Mamici de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by cristina26

madabout2003 m-am uitat la pozele voastre si am vazut ca amandoi ochii albastrii. Ar fi suspect daca fetita ar avea ochii negri


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine



Anya (fetita cea dulce a colegei cu acest nickname pe dc) din cate am vazut are ochii albastrii iar mamica zicea ca si ea si taticul ii au caprui! Deci se poate zic eu sa ai mosteniri din tata in fiu.

Fratele meu albastrii, mama verzi tata caprui. Mereu am rugat-o pe mama sa-mi spuna macar mie cine e tac'su.

Luna 19 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001

www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Luna1, culorile deschise de ten, de ochi, de par se numesc culori recesive. Iar cele inchise sunt dominante. Nu o sa ma lungesc prea mult dar daca ai culoare la ochii inchisa de ex si ai pe cineva in ambele fam. cu culoare deschisa, copii pot sa aiba ochii deschisi. Nu e posibil ca amandoi sa aveti ochii deschisi si copilul sa ii aiba inchisi, din cate stiu eu.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Lia si Luna nu m-am suparat... sunt o infocata dupa ... ma scuzati pentru atata sinceritate... va dati seama cum rezist? eu (ca si voi ) care nu pot fara , insa de la orgasm, asa am niste contractii.. offfffff!!! si nu trebuie neaparat sa ajung la el ca numai excitarea ma face praf! mi se contracta burtica si nush cat e de bine pentru bebe... nu mai zic de insertia propriu-zisa! stiu eu cat de lung e drumul pana la bebe? daca nici doctorul nu-ti mai face tuseu vaginal, de ce ne-am face noi cu ustensila din dotare? faceti abstractie pentru sarea si piperul din farfuria mea, dar ma 'esprim' si eu cum imi vine mai usor (caci daca zic direct trebuie sa punem o perdea la forum! sau un cerculet rosu!).


pentru fetele care-mi duc dorul... n-am postat ca m-am luat cu asezatul hartiilor in dosare! de vreo 2 saptamani imi propun, dar nu am reusit! mai vreau o invoire de la voi si ma duc sa continui cu hartiile! am si papat, deci "mami karligutza" munceste, dar nu in pielea goala!


Revin la computador mai incolo sha'! sa nu fugiti ca sunt cu ochii pe voi!

karligutza, sapt.25 si printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



cristina26 ...what`s new?

Lavinia am vazut burtica . Buricul meu deja e afara.

4 zile...

Simona 20+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2006 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Simo78, eu sunt bine. Marti am programare sa o vad pe bebita, dar mie imi e frica de dr acum. asa stau tot timpul cand sunt la control. Apoi asa~glumesc~.
Tu ce mai faci? Ce face baietelul din burtica?


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Lavinia, deocamdata suntem binisor: cate 2-3 contractii dureroase pe zi nu-s chiar o bucurie, dar macar s-au mai rarit... Ma ingrijoreaza ca totusi le am, chiar daca stau numai in pat si mai si fac antispastice injectabil. Trebuie neaparat sa intreb un dr. ce-i cu uterul asta al meu, ca vad ca are zilnic chef de gimnastica!

Karligutza, trebuia sa ma lasi sa visez frumos! Zau nu ma suparam daca era asa cum am spus eu!

Si acuma intrebare de fumeie care sta toata ziua cu gandul la prostii: voi pe unde il simtiti pe bebe? Ca la mine suteaza numai pe linia chiloteilor (desi burtica e in credtere - a confirmat mama, care ma vede un pic mai rarut si-si da seama). N-ar trebui sa fie undeva mai sus?

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Mada, sa-ti traiasca fetita si sa fie asa cum o visezi tu! O colega "paranormala" (ea ne trateaza durerile de cap pentru ca are un camp bioenergetic foarte puternic) mi-a spus ca vizualizarile pozitive sunt foarte importante: visezi asa, cu ochii deschisi, cum vrei sa fie pruncul tau, cum i-s ochisorii etc. si asta influenteaza pozitiv sarcina.

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Lia tot pe linia chilotului sta bebe si la mine. Nu cred ca il vei simti vreodata in stomac!

Cristina stiu ca sunt raritati ochii de alta culoare, mai ales negrii din parinti cu ochi deschisi insa ii dadeam o scuza lui Mada. (madalinei adica). De ce esti speriata la doctor?

Luna 19 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001

www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Lia si eu tot asa o simt fetita miscand de majoritatea datilor, jos. Cand merg la culcare si ma intorc pe partea stanga o simt ca se misca in toate directiile. Tot ma gandesc ca o dau la balet, ca cred ca balet face frumusica in burtica mea.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Legat de ce spunea Lia, cand aveam vreo 6 luni am fost la serbare la fina mea, la gradi si mi-a placut asa mult un baietel, senin si cu ochi verzi-albastri. Si imi spuneam ca as vrea sa fie si bb al meu asa, desi ma gandeam ca nu prea are de unde. Eu am ochii caprui, iar sotul verde inchis. Bunicul insa are ochii albastri asa ca...ma uit acum la Stefan si nu-mi cred ochilor. E saten deschis si are ochi verzi-albastri "ca marea" - cum spune el.

Noi mergem marti la eco. O sa il iau si pe sot. La Stefan a fost de fiecare data cu mine la eco, dar atunci nu am facut nici una intravaginal. Acum numai de astea si...i-a fost rusine.E drept ca, nu stiu de ce, nu pun medicii astia pe noi ceva, stam asa...despuiate. Am emotii pentru eco. Nu mai vreau sa ma gandesc la nimic. Si ca sa imi treaca, Radu - sotul - a aranjat pentru in seara asta o intalnire cu vechea noastra gasca, gasca din liceu. Acum toti sunt parinti si cu responsabilitati, griji... Dar azi ne vedem asa, ca acum muuuult timp. Far nici o grija (a se citi fara copii si soacre din dotare). Abia astept.

Oana 22+ si Stefan-Vladimir 4ani+

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput