Piticodromul de sept-oct 2005 (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Diana, Ruxandra .

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Meme, Codruta, Cge, multumesc pt urari.
Deci nu prea au fost experiente cu albastru de metilen... Astept si raspunsul Alinei... poate isi face mila de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Codruta, incearca sa-i dai Petrei Piersici sau pere, chiar si prune, eu ia-m dat dimineata alexei 1/2 para+1/2 piersica rase cu biscuiti si azi a facut KK de 2 ori in conditii normale



http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zanelor!
Gata, am scapat din neagra robie.Multam pentru sustinere!
Ba am citit si tot.
Acum as dormi vreo saptamana!
Alina, cu maaaaaaareeee intarziere, multumesc mult mult pentru sfatul cu gelul de arnica, maine ma duc sa-l cumpar! Ana e ok, cucuiul a trecut intr-o zi-doua.
Am citit treaba aceea cu fluor-vigantolletten, ca e naspa daca uiti chiar si pt. o zi. Intrebare: vigantolletten pastila nu e tot una cu fluor-vigantolletten, da? Eu asa sper.
Ioana, ! Ce ma bucur c-ai revenit in forta!
Nicole, bafta multa, tinem pumnii!!! Daca vrei sa iesi cu copila din tara tb. s-o treci pe pasaport sau sa-i faci pasaport separat. Daca ccc copilul iese din tara insotit de un singur parinte trebuie procura la notariat cum ca celalalt e de acord. Si inca ceva, enterocolita de la iaurt Campina??? Ca Ana d-asta haleste.
Ruxandra, sa stii ca si eu sunt nostalgica dupa zilele-alea cand impingeam din greu la carucioare... Cand vii in Meletauri sa-mi dai bip ca de-acum suntem apte de intalniri.
V-am zis, sotul e in Franta si-l ninge de o saptamana. Tot ce are mai gros e o geaca din piele.





Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Si noi relaxate total la capitolul olita. Ana nici nu vrea s-o vada, nu sta pe ea nici macar imbracata. Cred c-o pun direct pe wc...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ioana, de-acum ne intalnim cu copilu' acasa, clar. astazi a fost superb: am venit acasa si a alergat pe hol spre mine "mama, mama!" si mi-a sarit in brate vesel nevoie mare. a crescut inima-n mine si a spalat tristetea de ieri.

pinacolada, felicitari!

revin dupa ce mananc.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

miflore, bine te-ai intors! sper ca revii in forma maxima, da?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna seara!
noi azi am fost iar la dr si ne-a pus diagnostic de bronsiolita.tratament ne-a dat eurospal 7,5 ml/3 ori /zi ,salbutamol 4ml/8ore si zinnat doar daca face febra sau stare generala proasta.offf nu se mai termina.nu stiu m-am cam speriat desi incerc sa ma incurajez singura pt ca ege este vioaie,are pofta de mancare...
sper sa ne ajute DD sa trecem repede si fara complicatii si peste astea.
maine plecam la baby expo si ege ramane cu bunica.
uite asa o sa o intarc la 2 ani
ce stiti de bronsiolita?ege tuseste si haraie.noaptea nu se trezeste tusind.este destul de bine
sanatate tuturor

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Simonique si Vladi a avut rosu in gat si ne-a dat doar albastru de metilen ca la el era fara puroi si fara febra tura asta si ne-a zis asa:2 picaturi de 2 ori pe zi sa il dam in gat, ei asta nu am putut si ne-am tot gandit cum sa ii dam si i-am dat intr-o lingurita cu sirop de tuse care ii place teribil asa nici nu il inghite repede si ii unge si gatul, e antibacterian si dezinfectant din cate stiu eu si rau nu cred ca are ce sa le faka.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna seara,
noi tot cu buba in gura suntem,e greu cu aplicatul glicerinei cu nistatin,nu se lasa badijonat ca il doare.Azi insa a mancat mai bine,adica pranzula fost un polonic de ciorba cu legume,fara carne,care era prea greu de mestecat,a papat si fructe si iaurt.Cu laptele e cam certat,dar sper sa treaca.
Ege,Iaris face bronsiolita f des si Salbutamol-ul a fost f bun pt el,cica boala asta nu e asa de grva si nu ar necesita antibiotic,eu una nu i l-am mai dat lui Iaris si el tuseste de vreo 2 luni ,dar si stranuta des si mus=ceste,e posibil sa aiba polipi.
Cat despre olita,noi nu am folosit-o decat o singura data cu succes, si asta demult.Iaris ma avertizeaza ca face ,dar nu vrea la olita nici la wc,asa ca pana se insoara poate scapam de pampersi.La capitolul cuvinte sta bine si el face propozitii fara predicat,dar numai cand vrea,niciodata cand vrem noi sa aratam ce copil intelighent avem.Iar in prezenta strainilor nu vorbeste decat putin ,mai mult gesticuleaza.Mno,tre'sa plec ca nu vrea sa doarma fara mine,asa ca va pupesc.Pa

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput