haine second hand

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Da,si eu sunt fana SH...Am haine superbe de acolo,iar fetita mea este mereu la moda cu cele mai chic hainute,tot din seconduri.Nu imi e deloc rusine sa intru,nu am idei preconcepute,e super sa gasesti ceva de calitate si la un pret atat de avantajos.Hainele de bebelusi nici nu se compara cu cele din magazinele noastre,ca si calitate,sunt extrem de placute la atingere si spalate bine nu ii provoaca nicio neplacere bebe-ului.Gasesc pentru fetita mea lucruri care in magazinele noastre pur si simpu nu exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Da, de ce nu SH?
Dar normal, nu maiouri, sutiene, chiloti, pantofi...
Ci pardesiurim paltoane, pantaloni pe care ii spal cand ii cumpar, chestii mai externe, asa...

Am si acum niste lucrusoare second-hand foarte bune si rezistente... un balon-zaid, un padesiu, o centura... de-astea.
Si nu ma pot desparti de ele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Imi amintesc de hainele la kilogram, second hand, ca nu imi permiteam haine din piata ori de la magazinele cu haine turcesti (deh, atita gaseai in Romania la vremea aia). Cumparam, da' nu prea erau ultimele tendinte din moda (la doujdeani dadeam mai multa importanta la treburi d-astea). Unele le mai transformam. Si am cumparat binisor. Nu prea stiam la vremea aia de brand name-uri, dar erau de calitate, foarte bine rezistau in comparatie cu porcariile turcesti de la tarabe ori magazine (in fond aceleasi chestii dar la preturi diferite). Cind am ajuns aici, tintita m-am dus la magazinele de genul asta, dar am fost foarte deceptionata, numa' porcarii. Nu pentru mult timp, la scurt timp am descoperit reducerile, unele bat pina si second-hand-urile la pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

eu una am obiceiul sa frecventez astfel de magazine...ma impretenisem la un moment dat cu o vanzatoare la sh si mergeam mereu sa-i cumpar lui bebicu meu hainute de acolo...erau mult mai ieftine si chiar de firma, nou-noute...nu vad o problema in asta...mai ales la bebei care poarta foarte putin o hainuta...le speli foarte bine si sunt ca noi...

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu nu cumpar haine second-hand dar as vrea sa stiu daca este o modalitate de a dona haine pe care nu le mai port.
Am o groaza de haine pe care nu le mai port si nu stiu ce sa fac cu ele.
Hainele copiilor pe care nu le mai poarta, le dau medicului de familie pt. cei care nu au posibilitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura113 spune:

Salutare,

daca tot ati deschis subiectul, puteti sa-mi spuneti si mie cateva locatii de second hand in Bucuresti? unde se gasesc lucruri mai bune, ca de ex, in Salajan exista unul dar nu e bun, plus mirosul.

Am putea incepe sa facem o lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

nu, n-as suporta ideea de a purta/folosi un lucru care a fost al altcuiva. De aceea nu cumparam nici masina, nici electrocasnice second.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu nu cumpar haine second-hand dar as vrea sa stiu daca este o modalitate de a dona haine pe care nu le mai port.
Am o groaza de haine pe care nu le mai port si nu stiu ce sa fac cu ele.
Hainele copiilor pe care nu le mai poarta, le dau medicului de familie pt. cei care nu au posibilitati.


suna la filiala Crucea Rosie din sectorul tau.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Cand eram in ormania si eu imi cumparam cu toate ca in ultima vreme adica acum vreo 4 ani nu se mai gasea mai nimic.Imi placea ca erau de calitate si toata lumea ma intreba de unde le-am cuparat dar misotul uneori era insuportabil.Mama mea si acum mai cumpara si gaseste chestii super faine dar are si rabdare sa caute.
Pe aici nu sunt astfel de magazine , sunt doar unele de marci care mie una mi se par destul de scumpe.


Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia74

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu nu cumpar haine second-hand dar as vrea sa stiu daca este o modalitate de a dona haine pe care nu le mai port.
Am o groaza de haine pe care nu le mai port si nu stiu ce sa fac cu ele.
Hainele copiilor pe care nu le mai poarta, le dau medicului de familie pt. cei care nu au posibilitati.


suna la filiala Crucea Rosie din sectorul tau.




As suna daca as cunoaste numarul pt. sect. 1.

Mergi la inceput