Piticlonti de iulie-august 2004 (216)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara! M-am adunat si io de la trebi, ca deh, e ultima zi de conced...
La multi ani, mamici de Vrabiute si de Alice! Fetelor, multa sanatate!

Ioana, super cantareata!

Liliana, pupe pentru rabdare! Acusi se duc si zilele alea...

Olivia, ai dreptate cu partea de antibiotice. Nu sunt fan asa ceva si pana al da pe Vicu la gradi nu i-am dat niciodata asa ceva, dar de cand merge la gradi cred ca nu trece o raceala si incepe alta si nu a avut timp se vindece complet. Asa ca am decis sa-l tin acasa pana termina tratamentul cu antibiotice, adica toata saptamana viitoare, ca sa ma clarific daca imunitatea lui a scazut asa de mult sau mi se indruga baliverne de la gradi (cum ca nu vin copii bolnavi).

Adela, Vicu merge la gradi program scurt, 4 ore. Motivul: eu oricum nu ajung sa il iau la ora la care se termina programul (ora 19) pentru ca mai devreme de ora 18 nu plec de la job si drumul pana acasa la ora aia inseamna oara jumate. Asa ca tot trebuie sa il ia cineva de acolo... L-as lasa pana la ora 13, ca sa si manance, dar a invatat sa manance bine si acasa. Asa ca... Din toamna in schimb vreau sa il dau la o gradi mult mai aproape de casa si de stat (daca oi apuca vreun lok) si atunci tot trebe sa tin bona, ca deh, la stat programul lung e doar pana la 17. Si poate ma apuc si de bb 2, cine stie?

Diana, felicitari pentru job si promovare!

Io am dat azi in benga. De dimineatza m-am inchis in bucatarie... la gatit. Asat e eveniment, ca nu cred ca mai performez o luna. Am facut si mancare (ciorba de cartofi, pui cu smantana si ciuperci, mini pizze) si acu is la capitolul dulce-dulce, glicemia duce. Cheescake-ul zace in frigi pana dimineatza, iar tortul orgasmatic se coace. De terminat o sa-l termin maine, ca nu mai poci...

O seara buna tutror...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu te supara. ..si al meu sot pt Uka nu mai este tati (desi-l vede zilnic:)))..ci Sorinene (pt ca asa il strig eu prin casa Sorine..si el mai pune un "ne " la coada!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io tocmai ce am venit de la pizza bar...adeka papi cit poti
Dana, Vicu nu are scazuta rezistenta...intre 6 si 12 viroze se considera ceva nomral...La anu' deja o sa vezi diferenta in ceea ce priveste imunitatea lui..Wow cite dulciuri!..ca restul nu ma intereseaza ..sa-mi zici daca ti-a iesit tortul!
Am uitat de Daria..te-am vazut in poze..arati f bine!
Diana felicitari...de acum vei avea si tu o viata normala..Ce mai face Ianca? Am citit ce-ai mai scris la..strumfesti...

ce limbarita am avut azi...ieri am fost morcovita de aia nu am scris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

valeuu, nu`mi spune, ca am si io o pofta de mincaree... zici ca miine mor si tre` sa termin azi ce mai e`n frigi

quote:
Originally posted by kim222

Io tocmai ce am venit de la pizza bar...adeka papi cit poti
ce limbarita am avut azi...ieri am fost morcovita de aia nu am scris...




tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

hi,hi...io ma tin binisor ..dar din cind in cind ma las conrupta de colegi...Camen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Olivia, multumesc pentru felicitari. Nu prea le merit ca nu am dat vreun concurs, pus si simplu am avut noroc si am fost la locul potrivit, in momemtul potrivit. De fapt, e doar un transfer, de la un departament la altul. Din iad, in rai! Ianca e ok, doar ca ma ingrijoreza ca mi se pare ca nu prea mai creste. Are 12.300 si 92 cm, iar in noiembrie avea 11.800 si 90 cm. Inaltimea ma ingrijoreaza, mi-e sa nu fie modelul breloc ca maica-sa...Ma bucurasem in primul an ca era chiar inaltuta si am zis ca o sa semene cu tati si cu rudele lui...
Dana, pai asa se explica, daca nu fu racit mai deloc pana la gradi, tragi acu'. Dar e mai bine asa decat sa tragi in primul an. Ianca mi-a facut rinofaringite, amigdalite, bronsite, luna de luna pana pe la un an jumate. Si noi avem antibiotice la arhiva. Da acum, spre surprinderea mea, e mai mult decat ok. Acu doua sapt., io si tati am fost vraiste, muci, febra, gat umflat...ea, nimic. La o saptamana a avut patru, cinci zile de muci, stranut si putina tuse. Ea, care im facea febra 40 din orice! Asta e, ori iti face cand e bebe, de-ti vine sa te duci in lume, ori iti face la gradi in primul an. Si stii ceva? Nici nu e sanatos (daca pot sa zic asa) sa nu-ti raceasca deloc sau mai deloc. Hai, pupici!
Mitzura, cum mai e Tudor cu burtica?

Ianca Nasturica
Poze mai vechi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
http://iancadariana.blogspot.com/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Diana...daca in viata nu ai noroc degeaba ai din celelate ..deci nu conteaza ce si cum ...Copii cresc mai greu la virsta asta... sincer ...deja Luca mi se pare prea inalt (si nu este in topul listei )..eu il vreau bebelus..cit mai mult...Ianca este fetita...si ce brelocul nu-i bun? Io..tot breloc..si zau ca are si avantaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Hi, hi, hi, Olivia, cand ai un coleg de 2 m si 10 cm, nu prea-i bun. Nu e coleg de birou, dar mai trecem unul pe langa celalalt si mereu ma amuz. Saptamana trecuta eram la fumoar cu niste fete si a venit si el. S-a pus exact langa mine. Nici nu-l vedeam, zau! M-am simtit ca Degetica! Si am mai intalnit un prieten de-al unui prieten cand am fost in Austria! Stai ca-ti pun o poza imediat sa/ti ieo portia de ras pe ziua de astazi. Hai, pupici!

Ianca Nasturica
Poze mai vechi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
http://iancadariana.blogspot.com/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Yeti, omul zapezii!
Sa fie clar, el e prea mare!

http://community.webshots.com/album/558330246vkLvOs



Ianca Nasturica
Poze mai vechi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
http://iancadariana.blogspot.com/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu m-am putut abtine..

Un we placut..plec si eu acasa!

Mergi la inceput