Piticodromul de sept-oct 2005 (175)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Salutare Piticodrom!
Ioana, bine ai (re)venit!
A...si multumim de "la multi ani" . Bineinteles ca eu am citit in wd si ca habar n-aveam de sfantul Alexei, asa ca pe copila am felicitat-o dupa.
Si eu se pare ca-mi intru in ritm la serviciu. Saptamana asta iar sunt mama denaturata, copila e la ai mei, vineri mergem s-o luam iar saptamana aviatoare va sta la noi cu soacra, apoi iar la ai mei o saptamana samd... Una peste alta nu-i chiar asa naspa nici pentru ea nici pt noi, cat e ea acasa vin la ora 5 de la servici, cand e plecata stau sa-mi mai termin treburile la birou, fac cumparaturile si ce nu mai apuc sa fac cat e ea acasa. Din cate-mi pove mama (in care am incredere) copila se dixtreaza la maxim, i-a innebunit pe toti. E plecata de duminica dupa amiaza si abia azi a intrebat de noi . Dar asta e un semn bun, nu? saptamana trecuta i-am facut vaccinul anti hepA, a fost ok. Doamne-ajuta nici n-a mai mucit sau racit. Gata, am terminat raportul, va citex in continuare constant si mai scriu cand apuc. Pupici si sanatate multa pt copilasii bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Eu ma distrez cu fi-mea de vreo ora! E la ora de joaca cu stropitoarea.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Kristinutza, ! Dupa cum vezi, forma maxima 24 din 24!
Ege si Mary, sanatate multa puilor, sa se faca repede bine. Ege, sunt de parerea Marinelei care stie ce zice. Nu te ingrijora, urmareste-o in continuare.
Mimsi, e ok programul cel imbinat. Ai noroc cu mami a ta si cu socrela.
Nu stiu ce sa-i fac Anei, sa-i fac vaccinul antihepa? Am vazut ca o parte l-ati facut, o parte nu. Varilrix-ul il are.
Ana striga de zor lapteeeee lapteeee, gata, ma transform in barmanita. Acum o juma de ora a mai balotat 200ml.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Toniaaaaaaa???


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

miflor,nu aveti somn?
noi plecam spre baby expo.
ege este bine,a dormit f bine.nu tuseste noaptea,respira pe nas.sper sa fie bine
e prima oara cand o las toata ziua.si cum sa nu fie copilul asta dependent de mine?:)))
s[per sa ne vedem cu bine.pup

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Neata

Moama, Mihaela, da' nu se dezminte Ana ta. Ce program nocturn are...
Si Matei s-a trezit devreme, 5.30
Teoria mea e ca se trezeste asa devreme ca sa-l prinda pe taica-su acasa. Care tata de vreo saptamana pleaca inainte sa se scoale copilul, de fapt inainte sa-l dau jos din pat pe Matei.

Ege, shopping placut. Sa ne zici ce si cum. Sanatate micutei Ege!

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ruxandra, copiii nostri sunt tare harnici. Banuiesc ca atunci cand s-or duce la scoala n-o sa mai stim cum sa tragem de ei sa-i sculam.
Ege, sa ne mai lasi si noua cate ceva de cumparat. Imi pare rau ca nu ne-ntalnim dar azi mi-e imposibil sa ajung.
Fetele, haideti, ce facem cu babyexpo asta? Cine vine sambata? Ca eu sambata as putea sa ajung. De fapt sa formulez mai clar: nu mancam si noi o ciorba si-o friptana pe undeva? Dupa shoppinguiala merge la fix o ciorbita.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Merci Miflore!
Nici eu nu cred ca a fost de la iaurtul Campina, dar nici nu-i mai dau Ioanei.
In legatura cu vaccinul antihepatita, de ce sa nu-l fac? Intreb pentru ca si noi urmeaza sa-l facem in cateva zile.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

'neata!
Cu vaccinul antihep A, nu stiu ce sa zic, daca i-l facem sau nu.
Ne-am culcat mai tarziu aseara si la 7 am fost sus.
Fetelor distractie faina la BE si mai lasati produse si pentru Cluj

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Dory, Petra mananca pere in fiecare zi. SI ieri i-a dat mama prune uscate (inainte sa faca compotul) si dimineata a facut kk normal.
Irina si la noi cred ca e nativa vorbirea, ca nici mie nu-mi tace gura toata ziua. Am crezut ca il mosteneste pe sotul, mai tacut, dar nuuuuu

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput