haine second hand

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am cumparat si cumpar si acum.Am gasit acolo multe haine cu eticheta, noi, dsr si lucruri foarte bune care nu sunt noi.La noi intra si medici , profesori si o gramada de lume la SH.Si cumpara.
La cele folosite le dau program special la masina de spalat, si asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Cand eram in Bucuresti, inainte de a ma muta la sotul meu, imi cumparam haine second hand ptr ca stateam cu chirie, nu aveam posibilitati, dupa ce m-am mutat la sotul meu, mi-a interzis sa mai cumpar, in fine nu imi cumparam nici din acelea de firma ptr ca de multe ori platesti firma decat calitatea, cel mai frecvent mergeam in magazinul Titan, era o doamna care avea marfa buna. De cate ori treceam pe langa un SH sa casc gura, sotul ma tragea de mana sa merg mai departe sau ma mai intreba ironic daca vreau sa intru si sa-mi cumpar ceva de acolo. Aici insa este un magazin Village de Valeur care are de toate, aparatura, elecrocasnice, mobila si a inceput sa isi cumpere si el de la SH, intr-adevar ca sunt frumos aranjate pe umeras, nu am acel miros specific, unele sunt cam de Doamne ajuta, dar cu putina rabdare iti gasesti cam ce iti place sau sunt Aubenariile, ce nu s-a vandut la magazine merg la aici la preturi mult mai mici, dar iarna gasesti tricouri, cel putin asa mi s-a intamplat mie de am dedus asta si cred ca acum cand se incalzeste gasesc haine groase, dar este bine ca sa imi cumpar lenjerie intima, sunt la preturi f bune.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Si eu am mai cumparat din magazine din Bucuresti sau chiar de pe net, pana la urma sunt tot haine si daca sunt de calitate chiar nu conteaza ca au mai fost purtate de o persoana inaintea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Si eu am fost fan SH. Am gasit lucruri foarte frumoase si bune acolo. Sacouri , pantaloni, fuste aveam o gramada si datorita lor eram tot timpul asortata. Tot la SH, am gasit si paltoane extrem de frumoase, de calitate si nepurtate.
Prin anii 1994 cred, pe la inceputurile SH-urilor, aveam o cunostinta care avea bussines cu asa ceva. Aducea hainele din Germania, si m-a chemat odata chiar in seara cand a ajuns sotul ei cu marfa, la desfacutul sacilor. Ce lucuri frumoase, impachetate si nou-noute am putut gasi acolo. Atunci mi-am luat 2 fete de masa din damasc cu servetele(erau in ambalajul original) o haina de blana trei sferturi si un munte de haine si accesorii. Am stat toata noaptea la ea la desfacut sacii cu haine. Nici nu am observat cand a trecut timpul. A doua zi la servici eram fiarta de oboseala dar ma bucuram ca ma duc acasa si mai ma uit la ce am gasit.
MAi tarziu cand au aparut SH si cu mobilier mi-am luat de la SH o canapea si un fotoliu super frumoase, care acum dupa mai bine de 12 ani le folosete o cumnata de a mea si tot frumoase sunt. Au materialul de calitate.
Oricum parerea mea este ca aceste SH au salvat multi romani de la cheltuieli inutile pe haine de proasta calitate. Acum sunt haine si preturi pentru toate buzunarele dar cu niste ani buni in urma(15 ani) nu prea gaseai decat turcisme sclipitoare care se descoseau la prima purtare. Pe langa sa erau urate ,erau si proate calitativ.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

B.nica,uite aici date de contact pentru crucea rosie:
Secretariat
Iulia Sandu
Tel.: +40 21 317 60 06
E-mail: iulia.sandu@crucearosie.ro





"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

off - topic: La crucea ROSIE ,accepta orice haine ptr toata lumea cum se procedeaza , vreau sa dau si eu mai mule haine , dar mi-ar placea s astiu ca ajunge la unii amarati , nu unii care stramba din nas

am incercat sa le trimit la tara la soacra-mea , dar aia de acolo stramba din nas , am incercat sa le duc la biserica si preotu mi-a spus ca nu are la cine sa le dea

on topic : eu imi cumpar cam toate hainele de la SH de peste 10 ani , rare or i imi cumpar haine noi , dar la cat de rar imi cumpar eu haine , ar da magazinele faliment, gasesc foarte greu ceea ce imi place

haide SH mai cumpar si de pe Ebay in ultimu an decand l-am descoperit



pana la mai sunt cam 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns REUTcarmi spune:

cred ca aproape toata lume intra macar o data intr-un second dar multi nu recunosc.si ce daca cumperi de acolo in alte tari nu-i o rusine ca la noi eu am langa blocul in care stau vreo 3 magazine second si nu sunt de alea ce miros urat sunt f bine asezata curate si de calitate.mai ales la copii am cumparat multe haine le-am spalat bine dupa si nu am avut treaba cu ele nu numai ca sunt de calitate f buna dar sunt sunt f frumoase ma refer la cele de copii in special de bebelusi si sa stiti vad f multe doamne elegante si imodobite cu de toate ca,cumpara de acolo.asa ca nu va mai rusinati.si mai este ceva stiu pe cineva care si-a luat o rochie de la alb si negru pt o nunta a costat 15mil si dupa ce a spalat-o s-a dus tot sclipiciulde pe ea si arata ca de chinezi jalnic a innebunit femeia dar ce sa-i faci era de la alb si negru nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu nu ma rusinez, am cumparat si o sa mai cumpar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

eu tocmai ma pregatesc sa duc la un magazin second hand, 3 haine ne blana purtate de 3-4 ori maxim, sunt noi noute.

ma pregatesc de zburat in tari tropicale, unde nu imi vor folosi, deci cine le va cumpara se va bucura de o f buna calitate, si un aspect super!

de altfel, aici, multe persoane duc la second, haine de care s-au plictisit, sau se aduna prea multe, etc,iar magazinele care se respecta nici nu primesc haine deteriorate sau uzate.
adevarat insa ca sunt si scumpe magazinele in cauza, insa se merita, gasesti lucruri pe care le mai poti purta ani buni.



Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

eu tocmai ma pregatesc sa duc la un magazin second hand, 3 haine ne blana purtate de 3-4 ori maxim, sunt noi noute.

ma pregatesc de zburat in tari tropicale, unde nu imi vor folosi, deci cine le va cumpara se va bucura de o f buna calitate, si un aspect super!

de altfel, aici, multe persoane duc la second, haine de care s-au plictisit, sau se aduna prea multe, etc,iar magazinele care se respecta nici nu primesc haine deteriorate sau uzate.
adevarat insa ca sunt si scumpe magazinele in cauza, insa se merita, gasesti lucruri pe care le mai poti purta ani buni.



Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput