Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Bravo Sofia, bine ca ati reusit sa luati certificatul repede!

Lyly, eu nu il decalotez la sftul lui taica-su.El s-a decalotat mai tarziu si singur.

Diana, nu stii ca eu trebuie sa astept 3 luni minim?Dar au trecut 2 mai am una si apoi om vedea.Probabil pe la vara se va intampla asta.
Sa stii ca Victor al meu seamana la gusturi cu Timeea.Carnea e tare buna si painea.Eu ii mai dau paine cu unt putin incalzita la cuptorul cu microunde, piure de cartofi mananca foarte bine, sarmale din carne de pui doar cu galbenus facute, ardei umpluti la fel doar ca asti nu-i plac prea mult ca au gustul de ardei prea pronuntat, chiar paste de cumparat dar nici astea nu sunt prea bune pentru el.Noi la capitolul fructe stam tare prost, doar mama reuseste sa-i dea mar, banana mananca singur.

AC, nici mie nu mi se raspunde la intrebari cate o data, dar nu-i nici o problema, poate nu se stiu raspunsurile.



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Salutare livada draga!

Iaca si noi cu dintisorul nr. 6!
Concluzie: 3 dintzoci sus si 3 jos

Ce am mai facut in ultima vreme? Domnule, de cand am fost la dermatolog, parca se tin toate bubele dupa noi . Ne-a inteptat o insecta, ne-a aparut un cos pe fata care s-a inflamat cat o macesa si analizam fiecare coltisor ca ne e frica de alergii ca de foc...asta pentru ca eu efectiv nu stiu cum arata, desi am tot citit prin carti. Dar sper sa nu avem de a face si cu domnia sa alergia prea curand.
In alta ordine de idei, in weekend am reusit sa facem curatenia de primavara cu ajutorul socrilor mei. Sunt tare fericita...am facut si cateva modificari cu mobila ca sa mai schimb ceva prin ccasa, ca deh ma plictisisem. Din toata poveste cu curatenia ... cea fericita a fost tot Elena care si-a petrecut mai tot timpul cu bunicul si si-a imbogatit vocabularul cu tot felul de sunete de bebe .
La babyExpo n-am ajuns, dar ne-am completat garderoba de la Piciul si avem o primavara asigurata.
Cam ata despre noi....aaa, fetelor chiar m-ati speriat cu decalotarea la baietei...asa ca daca mai vine barza cu un baietel habar nu am ce o sa fac...

Pupici tutror cireselor cu sau fara probleme !

Cocutica si Elena (4 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

CamiM felicitari pentru ca ai reusit sa o faci pe Sofia pui de roman cu acte in regula si felicitari pentru dintzoc.

Cocutica si Elena (4 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

felicitari sofi pt cetatenie

no, vad ca iar va apuca supararile....zici ca sunteti copii de gradinita zau asa. cred ca toata am trecut prin momente in care am postat o intrebare si nu am primit nici un raspuns, si asteptam cu sufletul la gura un raspuns, ceva....eu am patit si nu m-am suparat pe nimeni....fiti mai mature va rog

noi suntem la oradea la ai mei, eu tot cu ochiul bandajat si cu tratament. la alex ii place la nebunie catelul...un brack german...dar din cate am observat la catel ii e cam frica de copil....anyway, singurea mea teama e sa nu inghita copilul par de caine, ca e mic si ca un ac.....a dormit azi noapte fara sa se trezeasca....nici nu mi-a venit sa cred, m-am trezit la un moment dat sa vad daca mai respira, el care se trezea de n ori pe noapte la 9 a fost in picioare si cauta catelul din priviri
va doresc o zi placuta tuturor

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea


edit: scuze....e bine asa'???am probleme de vedere asa ca ma scuzi....nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by arleena

felicitari sofi pt cetatenie

no, vad ca iar va apuca supararile....zici ca sunteti copii de gradinita zau asa. cred ca toata am trecut prin momente in care am postat o intrebare si nu am primit nici un raspuns, si asteptam cu sufletul la gura un raspuns, ceva....eu am patit si nu m-am suparat pe nimeni....fiti mai mature va rog

noi suntem la oradea la ai mei, eu tot cu ochiul bandajat si cu tratament. la alex ii place la nebunie catelul...un brack german...dar din cate am observat la catel ii e cam frica de copil....anyway, singurea mea teama e sa nu inghita copilul par de caine, ca e mic si ca un ac.....a dormit azi noapte fara sa se trezeasca....nici nu mi-a venit sa cred, m-am trezit la un moment dat sa vad daca mai respira, el care se trezea de n ori pe noapte la 9 a fost in picioare si cauta catelul din priviri
va doresc o zi placuta tuturor

