Mamici de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am uitat sa va spun o chestie super. Am dat ieri iama in dulapul mamei. Ce chestii faine de graviduta am gasit acolo! Cate bluze super!!! Mama e cam de inaltimea mea si are cam 65-68gk, deci...hainele ei imi vin acum perfect. Mai ales ca ea isi tot cumpara haine, dar nu prea le poarta. II plac si le ia, dar iese mai rar la chestii simandicoase, asa ca sunt multe noi. O sa pun poze.

Oana 22+ si Stefan-Vladimir 4ani+

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Multumesc pentru urari fetelor!
Si eu ma gandeam ca fetita mea o sa aiba ochi albastri pentru ca si eu si sotul ii avem asa ... Cat despre scuza merci Luna chiar am de unde pentru ca daca v-as trimite poze cu familia sotului din venezuela a-ti zice ca e adoptat!!! Asa ca daca o sa fie o mica metisa ca ochii de carbune tot a noastra o sa fie!

MADA 17+, cu

Poze de vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Fetele, ganditi-va ca atunci cand uterul creste impinge in sus organele abdominale. De aia ii simtim mai pe jos.

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Luna1 de la Paul, ma ingrozeste vestile doctorilor. Apoi tot in vesti rele m-au tinut atat doctorii astea cand l-am avut pana l-am pierdut pe Paul.
Sper sa fie totul bine de data asta, dar trebuie mereu sa ma lupt cu frica din mine.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna!

E un sambure de adevar in chestia asta cu sigurantza. Cand eram gravida cu Stefi si nu stiam inca ce este ii spuneam sotului intr-una"Daca e fetitza sa aiba ochii mei, dar in rest sa semene cu tine, si sa fie pisicoasa si cuminte, daca e baietzel sa semene cu tine si sa fie un nazdravan. Si credeti-ma(daca va uitati la poze o sa va convingeti) Stefi e copia lui taica-sau) eu chiar le spun "clone" si de nazdravan e inutil sa va spun cum este...Vorba unui prieten daca si al doilea e tot atomic ca Stefi ati pus-o! Ideea este ca acum am zis ca vreau sa fie tot "baietoi" adica nazdavan si in vreo cateva randuri mi-am exprimat dorinta sa fie tot "clona" Asa incat, daca dupa ce nasc o sa ma intrebati pe unde am fost in momentul conceptiei...nu o sa ma supar, jur

Pupici,
Carmen19+ si Stefi 3 ani

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

buna,am si eu o intrebare sunt in 18 saptamani si am inceput sa am contractii nedureroase mi se intareste burtica destul de des credeti ca ete normal?voi ati avut ?le am cam de o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Lia viseaza mai departe, asta e! bebelina merita orice zic eu! ne luam noi revansa dupa! va fi iar ca la inceput, cred, si asta nu poate fi decat de BINEEEE ... si pentru tine!

Simo ai dreptate, bebe bate mai mult pe jos ca celelalte organe ale noastre si-au luat zborul! adica incep sa leviteze spre partea superioara a abdomenului. Deci fetelor si eu tot pe jos pe linia chilotului simt miscarile bebelinei; dar nu mai sus de buric!

ghinetz hai arata-ne poze! hainutele, burtica... tot ce ai!

Cristina26 am strigat dupa Americi si ai aparut! ne era dor de tine ; de ce ti-e frica de doctori? de ce de acum? ai curaj! ei ne vor ajuta sa mergem pana la capat! priveste-i pozitiv si ti se va intoarce starea de bine! daca te simt ca ti-e frica de ei, poate se comporta ca si cateii: incep sa latre!

alexi22 nu-ti fa griji! e normal sa ai astfel de contractii, nedureroase! ba chiar sa ii spui si medicului de ele ca sa stie el in ce etapa te afli. Si eu am avut asa ceva de prin sapt.18-19, ba chiar mai apar astfel de contractii si acum... eu fiind in sapt.25... doctorul meu mi-a zis ca e normal ca uterul sa se contracte, important e sa nu fie dureroase sau ritmice! daca sunt asa din cand in cand, nu dor si te lasa cand te relaxezi, atunci e ok. Uterul incepe sa se antreneze pentru ceea ce va urma! adica inclusiv nasterea!


pupicei... la bebei!

karligutza, sapt.25 si printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Apropo de vise am gasit pe un site o interpretare cand visati bebelusi:

BEBELUS: (plangand) piedici, probleme în plan profesional; proiecte blocate în loc; calitati; (frumos, fericit) stare de multumire personala, inocenta, ingenuitate, lipsa de maturitate, lipsa de griji, perioada linistita, sanse noi, început promitator, speranta; (urat) lipsa de încredere, griji, probleme, piedici neasteptate în proectele personale; (bolnav) stress, zbucium sufletesc, dezamagire; perioada dificila; (mergand sau învatand sa mearga) în proiectele pe care leai început, primele rezultate încep sa prinda contur; sperante mari, promisiuni; (pierzand) pierderea controlului asupra propriilor tale fapte; teama de a nu face fata cerintelor celor din jur; griji; sentiment de vinovatie; (razand) perioada fericita, plina de bucurii si satisfactie; (dormind) perioada de pauza, de detasare fata de problemele în care esti implicat; (în carucior) ajutor neasteptat în proiectele tale, care le vor face sa înainteze; (nascand) dorinta de împlinire, de realizare personala intr-un domeniu al vietii, dinamism, energie, viitor promitator; creativitate, inventivitate, imaginatie, capacitate de creatie exceptionale; (adoptand) acceptarea noilor sarcini, a noilor reponsabilitati în munca de zi cu zi, constient de dificultatile ce apar;[/i]

MADA 17+, cu

Poze de vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mada nu stiu daca la noi are vreo semnificatie faptul ca visam bebelushi, pentru ca ne petrecem 99% din timpul in care suntem treze imaginandu-ne cum arata.

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

karligutza multumesc, draga mea.
madabout2003 eu am visat o singura data o fetita asa de frumoasa. Dar de obicei nu visez bebelusi.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput