Mamici de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Fetelor, as vrea sa va cer si voua parerea despre carucioare...

Noi am dori pt bebita un carucior combi, adica cu landou, scoica pt masina, dar care sa devina si sport ulterior. Azi la Baby Expo am studiat mai multe, toate interesante, dar parca cel mai ieftin era un model Trio Enjoy de la Chicco.... si ne intrebam oare fiind cu MULT mai ieftin decat toate celelalte (inglesina, peg perego, brevi, ba chiar si celelalte modele combi de la Chicco) nu cumva e ceva care ii lipseste? Noua ni s-a parut ca are de toate, totusi diferentele de pret sunt imense (adica 11 mil Chicco Trio Enjoy, fata de 19 Chicco Trio S3, si in jur de 18-25 mil restul marcilor).

Voi ce modele/marci recomandati? A cumparat cineva (sau a avut) Trio Enjoy de la Chicco, sunteti multumiti de el?

sapt. 17 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

SIMO - eu plec pe 5 aprilie in Bucuresti, pacat ca nu ne vom vedea acolo si stau pana pe 21 asa ca daca tu vii pe 22 vii exact dupa ce plec eu..... nu-i bai macar sa ai vreme frumoasa de care nu ma indoiesc ca va fi si sa-ti fie placut concediul....... pentru mine Dubai e un oras colosal, nu il stiu decat din TV dar ce am vazut mi-a placut, sper sa ajung intr-o zi acolo....... dupa mine e cel mai mare centru comercial si de lux din acele locuri...... merita sa fii acolo la fel si sa traiesti. Si de aici multi nemti au plecat ca sa traiasca acolo, pentru ca aici nu le place vremea rece...... asta e ! Tu ai norocul acesta, eu zic sa profiti de el, ca nu stii in viata cate sanse ti se ofera......


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

La asta ma gandeam si eu...nu mai stiam cand pleci, aveam impresia ca pe 22 si ziceam ca poate ne intersectam la aeroport.

Anul trecut sa stii ca am vazut autobuze intregi de nemti veniti in concedii si excursii. Da, este un MARE centru comercial Dubaiul, dar - si nici eu nu as fi crezut asta - sunt si locuri frumoase care merita doar vizitate, chestii localnice pe care ei stiu sa le puna in valoare.

Asta ma minuneaza cel mai tare, faptul ca stiu sa puna in valoare pana si nisipul - se fac desert-safari....super fain, super scump, nu ne-am permis -.....Si noi care avem o tara cu atatea resurse pentru turism....Iar ma iau de asta, mai bine tac!

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

SIMO - da ai dreptate e pacat de Romania ca are si mare si munti si nu se face mai nimic..... pacat !
Te pup si vorbim maine...... bebe meu se zbate, tot loveste, am terminat cu munca si vreau sa ma asez putin in pat......
Seara placuta la fiecare !!!!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

karlingutza,lorinaoo1 va multumesc f mult pt parerile voastre sper sa fie asa ca eu deja sunt toata panicata si imi este f frica sa nu se intample ceva deoarece sunt destul de dese.Ati avut si voi?


alexi18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Alexi eu am contractii NEDUREROASE si ARITMICE cand si cand, dar nu atat de dese incat sa le numar. Medicul mi-a dat sa iau No-spa in caz ca devin usor dureroase si Gynipral in cazul in care durerea este pronuntata. In orice caz, nu lua nimic fara sfatul medicului ginecolog, si anunta-l de aceste contractii daca nu de altceva, macar pentru linistea ta sufletesca.

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

alexi22 si eu zic sa nu te ingrijorezi! pentru ca si eu mai am contractii nedureroase(ma trezesc ca se intareste burta intr-o parte dupa care se linisteste)Important e sa nu fie dureroase.
Fetelor pe sot asa l-am invatat de la inceput (de cand ne-am casatorit)sa ma ajute in casa. Adevarul este ca am invatat de la mami care saraca era cu doi copii facea mancare, curat, ne spala , ne imbraca iar tata statea la TV cu telecomanda in mana si era chemat la masa(nici farfuria nu si-o lua de pe masa...ceea ce m-a enervat de cand ma stiu). Atunci mi-am promis ca sotul meu va avea grija de mine si ma va ajuta. O singura faza nu mi-a mers: nu am reusit sub nici o forma sa-l conving sa gateasca...nu a vrut si pace(mi-a zis ca face orice numai asta nu ...).Dar cand va aparea si bebe s-ar putea sa se apce si de treaba asta.
Noua nu ne-a interzis medicul decat in primele 3 luni sa nu facem treaba aia.....dar vreau sa va spun ca suntem si acum parca un pic speriati asa ca...tot rar ne prindem unul pe altul. Asta e o sa recuperam dupa ...va dati seama ce nopti vor fi(daca o sa mai avem vlaga in noi cu bebe care ne va stoarce de orice putere).
pup burtici cu bebice si bebici

sorina 22+
poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

mai am si eu o intrebare: oare fructele aste din supermarketuri cum ar fi:pere, nectarine, piersici, prune au ceva vitamine in ele sau sunt injectate cu tot felul de minuni? va intreb pentru ca am tot manacat si nu as vrea sa mananc ceva ce i-ar putea face rau lui bebe
apropo salata de pe piata si spanacul care sunt de solar sunt curate sau si la astea riscam
Sa nu dati cu pietre ca nu sunt vreo obsedata dar daca fac rau as vrea sa incerc sa le scot din meniu


sorina 22+
poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Sorina oricat de artificial ar fi crescute, mai bine asa decat deloc. Medicul meu a zis (si eu am intrebat asta) ca rau nu fac. Despre cat sunt de curate, daca vrei sa fii super-sigura (sincer, eu nu sunt in stare sa urmez asta) pune-le 15-20 de minute in apa plata si apoi 10 minute sub jet de apa rece. Daca te tin nervii...succes!

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monzer spune:

Buna, numele meu este Mona.
Sunt o viitoare fericita mamica de august.
Data probabila a nasterii este 30 august.
Ultima zi a menstruatiei a fost 1 decembrie 2006. Data nasterii 23 mai 1978. Doctor Corina Grigoriu, Spitalul Universitar.
va rog, treceti-ma si pe mine in lista mamicilor. Multumesc

Mergi la inceput