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea




Eu mam enervat usor, pentru ca nu e prima postare de asa gen.Am avut si io cazuri cind nu mi sa raspuns, alte cind am primit doar unu, dar nu mam suparat.
Si stii ceva, ia treci la culoarea ta ca nu intelegeam a cui e "vocea" pina nam dat de ochiul bandajat(apropo ochiului).
Si alt punct, io parca va ziceam cind eram insarcinata, ca mam dus la tara(acuma acolo stau, da stateam la oras), si din 2 zile de stat nu mi se misca copilu in burta de credeam ca are ceva, si la eco mam dus de urgenta, concluzia, aerul curat face bine la somn la pici.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

doroti cred si eu ca aerul de tara e mai oxigenat si sanatos....dar ai mei stau in centrul oradiei, la casa ce-i drept, dar poluare tot e in oras asa ca nu stiu care e treaba....sper si la noapte sa doarma asa...si cand ne intoarcem la cluj o sa vedem.....

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Draga mea doroti,nu uita ,te rog,sa-mi dai un DELETE .OK?
La revedere tuturor si...numai bine!

http://http://new.photos.yahoo.com/cireaseaf/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by A.C

Draga mea doroti,nu uita ,te rog,sa-mi dai un DELETE .OK?
La revedere tuturor si...numai bine!

http://http://new.photos.yahoo.com/cireaseaf/albums/



Draga AC, nus io imputernicita sa dau delete la nimeni, nu io am facut lista de mamici, plus ca nu cred cai cazul, ia mai gindestete putin, pentru ce? io doar tiam zis sa nu te superi, din start, si ceea ca am zis ca mam enervat, asta e adevarul, nu cred ca ar fi fost bine sa te mint, poate iti raspundeam altfel, dar la faza cu progresele, cind io stiu ca am trecut toate progresele in lista pina la momentul cind am anuntat ca doar le salvez ca sa le trec apoi in fisierul de pe web, mam simtit vinovata, chiar daca nu sunt.
Imi cer scuze ca team suparat, nu asta a fost intentia mea.
Si daca pleci de aici io tot nu mai am ce cauta ca o sa fiu invinovatita ca ai plecat din cauza mea.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Cami, felicitari pentru dintoc 2 si cetatenia Soficului!
Cocutica, felicitari si voua pentru dintoc nr.6
Mihaela, Oana, Arabela, multumesc pentru raspunsuri, o sa incerc seara la baita. Arabela, chiar ca a fost amuzant raspunsul tau...parca mi-a mai trecut stresul. Nu mi se mai pare o problema asa de grava

Pai maine o sa fac tort cu crema de ness, unul din preferatele mele. Si, vreau sa va spun ca si tiramisu se face usor, nu este prea dulce si are mai putine calorii decat un tort obisnuit ingrasacios
Chiar m-am gandit ca acea crema mascarpone care se foloseste la tiramisu se poate pune si la blat obisnuit, nu neaparat la piscoturi... si, ca sa fie un piculet mai dulce, pun o glazura de cioco cu cappucino deasupra. Mai fac prajitura cu foi Lica, cu crema de nuci si zahar ars. Si cam atat, ca nu-mi permite timpul sa fac mai multe... Dupa primul examen revin din nou la dieta si nu ma mai las pana nu ajung la greutatea mea initiala.
Azi m-a sunat fostul sef si mi-a pierit depresia ce ma apucase din pricina ca stau acasa. Brusc, m-am simtit minunat ca nu ma mai duc acolo. O sa-mi acord un ragaz cat pot de mare inainte sa ma intorc la servici, indiferent care va fi acela. Mi-am adus aminte cat de stresata eram in fiecare zi... mai ca-mi venea sa-mi blestem si zilele. Iar acum, am o minunatie de baietel, pot sa stau cu el cat vreau si o fac pe nebuna
Si sa vedeti voi cand l-oi urca in masina pe asta micu' si-oi pleca cu el hai-hui

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Mai da' ce v-ati suparat asa? Sunt si eu singura toata ziulica, vorbesc numai cu voi pe site, seara cu barbatul, in rest doar cu piciulica al meu, asa ca intelegeti si voi ca sunt tare dornica sa ma intalnesc cu cineva. Mie nu-mi calca nimeni pragul pentru ca nu am prietene sau rude cu copii mici, si sunt tare dornica sa ma intalnesc cu alte mamici, macar ca se joace copchilasii nostri, noi la o cafea, acolo.....

Va las ca trebuie sa plec cu Andreiut in parc, e tare nerabdator.






Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput