Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna fetelor!
sunt si eu cu cititul la zi,sunt ruuupta,ALEX,ne luam de manuta,Alessia mea a fost super turata azi,cu bunicii in vizita,care mi-au tinut-o numai in brate si s-au jucat cu ea....mi-au agitat-o teribil,si cine trage pe urma???Mor de oboseala,mai urmeaza baita si papa si culcarica,daca mai pot...
Fata mea papa in toata regula,si casca o gura dupa lingurita...vai,vai...azi dimineata a mancat un mar ras cu cereale numai cu lingurita,ce fain...Pana acum nu a facut mofturi la nimic,sper sa o tina tot asa.
Am mai pus ceva pozici noi.
pupaturi la toate fetele!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4
Alessia luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

[s ]

ANA JULIA si DAVID IONUT

[s ]

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA
virsta ANCA
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!!
Luca al meu este vedeta chefului.... sta super cuminte, rade la lume... mai face balonase....e om de chef, se vede de la o posta...
Am venit sa-i fac un bibe ca altfel se arunca in cutia de pizza sau in castronul de paste...
Nu-mi vine sa cred ca sta atat de cuminte cu 15 persoane in jurul lui, intr-o mica mansarda... E super!!!
Si zambeste dragutz la o fetitza de 2 anisori si ceva (aoleu... sa nu ne vada Antonia)..
Dianocica, mersi mult... astept sa vad ce gasesti pe net...
Marinelaf, sper sa-l duc pe Luca la inot peste vreo 2 luni. Il luam si pe Denis de Asiza cu noi..
Pupam dulce.. si o noapte frumoasa alaturi de bebei si soti va uram noi de sub padurea Hoia...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica


eu tot ziceam sa nu, dar uite ca nu mai pot...si scot pt dandusa pai bine domn'le, nici un , nici o , nici un nimic? sa nu mi zici ca nu ai mai intrat de mult ca nu te cred....




...hahahaham-ai vazut fir-ar sa fie...,jur ca nu am avut calc ...si apoi cind mi l-a adus n-am mai reusit nici sa citesc tot,dar sa mai scriu...Azi am avut musafiri dragi,familia A-deju,doar ce au plecat de la noi...si ne-am intretinut si noi ...,cu o gustarica,cu o visinata...,acum sotu' spala,stringe alea,alea...si eu am intrat o fuga pe la voi.Poooopa tare ,tare

VirstaCrinuta, 1, 2, 3, 4 5

Poze Dandusa
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

am ajuns si noi acasa, nu mai zic unde-am fost, c-a fost dandusa mai rapida :) dar tot a uitat sa laude minune de crinuta care a papat cam 100 de ml de cereale, cu antren ce-i drept, baga tac-su flamenco la lingurite, si.. a functionat :))
noi...am ciocnit un mic si-un cataif in cinstea voastra :)
pupam, poate revin mai spre noapte, acuma fug sa imbaiez blanita de motan :)

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deci si Constanta se chefuieste.... frumos va sta!!! Am venit sa adorm copilul si sa ma intorc la chef... o sa-mi fie tare dor de acesti vecini, dar lasa ca mergem noi la ei in vizita... San Francisco venim!!!
Dandusa, pupici de la noi..
Am deja emotii cand ma gandesc ca ma duc acasa.. sper doar ca Luchitza sa fie cuminte pe tren, sa nu planga, sa nu raceasca... apoi in Buc ne organizam noi cumva.. sa apucam sa vedem toata lumea...
Ralumat, am incercat azi sa-l pun in marsupiu.. imi mai trebuie inca vreo 4 maini sa reusesc.. a plans .. sper ca in Bucuresti sa ma descurc.. daca nu, cu el in bratze si tot vin la intalnire. Sper sa fac rost de un carucior acolo, ca pe al meu nu-l car .... (astept PM si cu nr tau de tel).
Donia, in seara asta am chef de dans.. deci as asculta Billy Idol.. Luchitza trimite un buchet mari de
Alexandra, distractie placuta..si vreme buna
PS. Oare de la vin mi se trage cheful asta nebun de scris???
Pupici tuturor mamicilorYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by dianocica
a, am vazut o fetitza care era leit karina. si ma tot uitam la taica-su, ca mama nu se vedea...si ma gandeam o fi innebunit miro/? pana la urma am vazut si mama...pfiu...nu era ea.. mai dar semana rau de tot...



nu te cred - nu te cred - ai dovezi ca nu eram noi???
VREAU POZE cum ca aceea fetitza semana cu Kara si cum ca noi doi nu eram deghizati!!!

Si ce? Nu ma crezi in stare sa vin la Buc cu Kara dupa mine? Pai sa-ti pove fetele cat eram de plimbareata in sarcina - si cate drumuri am facut - numai pana la Ploiesti vre-o doua - deh! nasa fetei e din Ploiesti. Si la Bucuresti am fost la inceput de sarcina - in Herastrau mi-am dat intalnire cu fetele - acolo am intalnit-o si pe Madana - ca noi ne stim de la endometru - unde luptam din greu cu infertilitatea - asa ca ... de ce sa fi innebunit??? Poate ma enervez si trag o fuga pana acolo.

Despre noi:
AM INCEPUT DIVERSIFICAREA!!!
am faurit azi o supica - si a papat fii-mea cateva varfuri de lingurita, apoi a baut si 20 ml de zeama de supa din bibe.
Maine incercam mai mult.
Asta seara a avut putin funduletzul patat - rosu si bubite mici si rosii - dar nu mai mult decat alta data. Am dat cu crema BABY cu balsam de Peru - si vedem maine cum e dupa a doua zi cu supa.

FETITZA MEA REACTIONEAZA LA NUMELE EI!!!
Si e atat de dulcica ... era la ta-su in brate si eu vb cu ea. am inceput sa strig tot felul de nume - apoi numele ei - reactiona - apo iar isi pierdea interesul cand rosteam alte nume - ca apoi sa ridice din nou privirea la mine cand o strigam pe nume.
Ia incercati si voi - a fost SUPER!!!

va pupez pe toate si mai vb.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by aelita

dia si eu ma gandesc la treaba asta! dar nu pot sa stau asa,ca se umfla rau rau,cateodata reusesc sa sar cate o masa fara sa scot lapte,rezist cum pot,dar s eumfla f rau si apoi se impietresc si se blocheaza canalele,ca asa am patit...nu stiu cum s-o mai dau..
oricum nu scot cat sa golesc,doar asa sa ii inmoi un pic...Cand suge ea dintr-un san,incerc sa rezist cu celalat san plin...
Dar cand ii dau biberon,nu pot sta 6-7 ore cu sanii asa,ca explodeaza.
nu mai zic ca imi curg ..aia nu ar fi nimic.
nu stiu ce sa fac,crede-ma ca am incercat sa nu mulg,dar am tras apoi cu ei ,cat pe-aci sa fac mastita,febra,pune dus cald,freaca,maseaza..ca se impierisera in cateva locuri si ma dureau tare..
ooff..nu mai stiu..
de ieri nu i-am mai dat biberon si suge din ora in ora,cel mult doua ore!




S.



mai e o varianta: scoate din ei inainte de fiecare masa, da' nu mult si apoi da-i sa suga... asa ramane doar laptele mai consistent si nu ala apos si poate ca se satura ... si perioada asta pune-o la san de cate ori vrea, chiar si din ora in ora ... si nu-i mai da biberon completare, mi se pare o prostie atata vreme cat tu ai lapte suficient multi

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3
luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

Da chiar asa toata lumea la chef si noi nu ?
dandusa, a_dejeu, yagmur sa ne opriti si noua visinata,vin si ce-o mai fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

haideti sa va pove: de 2 zile Oana intinde mainile sa o iau in brate cand ii zic "hai la mama" ... e mortala ... am vazut ieri prima data si am zis ca e coincidenta, dar azi a mai facut asa de cateva ori, mi-a venit s-o mananc!
si am si o intrebare: cand rade in hohote mai mult o apuca sughitul.... oare de ce? ... oricum e funny rau, ca rade cu hohote printre sughituri ... si bebeii vostri patesc asa?

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3
luna 4

Mergi la inceput