Mamici de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

buna fetelor!!! am sa va rog sa ma treceti si pe mine cu un carucior roz - Daria Maria!!!
merci!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mona , esti pe listuta. Bun venit si sarcina usoara!

In cazul in care nu stii, primele 10 mesaje iti vor fi moderate si la noi vor apare mai tarziu, sa nu crezi ca te ignoram.

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna seara! Sunt moarta de oboseala! Am fost la BE si am spart 3 mil, din care pt Horia doar o caciulita mica mica de la Z. Sa vina el pe lume ca ii ia mami de toate (nu ca nu ar avea esentialele si de la fra'su) si fara sa fie BE. Dar mi-am luat o bluzita draguta pt botezul finutei mele(sunt nasa pe 14 apr), o rochita si un costumas pt finuta, 2 body lui Dragos, 2 sepcute si jucarii(din alea educative gen puzzle si chestii de asamblat-dezasamblat din lemn in special). De acolo am venit rupta de picioare si maine cand ma gandesc ca se da ora inainte,ca am de facut 2 feluri de papa si inceput de curatenie de Pasti, plus un aranjat "peste tot" pt prima vizita la noul doctor(cel de la Caritas, pt careva rog sa-mi tineti pumnii)imi vine sa-mi iau campii. Uf, sut ingrozita ca va trebui sa fac fata primului control pe masa la un ginecolog barbat, pana acum am tot scapat. Nu sunt o super pudica de felul meu dar controlul pe masa si tuseul mi se par o barbarie, o incalcare a intimitatii cand e vorba de un barbat si stiu ca sunt absolut anacronica in conceptiile mele! Hai ca va fac capul mare, deja aberez la ora asta! Mai stii, poate dupa atata lipsa de chiar o sa-mi placa de nenea doctoru'

AndraSapt21 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by andutzy

Uf, sut ingrozita ca va trebui sa fac fata primului control pe masa la un ginecolog barbat, pana acum am tot scapat. Nu sunt o super pudica de felul meu dar controlul pe masa si tuseul mi se par o barbarie, o incalcare a intimitatii cand e vorba de un barbat si stiu ca sunt absolut anacronica in conceptiile mele! Hai ca va fac capul mare, deja aberez la ora asta! Mai stii, poate dupa atata lipsa de chiar o sa-mi placa de nenea doctoru'

AndraSapt21 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)





Andra ma faci sa rad cu placerile nebanuite ale unui control! tu vorbesti serios ca n-ai fost pana acum la un control ginecologic la un medic barbat? si eu sunt pudica de felul meu, insa cand e vorba de stat de vorba fata in "spate" cu medicul ginecolog nu ma simt deloc jenata. El e acolo sa studieze masinuta! nu sa o conduca ... oricum pana sa cunosc eu ce e aia "sagetica vesela" nu-mi venea sa aud de control ginecologic! eu am avut probleme cu ciclul de la 14-15 ani, iar pe la 21 inca eram (cuminte adica ), insa chiar era nevoie de un control ginecologic pentru un ciclu atat de neregulat ca al meu; astfel incat am apelat la o domnita doctorita ca sa nu-mi fie asa de rusine! dar dupa aplicatiile locale care au sosit fara doar si poate, am invins si teama de barbati ginecologi! nu de alta, dar deja mi-o vazuse cine trebuie!


va pup... si va doresc cel putin in noaptea asta sa dormiti intr-o ora cat in doua, caci ora 3 devine ora 4 si ete' asa ne fura natura o ora de somnik...

karligutza, sapt.25 si printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna noaptea frumoaselor,

Lorina, Oanaa, Lia, Carla, Jadi, mersi frumos pt urari .

Vivela, felicitari pt baietel, sa-ti traiasca.


Nicoleta, imi pare rau sa aud ca ai probleme, sanatate multa si bafta.

Alexa, cel mai bine e sa vorbesti cu dr despre contractii, in cele mai multe cazuri nu sunt periculoase, dar e posibil si invers, mai ales daca sunt dese. Nu vreau sa te sperii, vorbeste cu doctorul.

Luna, mi-au plcut pozele tale, sunteti haiosi foc.

Witchi, Carla, sorry, nu stiu absolut nimic despre caruturile de care intrebati.

Fetelor, am niste arsuri de mor, fir-ar sa fie.

Intrebare: copiii vostri din burtica sughita deja, (simtiti ca misca ritmic, la intervale regulate pt mai mult timp)? Stiu ca si Victor sughita in burta, dar parca mai tarziu, nu chiar asa devreme. Pe al meu l-a apucat azi chiar cand imi facea asistenta un monitoring, nu am mai putut auzi nimic din cauza asta. Iar asistenta se mira, ca e prea devreme, ca la 24 de sapt inca nu ighite lichid. Pai daca nu-i sughit ce ar putea fi?

Pup fetele, somn usor, we placut in continuare,


Anto 24 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ANTO-in cartea mea in japoneza,primita de la spital,scrie in dreptul saptamanilor 20-23 ca bebika deja inghite lichid si face pipi.Eu cred
ca bebe a sughitat.Mai intreaba pe nenea doctorul.

Pupicei si o duminica plakuta tuturorrrrr

Samurai-lady 21 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata la ! Sau laptic, ceai etc.

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Neata!

Lia ti-ai gaurit fundu`?

Anto eu l-am vazut sughitand la eco. E f nostim, i se ridica pieptul intai si trage fundul in sus, hehehe.

3 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Mulutmesc mult fetelor, o sa stau cumintica si totul o sa fie bine. Va puup pe toate si aveti grija de voi

18+
poze_nunta
poze_burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Lia ti-ai gaurit fundu`?

3 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007




Inca nu! Cred ca asistenta mea n-a schimbat ora...

Lia S21

Mergi la inceput