Mamici de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Gata fetelor am revenit cu forte proaspete, de azi la regim total, doar fierturi , gratarele, salata de cruditati, etc etc. Nenea doctorul face mult scandal si trb sa respectam, dar bineinteles ca tot voi mai pacatui.
Vad ca a-ti vb despre sex, si la noi e pauza totala, chiar nu stiu cum mai rezista sarcul sot, dar pt bb ,,,ce nu face taty. Eu sunt de felul meu mai retrasa iar faza cu "manuta" mi-e,,,,nu aruncati cu rosii in mineeeeeeeee. Nici macar nu am discutat cu el, de fapt nici nu mi-a cerut dar ma gandeam iooooooo.
Uite datorita paginilor scrise de voi acum zambesc si sunt OPTIMISTAAAAA. Sunt alte cazuri mult mai grave si eu m-am panicat la ceva minor dar acum sunt bineeeeeee

19+
poze_nunta
poze_burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Nicoleta, cat de mult te-ai ingrasat de trebuie sa tii regim? Intreb pentru ca din cauza statului in pat, si eu cresc ca o panita desi nu comit cine stie ce abuzuri alimentare... Dr. inca nu m-a intrebat cat am luat in greutate, da' ma cam tem de ziua cand o sa aduca vorba si despre asta...

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

neata fetele si de la mine...sunt cu ochii carpiti de somn dar primul lucru pe care l-am facut am intrat sa vad ce mai faceti.
Anto si eu stiu ca bebita de pe la 21 de saptamani inghite lichid amniotic si sughite. Eu zic sa nu te ingrijorezi.
Andra vezi ce curatenie faci ca azi e sarbatoare mare...se mananca peste (Blagovesteniile- cred ca am scris bine)

sorina 22+
poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Buna dimineata fetelor !!!!!!!
A-ti schimbat ora ??????? Cu o ora inainte.....

ANTO - bebelina mea sughite am vazut-o la fel la eco, sapt. trecuta pe 15 si era tare nostima. Si am simtit-o si azi dimineata inainte sa ma scol din pat......

Merg sa manac ceva ca nu am mancat decat o banana, si imi este iar foame....

Va pup,

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

VIVELA,felicitari pentru carut
MONA,bine ai venit
Ce mai faceti astazi?cum va mai simtit?
eu am inceput sa-l simt binisoer pe bebe noaptea,stiti ca am placenta inserata anterior....si ma bucur de nu mai pot....
CRISTINA,ma bucur ca mai apari pe forum,mai da-ne un semn din cand in cand.
NICOLETA

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 22+
["url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums"][url]

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Doamne, cat ati putut scrie!!! de 2 zile citesc 4 capitole! d-abia acu apuc sa scriu ceva... noi suntem bine, crestem si ne luptam cu renovarea, care pare ca nu se mai sfarseste.
la multi ani, sarbatoritelor! sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi!!
Lavinia, esti norocoasa c-ai scapat de comisie! eu cred ca dupa Paste o s-ajung; deocamdata, marti merg pt. internare - da, Doamne, sa nu raman acolo!! oricum, dat fiind ca nu am nevoie decat de maxim o luna de prelungire de CM, s-ar putea sa scap si eu usor.

azi m-am trezit tarziu (mai ales ca s-a schimbat si ora), am avut niste zile obositoare incepand de joi (shopping de hota, burlan si alte alea; baby expo; spalat oale, cratiti si alte nenorociri; gatit etc.).

vineri dupa-masa am fost la BE, unde m-au spart preturile la carucioarele de firma: de la 11 mil. in sus, asta in conditiile in care am dat 12 mil. pe mobila de dormitor! am ochit un gracco acceptabil, la 7 mil. jumate, da nu'sh daca o sa ramana. am vazut si patuturi-tarc, astea par mai rezonabile la pret. ce-am achizitionat: un pantalon de in cu "burtiera" si o bluzita de gravida - ambele, 120 ron; un tub de garmastan (deocamdata), la juma de pret fata de pretu din farmacii (16 ron, adica). in rest, am participat la toate tombolele existente acolo (degeaba, evident! ) si am primit tot felul de cadouri promotionale (de la nuk, nivea, sanosan etc.). am iesit mai mult taras d-acolo!

sper sa mai pot intra zilele astea pe la voi, macar sa va citesc.

va pup pe toate si duminica frumoasa!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">23+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

oana multumesc mult .
Bine v-am gasit si eu!
samadhi la noi s-a schimbat ceasul cu o oara inainte acum o saptamana. Iar pe 21 martie o fost prima zi de primavara. Dar mai frumos ca toate este ca mergi in Romania la inceputul lui aprilie. ~sunt geloasa
Mona bine ai venit! Sarcina, nastere usoara si un bebe sanatos!!
nicooleta27, oare de ce te-a pus pe regim? Te-ai ingrasat prea mult sau au zahar mult in sange? La noi poti sa te ingrasi cat vrei, daca analizele ies bine, nu iti cere nimeni sa faci regim. Eu m-am ingrasat mult, dupa cum a pus dr mea "mai mult decat ar fi trebuit sa ma ingras in toata sarcina" .... dar eu nu ma misc aproape de loc.
Vivela felicitari pentru carut.
Fetelor, sa auzim numai de bine!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

23+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Fetelor am luat 8 kg dar constructia mea e mai solida, cand i-am zis de 8 kg luate mi-a zis urgent regim, nu ma obliga sa tin cura de slabire ci doar gratarele, fierturi , salate, branzeturi, fara papika gatita. Nu am voie efort dar sa am grija la tot ce pap, si cum azi este ziua lui nasu ete io sa refuz o pizza, s-o creada el
De maine promit sa pap gratarele si ce mai vrea el.

19+
poze_nunta
poze_burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

lary ,nikole cum sunteti?am vazut la stiri ca a fost cutremur in japonia.nikole in tokyo spuneau ca a fost mai tare. m-am gandit la voi,sa dea DD sa fie ok.


alina 22+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Samadhi, ai dreptate, imi place Maxima in poze, dar cred ca as fi zombi cu un copil atat de energic. De aceea ma gandeam ca a noastra sa arate ca Maxima si sa fie studioasa ca si Cosmin. Chiar am ramas surprinsa cand maica-mea mi-a zis ca eu faceam la olita de la 8 luni si la un an jumate imi luam singura olita. Oricum nu i-am facut probleme deloc. Inseamna ca am fost prea cuminte, sper sa am si eu noroc de asa copil.

Andutzy, stii sigur ca noul doctor Edu iti va face control intern? La varsta asta a sarcinii nu se mai face, dupa cum au zis si fetele.

Olguttza, ma uimesti continuu. Cum asa mobila de dormitor cu 12 mil.? De unde? Noi am dat 9 mil. numai pe salteaua aceea mare de pat...

Noi am schimbat astazi saptamana si mi-e rau tare. M-am obisnuit sa se intample asa la schimbarea saptamanii, cred ca bebelina stie exact cand creste si are nevoie de mai mult progesteron, asa ca-i da greturile inapoi lui mami . Ieri am facut curatenie si noi, deja e prea rar odata pe saptamana sa fie luna toata casa, se aduna praful in 2 zile si fac alergie.

Eu mi-am luat de lucru acasa inca de vineri si pana acum n-am facut nimic. E naspa ca mi-e rau dar o sa ma straduiesc sa vad ce iese.

Am citit si eu de cutremurul din Japonia. Nikole, Larry, dati un semn ca sunteti bine.


Carla, 25+

Mergi la inceput