Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

lylydin pacate nu ma pricep ca sa iti pot da un sfat. Dar poate gasesti un doctor pe care il stii mai deschis la minte. Si care sa nu fie asa dur cu micutul. Si poate el va privi mai putin grav lucrurile.


DianaRmultumesc ca ne immpartasesti din experienta ta. Asa ma linisteste sa stiu ca nu am un copil chiar asa de neobisnuit. Uneori ma simt asa de vinovata ca nu am fost in stare sa-l invat sa doarma normal. Exact cum descrii tu ce s-a intamplat cu Vladut se intampla si cu Marc. Inclusiv refuzatul suzetei, adormitul doar la san......

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme
filme2

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

mitinu iti fa probleme. Din 3 zile de borcanele nu se schimba mare lucru. Marc mananca cam 50 la suta din alimentatia lui mancare din borcanele si nu am probleme cu el.
Dupa ce ai zis de borcanele expirate m-am uitat repede in stocul meu de vreo 50 de bucati. Si am gasit doar ca expira fie in sept 2007( daca sunt in plastic, adica fructle de la heinz) fie in 2008 restul La fel si cerealele.
Cred ca conteaza f. f. mult gerantul si zona si clientii). Ca oricum cam toate magazinele aici sunt in franchiza.

Eu te sfatuisc sa incerci daca ii plac. Sa nu te trezesti pe drum ca nu manaca. Sunt diferente mari la gust de la firma la firma.
Si privilegiaza fructele si legumele simple. Ca cele care cica au carne, cantitatea de carne e aproape nula. ( asa mi-a explicat asistenta in nutritie de la CSLc).Si au o gramada de chestii adaugate. Daca va fi vreo 3 zile vegetarian nu e nici o tragedie.
Eu nu iau decat din acelea pe care scrie fructul sau leguma si apa. Eventual la fructe acid ascorbic( vitamina C). Altceva nimic.
Si apoi adaug eu carnita( fac cuburi inghetate pt mai multe zile si le dezghet cand am nevoie) , galbenusul.....
La Heinz au si unele pt peste 8 luni. Tot unileguma sau fruct. Parca sunt putin mai groase dar nu exagerat. Nu ca atunci cand le sfarami cu furculita.
Daca ai intrebari ...Eu am experienta si am incercat multe de pe piata....



www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme
filme2

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutam livada !!
Avem veste mare : de sambata e si Soficu'( oficial!!) cetatean roman!!
Ne-a luat ceva dar in cele din urma am reusit sa ajungem la consulat sa o declaram si am obtinut si certificatul de nastere romanesc pentru ea!! Yayyy!! partea buna ca am asteptat atat este ca daca mergeam mai demult sa o declaram trebuia sa asteptam o luna pana primea certificatul, acum au schimbat regulile si ni le-au dat pe loc.. bine nu zic ca ne-am uitat pe internet la actele necesare si cu o seara inainte descoperim ca au schimbat cerintele, si cat a costat, si de faptul ca una din cucoanele de la consulat ne-a facut morala, etc., etc., ma bucur mult ca am reusit!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Miti ne bucuram mult ca si-a revenit pui mic cu papatul de laptic!

Lacri ce nebunie domnule cu decalotare/ nedecalotare... mi-e si frica la urmatorul bebel daca o sa fie baietel.. uff!!
Nu stiu ce sa zic decat ca tinem pumnii lui Razacila - prietenul tuturor, sa fie bine - sa nu il doara nimic si sa va bucure in continuare numai cu zambete!!
Tie mamico iti spunem spor la invatat si tinem pumnii la examen!!!
Hai inveseleste-te ca doar vine ziua matale.. ce bunatati faci? Ia desconspira cateva si pe aici!!
Si felicitari pentru achizitiile de la babyexpo! sa le stapaneasca Alec sanatos!!

