eu nerabdatoare sa-l gust

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, eu am fost ieri cu sora-mea. Iti tin pumnii azi cand mergeti la dr., sa fie totul bine.
Lilina, noi am facut vaccinul de 4 luni la 4 luni si 12 zile.
Adriana mica, bine ca ti-ai gasit o buna cum trebuie.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

da, si pediatra mi-a zis ca nu-i problema
o sa aiba 6 luni si jumatate

dar m-am ofticat....va dati seama !!!
sunt super-varza cu capu'
si tocmai acum cand gasisem si eu Hiberix, ca i-am facut Act-hib
dar il tin la frigider



Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Fetele - intrebare: daca ii dau la grasan iaurt danone cremoso are ceva????ma gandesc ca poate nu e chiar asa acru ca celelalte clasice, are si grasime mai multa(ceea ce am inteles ca e ok) si poate vrea asa..ma gandeam in piureul de legume sa nu-i mai pun nicio boaba de unt/ulei de masline cum faceam pana acum si sa-i pun 2-3 lingurite de cremoso - ce parere aveti??poate face vreo alergie de la asta???? Hai ca v-am innebunit cu iaurturile grasanului...gata ma opresc aici....

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, noi ne-am apucat de azi. Eu cu mama. Tot asa am si eu in plan, cate un pic, cate un pic. Mai ales ca stam azi in casa, ca dr. ne-a interzis sa iesim afara din cauza de praf si vantuletz.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Fetele - intrebare: daca ii dau la grasan iaurt danone cremoso are ceva????ma gandesc ca poate nu e chiar asa acru ca celelalte clasice, are si grasime mai multa(ceea ce am inteles ca e ok) si poate vrea asa..ma gandeam in piureul de legume sa nu-i mai pun nicio boaba de unt/ulei de masline cum faceam pana acum si sa-i pun 2-3 lingurite de cremoso - ce parere aveti??poate face vreo alergie de la asta???? Hai ca v-am innebunit cu iaurturile grasanului...gata ma opresc aici....

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!



Alexutza, eu ii fac branza calcica. Si cand o sa fie vremea iaurturilor, nu cred ca o sa-i cumpar ceva din comert. Oare este vreun iaurt sa nu aiba conservanti?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Fetele - intrebare: daca ii dau la grasan iaurt danone cremoso are ceva????ma gandesc ca poate nu e chiar asa acru ca celelalte clasice, are si grasime mai multa(ceea ce am inteles ca e ok) si poate vrea asa..ma gandeam in piureul de legume sa nu-i mai pun nicio boaba de unt/ulei de masline cum faceam pana acum si sa-i pun 2-3 lingurite de cremoso - ce parere aveti??poate face vreo alergie de la asta???? Hai ca v-am innebunit cu iaurturile grasanului...gata ma opresc aici....

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!



eu sunt anti-danone
sunt pt.produse mai "naturale" - sa aiba data de valabilitate cat mai mica (mai ales ce-i dau lui bb)
eu inca nu i-am dat iaurt, ar in supa, ii pun uneori cereale fara lapte
si papa bb...ii place
daca i-as da iaurt i-as da milli....oricum trebuie sa mai sondez piata
mie imi place unul care se numeste iaurt a la grec....f.f.f.f.bun, cremos, gras si super gustos

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

eu i-am dat aseara asa: branza de vaci facuta din lapte gras proaspat cu lamaie
+
un mar mic ras
+
2 cupe cereale fara lapte Nutriben cu 8 cereale, miere si 4 fructe
avea un miros si un gust atat de bun....vanilinat (preferatul meu)
si bb papa cu pofta si zicea mmmnia mmmniaaa mmniaa...am ras cu tasu' de el

(asta inainte de faza cu vaccinul )

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety, Lilina- sar'na de raspunsuri...si eu sunt anti-Danone, dar in disperare de cauza am zis poate sa-l incerc pe asta care e mai gras...noua ne-a zis pediatra ca Milli are nu stiu ce bacterie bla-bla ca nu ma pricep, si ca sa-l ocolim, la fel cum a zis si de danone...dar Covalact nu am gasit...deja incep sa disper cu iaurtul asta...Am incercat asa:Danonino cu fructe, Danone cu fructe dar am ocolit pulpa, Napolact, Zuzu, Campina ....am incercat si reteta lui Itzy de iaurt facut in casa...dar nu prea iese..sau nu stiu eu sa-l fac

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Alexutza si eu as opta pentru iaurt facut in casa. Chiar daca pana acum n-am facut niciodata si nu stiu daca mi-ar iesi. Mi-e frica de atatea E-uri sa pape copilasii nostri. Eu l-am pus pe tata sa-mi caute o pasare de curte pt. Maria. El are, dar curcan si dr. mi-a zis "pass" la carnea de curcan, deocamdata.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput