Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Ralumat

Tot eu...chiar era cel mai frumos de la targ Dmic!!!!!! Curios nene nevoie mare, cu ochii mari si freza-n vant....



am ras de el..are vreo 3 fire mai lungi dupa ureche si daca nu i falfaiau alea nevoie mare...n a inchis un ochi acolo si pe drum... si sa sti ca se vede de la o posta ca david al tau e baietel...daca sunt vanzatoarele duse...asta e partea a doua...si dupa ce ne am razgandit de vreo 4 ori...am ajuns tot la verde...

a, am vazut o fetitza care era leit karina. si ma tot uitam la taica-su, ca mama nu se vedea...si ma gandeam o fi innebunit miro/? pana la urma am vazut si mama...pfiu...nu era ea.. mai dar semana rau de tot...

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ia-auzi la Bebyta pe unde-si petrece veacul!!!! Ici-colea, in Australia! ...Mmmmm, ce pofta de ocean si de duca mi-ai facut!!!! Ma bucur ca va merge bine acolo, poate prestezi si cu niste poze din frumoasa tara! Cum ati obtinut viza???? Aveati rude acolo??? Ma bucur ca Tudor s-a acomodat rapid si agreaza clima!

Pupicioi...as mai sta da-mi vine un mirooooos din pampersul lui Denis...



Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Mamaaaaa, ce liniste pe aici!!!
La multi ani! pt inca o lunisoara implinita pt:
David Ionut de Deea si
Ana de Ktrinel !!!
Ariadna, si Rares mai haraie cateodata. Eu chiar l-am intrebat pe doctor si mi-a zis sa-l curat bine de tot de secretii nazale. Precizez, nu are mucisori (pe aia ii vanez in fiecare dimineata si seara cu pompita) are secretii nazale tot timpul. Folosim Sterimar, nu mai mult de 2-4 aplicari zilnice.
Ruxandra, eu zic sa mai stai cu tunsul...cica dupa ce cade pufuletzul de la nastere, crestul un parutz mai viguros. La rares se aplica partial. In frunte i-a cazut si crescut altul, dar chica din spate a ramas la fel!!!
Bebyta, Australia, ce frumos si ce calddddddd. Prefer Noua Zeelanda, daca ar fi sa aleg...am vrut sa emigrez acolo acum 100 de ani, am renuntat pe ultima suta de metri si nu regret deloc!
Eu nu mi-am putut convinge consortul sa mergem in targ si am aterizat in Auchan, cu tot cu bebe! Care bebe a fost un inger, nu a scos un sunet 3 ore cat ne-am plimbat noi, iar cand am ajuns la casa a dormit bustean!!! Cumparat body cu maneca scurta si gen maieu, cu cate 8 Ron/bucata...deci se gasesc si in alta parte decat la targ!!!
Iar mami s-a rasfatat cu un arsenal de sutiene, bustiere si farduri...nu de alta dar tre sa fiu frumoasa si aranjata la job...
Si numai de-a naibii (ca pentru asta s-a inventat VISA) sapt viitoare am programat un shopping cu fetele, pentru arsenalul de primavara(costum, camasi, pantofi).
Pupicei si revin daca mai pot!



Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dia si eu ma gandesc la treaba asta! dar nu pot sa stau asa,ca se umfla rau rau,cateodata reusesc sa sar cate o masa fara sa scot lapte,rezist cum pot,dar s eumfla f rau si apoi se impietresc si se blocheaza canalele,ca asa am patit...nu stiu cum s-o mai dau..
oricum nu scot cat sa golesc,doar asa sa ii inmoi un pic...Cand suge ea dintr-un san,incerc sa rezist cu celalat san plin...
Dar cand ii dau biberon,nu pot sta 6-7 ore cu sanii asa,ca explodeaza.
nu mai zic ca imi curg ..aia nu ar fi nimic.
nu stiu ce sa fac,crede-ma ca am incercat sa nu mulg,dar am tras apoi cu ei ,cat pe-aci sa fac mastita,febra,pune dus cald,freaca,maseaza..ca se impierisera in cateva locuri si ma dureau tare..
ooff..nu mai stiu..
de ieri nu i-am mai dat biberon si suge din ora in ora,cel mult doua ore!
roxanica sunt si medicii astia aici...pediatra mea habar nu are daca eu am lapte si cat am.stie ca ii dau san si atat.si la ultima revizie a zis ca a luat putin in greutate si sa ii dau completare formula,sa nu renunt la san,dar sa ii dau 30-40 dupa san.eu dupa san nu am cum sa ii dau,ca ar insemna sa suga ea vreo 200 ceea ce e imposibil,deci ea cand e la san,suge pana i se face burta cimpoi si adoarme.ea cica sa o trezesc.pai stiu eu faza cu trezitul,dar asta e valabil cand un copil nu mananca,dar daac ea imi goleste un san,ma rog,il inmoaie,si la mine inmuiat inseamna peste 100 ml...cum sa mai trezesc copilul sa mai manance,pai unde sa mai bage?raar ia si al doilea san.i-am zis ca suge de-ajuns,ca adoarme nu de lene,ci SATULA,si parca vorbeam cu peretii,o tinea cu : trezeste-o.
eu incerc sa nu ma stresez totusi cu greutatea..nici nu as mai cantari-o saptamanal.dar pediatrra s-a luat dupa greutatea ei totala de la nastere..a zis ca a luat putin pt cat a crescut.Luase 1600g in 2 luni,de la nastere.de ieri nu i-am mai dat bibe,abuzeaza de tzatze din ora in ora,sau la 2 ore.tot am scos o singura data,un picut dintr.-unul,ma abtin cat pot..dar ea nu e capabila sa suga peste 200..
Felicitari pt 4 lunisoareeee!!
chinico,ce e galactogilu?
dianocica
am sa scot din ce in ce mai putin..Probleme nu cred sa aiba,doarme de rupe de mult eori pe zi,dupa fiecare masa,rade,da din craci,e vioaie...
eu ziceam ca din san ia prea putin,ca suge putin.acum vad ca ia ceva mai bine,dar inainte abia sugea,ma lasa cu ei pietyroaie,si eram nevoita sa mulg..


va multumesc pt sfaturi.




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Aelito, Galactogilul este un supliment artificial, frantuzeasc, pentru marirea secretiei lactate. La mine a avut efect, in prima luna am papat doua cutii si s-a stabilizat secretia bine de tot.
Dar, din ce spui tu acolo, tu nu ai nevoie de asa ceva deloc!Pup

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Asa un chef de inot mi s-a facut.... vreau si eu la Bebyta in Australia; eu as vrea sa-l duc la inot pe Luca pe la vreo 6 luni, daca si gasesc vreun loc OK in Cluj...
Noi ne pregatim sa mergem in vizita la vecinii de palier care pleaca peste cateva zile in US. Au parte de o petrecere surpriza... Doamne ce fetze au facut acum 10 minute cand au crezut ca sun eu la usa si s-au trezit cu 15 nebuni cu confeti, tort, sampanie etc, etc...
Mergem la chef si revin mai tarziu...
Dianocica, ce scaun ai vazut? am inceput deja sa ma gandesc la scaun de masa dar nu stiu ce sa cumpar... Abia astept sa va cunosc ... valabil si pentru restul fetelor din Buc: Ralumat, Danutz, Ruxandra si cine se mai aduna... prin Herastrau sau IOR.
Marinelaf, la vara o sa vin la Oradea ptr o zi. Tare dor mi s-a facut de Oradea (am stat acolo 10 luni)
Fug la chef..
Pupam

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

eu tot ziceam sa nu, dar uite ca nu mai pot...si scot pt dandusa pai bine domn'le, nici un , nici o , nici un nimic? sa nu mi zici ca nu ai mai intrat de mult ca nu te cred....
yagmur eu doar am vazut ceva gri cu galben, era cool, era scaun de masa dar cand am vazut ca e 8mil...mi a trecut....si nu m am mai uitat...lasa ca rascolesc eu netul cand o veni timpul....
va pe toate

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

Yagmur va asteptam cu drag la Oradea.
Ne mai molipsesti si pe noi cu optimismul tau.
Mergem cu copii la innot.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

MarinelaF...primit PM...promit sa te sun sa ne vedem...doar sa nu fi ocupata ziele alea...noi plecam pe 6 si stam 4 zile!...
Va pup pe toate......azi iar am avut o zi super incarcata...si plina de treburi....sunt ruptaaaaaaa......!
Si mai avem de facut baita....si pana adoarme la 11....ufff...

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti
Azi fac 4 luni....yupiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:


alexandra_25 asteptam telefonul.



Mergi la inceput