AC multumesc furmos pentru complimente - esti foarte draguta, nu stiu insa daca le merit mai ales ca sunt multe fete care raspund mai la toata lumea, in plus cand nu o fac de cele mai multe ori este din lipsa de timp, sau poate nu stiu un raspuns, sau poate uita si tot asa. Suntem toate mamici si stim cat de obositor este uneori sa te imparti in mod egal spre o mie si una de lucruri.. Eu zic sa nu ne suparam nici una.. si asa am pierdut cateva fete pretioase grupului nostru( bine eu tot sper ca vor reveni la sentimente mai bune si in livada la un moment dat). Toate avem la un moment dat senzatia ca suntem ignorate dar daca insistam pana la urma se gaseste cineva sa ne bage in seama si pe noi!! Uite la toate sa treaca supararea si sa povestim in continuare despre cirese si mamicile/ taticii lor!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Miki parca povestesti despre noi cu mancaricile, si eu tot asa iau legume sau fructe la borcanel si ii fac piure de carnita acasa si congelez cubulete.. Nu stiu de ce, probabil ca sunt cam dar cand ma gandesc la borcanele cu carnita nu imi suna bine.. obsesia mea, asa ca mai bine nu iau decat sa mi se para ciudat.

Amiss te inteleg perfect : ziua nu pot nici la baie sa merg singura ca vine plangand dupa mine, in bucatarie spal vasele cu ea agata de pantalonii mei.. iar de dormit nu adoarme decat la san sau leganata in brate ori in cel mai bun caz langa mami asa mangaiata pe capsor, ziua doarme asa somnuri scurte apoi se trezeste sa verifice daca este singura si chitaie pana merg langa ea si noaptea la fel asa ca o tinem cu noi in pat... Ca la ea in patut nu poate fi vorba, plange si vorba ta mi-e mila sa o las sa planga. Si nici Sofia nu vrea suzeta absolut de loc.
Pediatra ne-a zis ca e ok si acum dupa ce a povestit Diana despre Vladut nici ca imi mai fac probleme. Singura chestie care ma necajea era cum sa o invat sa doarma singura ca in patutul ei e ca pe ace.. acum am gasit solutia de la Diana( multumiri si iar multumiri!!) o trecem direct in patut de copil mare peste cateva luni!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Asta-i ultimul si dispar la nani-nani: am uitat sa anunt ca ne-a iesit dintisorul cu nr 2 !!asa ca acum avem sus un dintoc si unul jos, unul deasupra celuilalt!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by A.C

Nu e rautaciaosa replica mea deloc.Pur si simplu asa mi s-a intamplat si mie de cate ori am pus o intrebare.Nu m-a bagat nimeni in seama,cu exceptia lui Cami care a fost mereu o dulcica si o draguta.Si o inteleg perfect pe andruskandu.Daca intru mai rar pe forum nu inseamna ca nu vreau sa intru,ci pur si simplu nu am posibilitatea dar va citesc mereu si n-am pierdut nimic si uneori ma doare si pe mine ca astept cateodata un raspuns (din experienta mamelor)si nu primesc nimic.Nu mai zic de progresele fetitei mele,care nu au aparut nici acum pe listuta.Deci daca nu ne cunoastem personal inseamna ca nu putem sa socializam,nu?Asta inteleg eu...Atunci rog pe cine se ocupa cu progresele si toate celelalte ,sa dea un DELETE in dreptul meu .Eu oricum va voi citi in continuare.Dar de socializat...nu vad sa am sanse.
Pupici lui Cami,pe care chiar daca n-o cunosc,o respect!

http://http://new.photos.yahoo.com/cireaseaf/albums/



Sper sa nu te superi pentru ceea ceo sa scriu.
In primul rind, eu totimpul raspund la intrebarile la care cunosc raspunsul, numai in cazul cind sunt supraocupata la servici citeva zile nu pot sa raspund, si apoi uit.
In al doilea rind, io am trecut de fiecare data progresele Deliei cind ai scris, doar in ultimul timp nu sau trecut nici un progres, la nici o ciresica, pentru ca facem o pagina web, si eu le salvez pe foaie si cind termina Luana de trecut progresele acolo le trec si io, da la moment Luana e si ea ocupata, daca doresti te rugam pe tine sa le treci acolo.
Si in ultimul rind, eu iam raspuns lui Andreea ca as veni cu mare placere, da pe linga ceea ca stau departe, mai am nevoie si de viza ca sa intru la voi in tara, ca poate as trage o fuga pina acolo.
Si vreau sati spun ca nu se raspunde aici doar cind nu se stie raspunsul, si poate ai si observat ca inainte se scriau si 2capitole pe saptamina(de 20pagini), acum se scrie unul la 2saptamini, multe mamici au esit la servici, ca mine de exemplu, si nu prea au timp sa scrie, ca si tine(zici ca nu ai timp), de ce atunci nu le crezi pe altele?Sunt mamici care nu intra cite o saptamina ca sunt in examene, si daca vad ca sa dat un raspuns nu mai spun si ele, ca e acelasi.
Te rog mult nu fi suparata pe livada, toate suntem mamici, cu copii, unele cu servici, probleme toate avem, nervi si mai multi, timpul e o problema.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

[teal]Salutare ciresici,
Iar am aterizat pe pagina 2. Eu invat noaptea si ziua sunt chiauna. A fost si la noi doc si sunt foarte suparata, m-a trimis cu puiul la spital sa-i faca un doctor decalotare mai brutala pentru ca are "aderente".Inca nustiu ce sa fac... cica ajunge la cutit daca nu o facem acum
Imi pare rau ca nu am facut ceea ce trebuia de la bun inceput si m-am luat dupa unii si altii; acum, copilasul meu va avea de suferit
In rest, cica arata foarte bine, ca doar l-a hranit mama-sa cu ce a gasit mai bun si mai sanatos.

.....

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006




Noa vezi [b]Lacri
.... ce ziceam eu.... aici aproape orice medic sare gramada pe putzulica baietzelului eu zic sa nu lasi pe nimeni sa-l decaloteze fortzat, pana ce face pipi klumea, nu-i cazul, sunt o gramada de medici la noi care pun diagnostic de fimoza "asa-ni"...

Tare-mi pare rau.... vb in privat, pe mess, ce zici? Sa-ti povestesc niste istorii concrete....

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor,
din 21 iunie 2006
Cresc maaareeee: 7 luni 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by miti2004

Lyly "aderente" inseamna chestia aia alba ? Dar il doare cand face pipi ? este inflamat locul ? cum si-a dat seama ca e ceva in neregula ? esti sigura ca vrei sa faci asta ?
Eu cand am fost in tara primul lucru care l-a facu nasi-mea ( are 2 bebei mici si ea, unul de 2 ani si unul nascut anul trecut in mai ) a fost sa traga de putza lui Alex spunandu-mi ca asa trebuie sa fac. A facut treaba asta cand eu eram la 3 metrii de ea si pana sa protestez deja trasese. A tras pe uscat, ca eram la ea in vizita. L-a sters cu ser fiziologic am vazut un fir mic-mic de sange. Desi o iubesc f mult, eu m-am supart ingrozitor pt ca nu mi-a cerut parerea. Mi-a aratat ca are mizerie alba si ca o sa faca infectie, ca sunt nesimtita ca tin copilul murdar acolo.
Insa eu nu am mai umblat de atunci la putza lui, asta dupa ce mi l-a vazut si o doctorita ( care are si ea baiat de 3 ani ) tot in Ro, ma rog, a condamnat-o si ea pe nasi-mea, i-am dat Nurofen o seara si l-am uns cu fluocinolon 2 zile dupa baie.
Deci asta a fost la 5 luni jumate, acum are 9 luni si 1 saptamana si nu a patit nimic intre timp.
Sincer, mie mi-e si frica sa-l decalotez, nu stiu de ce ...dar mi-e frica sa umblu acolo. Asa ca il las asa.

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex





Oana Rusu - mamica de Paul-Victor,
din 21 iunie 2006
Cresc maaareeee: 7 luni 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by CamiM

Salutam livada !!
Avem veste mare : de sambata e si
Soficu'( oficial!!) cetatean roman!!
.,....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie






Oana Rusu - mamica de Paul-Victor,
din 21 iunie 2006
Cresc maaareeee: 7 luni 8 luni

Mergi la inceput