Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Tooot cu branza! O s-o incerc si cu mere, dar cand se va plictisi trupa de varianta cu branza Eu o sa ma apuc ceva mai tarziu de ea, deocamdata profit ca doarme piticotul si-mi calc perdelele.

Adi, wow, esti fantastica, mai! Parca sunt adevarate toate legumele si verdeturile de acolo! Stii ca suntem cuminti, doar tu ne-ai laudat la inceput, spor la treaba si asteptam finalul cel grozav!
Poate ne dezvalui si noua din secretele tale in manuirea fondantului, de-ti ies asa minuni ;)
Hehe, si eu am vazut in prajitura asta cu branza inlocuirea pascai.

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adriana, ce frumoooooosssss! Incredibil, cita rabdare si talent ai, arata foarte adevarate legumele alea, bravo!!! Abia astept sa vad rezultatul final. Cumnatul tau o sa fie in transa, parca vad!

Gratiela, aluatul de prajitura mi-a iesit tare, cu curgea deloc chiar. O fi lingurile mele mai mici, nu stiu... oricum, am mai turnat repede niste lapte si l-am adus la conditie. Am bagat acum in cuptor jumatate pentru 10 minute.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Adriana am ramas cu gura cascata. Felicitari, esti o adevarata maestra!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Daca voi va aratati si demonstrati indemanarea de fiecare data, iaca-ma si eu care am nu mai esecuri. Nu-s cum se face dar azi am facut si eu tortul de mere Adeline...si cand l-am rasturnat am ramas masca la merele alea care se vad asa dezbracate.O sa incerc sa invelesc totul in frisca insa-s tare dezamagita. A mai incercat cineva tortul cu pricina??

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Natalia - daca bat niste smantana La Dorna rosu crezi ca pot inveli nenorocirea?? Cam cat imi ajunge oare? O cutie??

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Roxana, parerea mea e ca e mult o cutie, doar pt ornat, cred ca 300-400 g iti ajung.


Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Roxana, daca nu vrei sa faci multe zorzoane, ajunge si o cutiuta de 200 ml.

Am facut prajitura turnata cu brinza, a iesit foarte buna, dar cam prea dulce dupa gustul meu. Data viitoare am sa injumatatesc cantitatea de zahar.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ehehehe Natalia...Inseamna ca e numai buna pentru gustul meu. E wek-end ...deci a inceput sezonul prajiturilor in casa mea.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, daca stateai prin apropiere, scapam si eu de jumate de prajitura, dar asa, o sa ne sacrificam.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Eu m-am gandit la cutia mare de 1 l, nici nu mi-am amintit ca exista si de 200 ml, dar la cat sunt de dusa zilele astea, e de inteles

Miha, si cu jumatate de la mine, te faceai cu una intreaga

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput