Hipospadias (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flori78 spune:

Multumesc!
Am citit prima parte, am citit si informatiile de pe alte site-uri, dar stii tu ca nimiodata nu poti spune ca stii bine cam ce se poate intampla si cum va decurge o operatie.
Noi vom merge la dr.Ionescu - am auzit lucruri bune despre el si am fost la control de 4 ori pana acum - ne-a placut cum s-a comportat cu noi. Andrei are un hipospadias glandular (anterior). Medicul spera sa rezolve problema printr-o singura interventie chirurgicala.
AlY condoleante pentru evenimentul nefericit din viata ta - gandeste ca acolo sus este un inger care va pazeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sama spune:


Buna Flori!
Si eu sunt tot din Galati, si dupa cum probabil ai citit, noi mergem miercuri la operatie. In schimb noi ne operam la DR BASCA, la SP GRIGORE ALEXANDRESCU.
Avem foarte mari emotii si noi, dar nu avem incotro...trebuie sa o rezolvam si pe asta...
Sa-mi dai daca vrei adresa ta de messenger, sa vb mai pe indelete.
Multa sanatate va doresc, si...bafta! sa fie bine...

Sama si Iannis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flori78 spune:

Strumfi 2004 ai putea sa imi trimiti un mail cu informatii despre cat ati dat la doctori ? Ti-as fi profund recunoscatoare - adresa mae de mail este flori78@acasa.ro. Mult succes in continuare!
Sama mult succes si tie la operatie! Sa ne revedem cu bine, sa ne dati vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Emi, macar incerc sa trec...desi mi-e din ce in ce mai greu...In loc sa se stinga durerea, e tot mai intensa.Yannis ma intreaba de tati si e cu ochii lipiti de fiecare Opel Astra alb ce trece pe strada....si parca sunt din ce in ce mai multe.El imi spune mereu ca tati al lui e la Bucuresti...
Mi-e groaza ca trebuie sa ma adun sa mergem si noi la control sa vad ce ne mai spune...
Mi-e groaza sa merg pana la Bacau cu masina...dar pana la Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Of Domane Aly, am plans pentru voi, dar viata ta si mai ales a lui Yannis merge mai departe. Sa n-o iei ca pe un sfat, stiu ca ai auzit asta de 100 de ori. Asa cum am mai spus ma simt atat de neputiincioasa in fata unor astfel de tragedii.
Poate ar fi mai bine sa mai amanati controlul. Este bine sa fii mai intremata pentru a merge la Bucuresti.

Flori se pare ca aveti o forma foarte usoara de hipospadias. Asteptam sa ne povestesti cum a fost la operatie. Poate asa vom mai avea un nou medic de recomandat, un nou spital.

Sama va tinem pumnii sa fie bine la operatie. Inarmeaza-te cu calm si rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Off, chestia asta cu forma usoara la noi nu a fost relevanta. Si Stefu a avut forma extrem de usoara si iata cum a iesit...
Flori, nu vreau sa te descurajez, sa dea Dumnezeu sa scape toti copilasii cu bine si usor, din prima!
Eu insa sunt atat de dezamagita si indurerata de situatia noastra!
Ce ma doare f tare e ca nici nu mi s-a explicat de ce a iesit asa, singura concluzie la care am ajuns e ca depinde de pacient, si de aici ma invinovatesc iarasi pe mine, ma gandesc ca poate a fost micut, ca trebuia sa mai asteptam, am mers pe mana doctorului, el a zis sa-l operam acum, asa am facut, am gandit ca el stie cel mai bine... Nu stiu ce sa mai cred...

Aly, va imbratisez cu drag pe amandoi! Multa putere!

edit: Flori, nu-ti poti activa PM-ul?
Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buna, fetelor, imi cer scuze ca n-am mai intrat, am fost ocupata pana peste cap.

Aly, in primul rand, multa putere, cred ca-ti este foarte greu, peste 2 saptamani vom ajunge si noi in Bacau( am mai scris pe undeva ca de-acolo-i sotul meu), vom veni vineri si plecam duminica, daca vrei sa ne intalnim, si daca te pot ajuta cu ceva....cu orice, spune-mi.

Sama, va voi tine pumnii, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine, din prima. N-am inteles prea bine: miercuri il va opera sau miercuri va internati?
Noi nu ne-am programat inca, de cateva zile tot spun ca sun la clinica si sper ca luni sa sun si sa ne programam ptr inca un control.

Gratiela, imi pare foarte rau ca trebuie sa treceti iarasi prin operatie, ma gandesc si eu ca in toamna Calin ar avea 10-11 luni si nu stiu ce sa fac, sa vad ce va spune si dr B. la control.

Emilia, tu ce mai faci, ce mai face Adi?

Flori, sa fie bine si la voi, curaj si mult noroc va doresc!

Sa intrati dupa operatie cand veti putea, va rog din suflet!

Despre Calin ce sa va spun, este un grasan, la 6 luni cand l-a cantarit ultima data avea 9,5 kg si 67 cm. Mi-e teama ca fiind asa grasun nu-i va gasi venele. Asta este, nici sa-l bag la cura de slabire nu pot.
Ma gandesc mult sa amanam operatia ptr la primavara, parca din ce trece timpul din aia ma gandesc mai mult, acum sa vad ce va spune si doctorul la control.

Mi-am adus aminte de inca ceva: uneori, cand il schimb, are testicolul stang un pic mai....nici nu stiu cum sa spun, mai ridicat , sau de fapt ceea ce este inauntru este mai vizibil, mai pronuntat decat la dreptul. Nu-i diferenta mare, dar e normal oare? Am fost la un control la o doctorita de aici ptr ca era racit, iar ea s-a uitat la tot, a vazut hs, a zis ca-i glanular, dar de fapt e penian, ma rog....si a spus ca nu mai are hidrocelul, stiti ca tot dr B. imi spusese ca are hidrocel stang. O fi tot hidrocelul ala, dar parca nu era asa de la nastere, sau n-oi fi vazut eu....nu mai stiu, cred ca sunt si eu obsedata putin.
Si inca ceva: am citit pe aici de testicole flotante, oare cat de normal este si pana la ce varsta, voi stiti ceva?

Gata, am scris cat sa recuperez.





Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Sama, azi e ziua cea mare, va tinem pumnii! Doamne ajuta!

Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Sama sunt si eu alaturi de tine.Curaj!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:


am intrat si eu dupa multa vreme, azi am aflat ce i s-a intamplat lui Aly si prin ce trece.....din pacate am o perioada atat de dificila la servici...nu mai am timp si chef de nimic..
Alina, sunt langa tine, langa voi, nu stiu de ce a vrut Dumnezeu sa fie asa, sa lase atat suferinta...de cand am aflat, acum 20min, nu ma pot opri din plans.....

am sa mai scriu....

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput