Hipospadias (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Fetelor, imi pare rau, nu am mai putut intra: de Paste copiii mei au fost tare bolnavi, apoi am fost noi, tati si apoi mami, am fost si tare prinsa cu niste lucrari personale.
Noutati nu avem, situatia e la fel: urineaza bine prin uretra noua, insa mai sunt fistulele; una dintre ele s-a mai micsorat, o sa mergem pe 14 mai iar la spital, mai vedem ce mai zice doctorul atunci.
va multumesc pt grija!
Numai bine!
Sama, ma rog pentru voi sa treceti cu bine si usor peste operatie!

Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sama spune:

Pffff, multumesc mult Gratiela!

Da, mai avem un pic, speram sa fie bine, sa dea D-zeu!

Roxana, tu cand mai mergi la control?

Sama si Iannis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:


Fetelor sunt sfasiata de durere.
Taticul lui Yannis al meu este inger acum.
Nu pot exprima in cuvinte ce simt.
S-a stins fulgerator in urma unui groaznic accident de masina.Un tirist nemernic a intrat pe contrasens si l-a lovit din plin pe iubitul meu sot care circula fara viteza si avea centura.

Nu mai pot rationa de durere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Aly, DUmnezeule, am incremenit, citind!!
Din suflet condoleante! Ma rog pentru tine si pentru puiul vostru!

Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Aly, imi pare tare rau, am incremenit cand am citit.

N-am mai intrat de ceva timp din lipsa timpului, v-am spus parca , nu mai stiu- ca am inceput serviciul.

Am intrat acum -tot pe fuga- si m-a luat cu tremuratul cand am citit.

Aly, n-am cuvinte, nici nu stiu ce sa-ti spun, imi pare foarte rau. Cuvintele-s de prisos, e groaznic ce s-a intamplat.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

aly, mi s-a facut pielea ca de gaina, imi pare f rau, condoleante...nici eu nu mai intrasem pe acest subiect ca am zis sa mai asteptam un pic cu operatia si cand intru, ce vad? Doamne, nu-mi vine sa cred...

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sama spune:


Buna fetelor!
Ce mai face-ti? Nu mai da-ti nici un semn...
Roxana, voi ce a-ti mai facut? a-ti mai fost la control?
Noi am fost ieri la Diagnosis, pffff...gata...ne-a programat ptr operatie, 23 mai(miercuri)...de acum...cu D-zeu inainte...
In schimb...ieri a fost bine, am plecat parca mai optimisti de la clinica, dr era foarte bine dispus in ciuda faptului ca venea direct de la spital, numai ce terminase de operat. Ne-a zis ca a fost foarte aglomerat in perioada asta, de asta ne era si noua frica, sa nu cumva sa ne amane prea mult cu operatia, avand in vedere ca a fost plecat toata luna aprilie...si colac peste pupaza de cand s-a intors a avut loc si un simpozion(ceva de genul asta) cu medicii anestezisti, la care a participat si dumnealui, si va da-ti seama...toate programarile s-au dat peste cap.
In fine...ne-a zis ca saptamana asta cam termina cu toate, era super aglomerata agenda sa, de asta am si insistat sa venim saptamana viitoare; ne era intr-un fel frica ca nu cumva sa fie prea aglomerat, prea obosit, prea plictisit, prea...prea...de atatea operatii.
Acum nu ne ramane decat sa-l prindem intr-o pasa buna, cu chef de treaba, sa faca totul cum trebuie de prima data...asa sa ne ajute D-zeu!
Ce sa mai zic...cam asta e...dam inainte!

Sama si Iannis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flori78 spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe acest site. Am un baietel de 1 an si 10 luni pe care urmeaza sa il operam de hipospadias la sfarsitul lunii mai. Am foarte multe emotii - cred ca stiti cum este.
As vrea, daca puteti sa ma ajutati sa imi spuneti cat ati dat la medici pentru acest tip de operatie - adresa mea personala este :flori78@acasa.ro .Noi il vom opera pe baiat la Spitalul Budimex.
Ce anume ati luat la voi la spital - marefer la medicamente sau pansamente sau altceva.
Va urez sanatate pentru puiutii vostri si pentru voi ca sa ii puteti creste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Buna Flori si bine ai venit printre noi. Daca citesti prima parte a subiectului vei invata multe lucruri interesante. De acolo poti afla foarte multe pareri despre spital, ce trebuie sa iei cu tine si multe, multe.
La ce medic mergi la Budimex? Ce fel de grad de hipospadias are baietelul tau?
Din pacate mie nu prea imi merge internetul nici la serviciu, se pare ca nici desprecopii nu merge prea bine.

Aly tu ce mai faci? Supravietuiesti? Stii ca ai mereu un umar pe care poti sa plangi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Sama, va tin pumnii, sa dea Dumnezeu sa iasa bine din prima!
Flori, mult succes si voua la operatie!

Noi am fost la control luni si confirmarea a ceea ce stiam si ma asteptam sa aud m-a daramat mai tare: fistulele lui Stefanut nu s-au inchis, drept pt care o sa fie operat iar in octombrie. Mi-e tare greu ca ingerasul meu trebuie sa treaca iar prin anestezie, internare si asa mai departe, nu stiu de ce a iesit asa, nu ma asteptam, la gradul lui de hipospadias... In fine, important e ca uretra noua functioneaza bine.

Numai bine tuturor!

Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput