Colectia de toamna iarna 2005(129)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Mai citesc si eu din cand in cand... Si vreau sa va intreb, de ce sunt preturi asa de mari la voi la gradi/ cresa? la noi ca camin de stat e 5 ron /zi de copil, iar la particulat 10 ron/zi program 7,30-16,30. Mi se pare diferenta enorma fata de preturile pe care le vehivulati voi. sau voi vreti numai gradi de alea cu fite? Ca eu consider ca educatoarele fac toate acelasi lucru cu bb.
Bine la noi nici nu prea sunt Gradinite particulare. Sunt cateva gradi speciale unde chipurile isi duc copii VIp-urile din oras.
Noi deocamdata nu cautam gradi si nici bona... dupa 2 ani mateea va sta cu buni ( soacra mea) fosta invatatoare, cu care se intelege f bine si care sta la 2 blocuri de noi.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Gandacel ,
masina luata de noi e acuma la promotie ,2038 mii euro mai putin ,si dotari suplimentare (le-am scris mai sus),pretul total este de 15.ooo euro cu toate taxele incluse(banii jos).daca vrei mai multe detalii intra pe www.compexit.ro
Sotul a dorit sa o cumpere prin leasing dar probabil ca era mai avantajos cu credit bancar(da e incapatinat si n-am avut cum sa-l conving +ca-i trebuia repede si erau doar 4 buc pe stoc din care doua s-au dat sambata.)oricum cu sponsorizare de la buni tot ne iese avantajos.

Anca, e pren. meu ,e frumos si se pune mai rar acuma ,io zic ca e o alegere buna dar sa vezi sa nu faca cacofonie cu numele , la mine face.

mai scriu situ de masini cu spatii
www. compexit. ro

Sorana 20 dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Aici imi cer, daca e luna plina 80 de lei pe luna. Si sa ii aduc hainute si pampersi atat. Mi se pare destul de scumpa gradinita la 7.5 milioane.

Pai sa stiti ca noroc ca o cunosc pe Directoare ca altfel nu stiu ce ma faceam, plus ca mi-a sps ca o gramada de copii s=au inscris in perioada asta.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by gabitaco

Mai citesc si eu din cand in cand... Si vreau sa va intreb, de ce sunt preturi asa de mari la voi la gradi/ cresa? la noi ca camin de stat e 5 ron /zi de copil, iar la particulat 10 ron/zi program 7,30-16,30. Mi se pare diferenta enorma fata de preturile pe care le vehivulati voi. sau voi vreti numai gradi de alea cu fite? Ca eu consider ca educatoarele fac toate acelasi lucru cu bb.




Pe naiba, gabitaco, alea de fite sunt de la 350 de euro in sus!

La 750 RON program lung e chiar ieftina pt Bucuresti.

Dar ce, in Braila o bona e 5 milioane 5-6 ore pe zi ca a mea?

1.5 milioane cresa am zis eu, ca atata e gradi de stat a Silviei. La cresa cred ca e mai ieftin si aici, probabil tot 5 RON pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

canuta-om-sucitpai mi se pare rezonabil asa. Nici eu nu as da 7,5 mil pe gradi ... gandeste-te ca lucrez in invatamant si la salariul meu ... l-as da aproate tot pe gradi... si in rest nu as mai avea nici bani de pampers. Noi avem de asemenea noroc ca avem rude educatoare- invatatori si ne vor ajua fra pb. cand va sosi momentul de camin-gradi- scoala primara, iar sora mea e profa de romana la cea mai buna scoala gen din oras- deci ne-am cam scos .

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

lavi la noi o bona cu program 8-18 ia cam 4 mil.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bineinteles, se pune pb de gradi particulara daca plec eu din invatamant si castig mai bine ca altfel deprimant sa-mi dau salariul pe gradi a copilului, mai bine stau eu acasa si mi-o cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Bineinteles, se pune pb de gradi particulara daca plec eu din invatamant si castig mai bine ca altfel deprimant sa-mi dau salariul pe gradi a copilului, mai bine stau eu acasa si mi-o cresc...


ne luam de mana ...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Madutza,Cristina, Camelia, Noki, Roxi, Meems U all pt sugestii de nume.

Hilde, cred ca numele de baieti erau pt mine, Gandacel are fata.

Matei as fi vrut si eu dar tatal a spus NU hotarat, Eric la fel.Luca nu merge cu numele de fam.

Dienutza, nu am mai fost in Turcia pentru ca am fost in Germania!

Am uitat sa va spun ca am fost cu V la tuns la o frizerie din cartier, 5 ron ca doar nu era sa dau 22 ron cat cereau la Ciufolici.Si mi l-a tuns fata aia de zici ca intra in cls.I-a, sa mor de ras.Bineinteles ca a plans, s-a tuns si buni o data cu el, etc., l-am tinut in brate pe scaun dar in final a stat linistit.O sa punem si poze!

Io daca o sa am bona o sa ii pun camera de luat vederiNu mai spun ca i-as pune si lui mama...



Ile 24 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Ilenuta mie ca nume de baieti imi plac Matei, Tudor,Sergiu, Seban, Calin, Radu, Stefan pentru ca sunt mai rare si romanesti.
Gandacel pt fetita imi pla numele Teona, Iarina, Stefania,Ana.. Si pt ca mai ai un pic pana nasti iti doresc din tot sufletul o sarcina la termen, o nastere usoara si o fetita sanatosa, mancacioasa si norocoasa.


Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput