***LA REDOUTE(12)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ehei, Ela, sa vezi tu cand vei ramane cu putina burtica in primele luni dupa nastere (sau ani ) cum o sa vrei o talie mai inaltuta...

Cate kg ai luat in sarcina, by the way? (Daca nu vrei sa zici, nu zi).
Eu am luat vreo 13 la bb2 si dupa nastere aratam ca o balena. Acum mai am vreo 2-3 in plus, dar parca le-as lasa pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico26 spune:

Buna fetelor!
Ma uit...si nu indraznesc sa numar cate comenzi ati facut.
Eu nu am facut inca niciuna, voiam sa fac la Quelle, iar Madau mi-a recomandat calduros "La redoute".
Lamurit-ma si pe mine cu ce fel de card se poate plati...caci am impresia ca doar cu Mastercard...pe care nu il detin.


Apropo, stie cineva unde s emai gasesc produse Bebetom in afara de Unirea?


Nic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Camasa de noapte de alaptat e f frumoasa, materialul este subtirel, dar nu in sensul prost, dimpotriva, are o danteluta fina la poale, e lucrata ingrijit, are un siret care se leaga la spate, unde scrie cocoon pe piept are niste strasuri fine si dragute, eu mi-am luat si gri si roz si arata foarte bine amindoua. Desi port 38, mi-am luat masura 42-44 fiindca incerc sa vad in perspectiva, si ma gindesc ca probabil atunci voi fi mai grasa si chiar daca poate m-ar incapea si atunci un 38-40, nu cred ca voi vrea sa am ceva mulat pe corp, ba dimpotriva. Eu sint asa de incintata ca sint hotarita sa-mi iau de la ei si pijamale de alaptat, ca voi naste in octombrie si voi prinde si sezon rece.

Si de blugi sint multumita, arata f bine, mie mi-a fost frica, am avut o retinere, sa comand blugi pina acum, mai ales ca nu sint un brand renumit, sint LR. Eu sint in 11 saptamini, burta nu e mare inca, mai pot sa port unii blugi de dinainte fara probleme, dar am vrut sa ma simt comod asa incit, desi port 38 am comandat 40 (acum imi sint putin mari, dar ma simt bine in ei), ca sa pot sa-i mai port o bucata de vreme. Nu sint elastici. Materialul e frumos, culoarea e frumoasa, modelul la fel. Ei sint drepti, poate chiar o idee mai strimti jos decit sus, dar atit cit sa vina f bine. Dar nu sint slim (mulati), nici bootcut. Sint pina sub buric, dar nu e chiar o talie joasa-joasa, mai degraba una medie dar asta in cazul meu de gravida in dezvoltare este bine, ca nu as fi vrut sa stau cu burta pe afara, mai ales ca vreau ma imbrac cu ei la job, unde nu e cazul sa scot burtica la vedere. (multi dintre colegi nici nu stiu ca sint gravida)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Nico eu am card Visa Electron si a mers, adica deja mi-au luat banii, urmeaza sa vina produsele.

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

lavio2,
io am luat in sarcina vreo 13 kg si mai am 5 saptmani pana la termen; aveam 53 kg inainte si 1.71 inaltime ( am inca!); nu-mi fac griji cu silueta, o sa vad dupa nastere ce solutie gasesc sa port iar blugi cu talie joasa

N-am nici o perecehe de blugi cu talie inalta, poate vreo 2-3 perechi cu talie medie si n-as vrea sa schimb stilul.

catusha, din descriere, imi dau seama ca blugii nu sunt cu talie joasa, sub buric pentru mine e talie inalta; pacat, fiindca in rest arata foarte bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Buna!

Am trimis niste PM-uri cu incaltamintea, daca am omis pe cineva, scuze, nu am apucat sa mai citesc din cap anterior, trageti-ma de mana cu un PM si eu va raspund.

Am hranit copiii, i-am doftoricit si acum se chinuie mama sa-i adoarma, ca nu vor cu mine ci cu "bunicaaaa" .

La mine nici un aviz inca si pana luni, pauza, probabil. De cumparaturi, nici un gand, nu ma mai intereseaza nimic de pe site.Asa tare m-au dezamagit blugii aia...si altele, ma rog, ma faceam ca nu imi pasa...Sper sa aveti mai mult noroc la masuri.

Mai am 3 comenzi: 8, 9 si 15.03. Culmea e ca ieri am ridicat comanda din 13 (2 grill-uri). Cred ca e si in functie de cum au ei produslul.Grillul ala cred ca nu era asa cerut...de-aia l-au livrat asa repede. Zic si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

plec la babyexpo, sa nu terminati capitolu' pana ma intorc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Ella, am zis ca sint pina sub buric, dar probabil s-a inteles ca sint fix pina la buric. Nu, nu e asa, dar e clar ca nu sint ceea ce tu ai numi blugi cu talie joasa, de altfel nici eu nu am zis ca sint altfel decit cu talie medie, intre joasa si inalta. Daca esti fan talie joasa, nu sint ceea ce cauti.

Sarcina usoara in continuare, mai ales ca sintem amindoua "la origine" din acelasi oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Claudia multam ptr PM

Nico trebuie card Visa sau Matercard. Te lamuresc eu mai mult pe mess daca vrei. Daca nu..direct aici

Catusha mi-a scapat linkul la camasa de alaptat . Bine ca l-ai dat din nou, imediat il trec

Ella si io tot cu talie joasa la blugi...dar mai am putina sunculita de dat jos, de pe ici, de pe colo...de intrat intru in ei, dar se mai 'revarsa' cate ceva. Hai bafta la cumparaturi, sa ne zici ce ai luat!

Catutza hai zi ceva..a venit comanda?



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Madau , chiar nu as fi insistat pentru un produs oarecare, dar eu la celelalte sarcini nu am avut camasa de noapte speciala de alaptata, si tare mult mi-as fi dorit, si m-as bucura sa stie cit mai multe mamici, sa profite de asta.

Si eu sint tot fan talie joasa, e clar, dar putine lucruri mi se pare mai dizgratioase la o femeie decit un colac de grasime revarsat peste blugi... Asa incit imi iau masuri de precautie, caci blugii vor fi buni si dupa nastere, pentru perioada de revenire la forma initiala...

Mergi la inceput