35-NEGAM inceputul declinului (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna fetelor,

N-am mai intrat pe forum, caci paraciosii astia de la munca, daca te vad ca te uiti pe Intrenet, se duc sa se planga la sef ca ei muncesc si tu nu, si ca nu e “fair”, pe urma te cheama seful la vorbitor la el in birou si te intreba daca esti happy. Of ce oameni …le tin socoteala la unii si de cate ori merg la wc, iti sta mintea-n loc.

Anyway, ca sa zic asa, tot n-aveam nimic de povestit, ca in afara sa ma duc la munca si sa-l taxiez pe fi-miu la diversi prieteni nu fac nimic. Nici la sala n-am mai ajuns, ca mi-a lipsit compania, si eu am tare adolescentine, nu pot merge singura.A, dar nu v-am zis, sala asta unde m-am dus e numai pentru femei, n-am mai vazut atatea femei laolalta din clasa a 4a (eu am facut scola primara la scoala de fete, stiu, ciudat).

Silvana, eu cu intrebarile mele: cand e Pastele evreiesc (sau cum ii zice, imi cer scuze dar nu stiu). Am niste colegi evrei (rusi) cu care ma inteleg bine si as vrea sa le urez ceva, dar nu stiu ce si mai ales cand .

Brenda, e un scump catelul. Cum va descurcati cu el? Creste mare, cam cat se face?

Gabi, ce-i invidiez pe copii tai, ca le faci prajituri. Mie mi-e mila de Luca ca nu-i face si lui nimeni prajituri decand a plecat mama. Eu sunt o catastrofa la bucatarie, nu ma pricep, nu-mi place, nu-mi iese mai niciodata ce vreau, si-mi creste nivelul de stres cand gatesc… si pe urma devin isterica .

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,gagici!
Bine ca s-a mai dus zapada si pe la voi.
Eu am boala anticipatului si cind ma gindesc ce calduri vor veni la vara,ma apuca pandaliile......

Lemoni,catelul incepe sa se obisnuiasca,si noi cu el,mai maninca bataita,ca e un nebunatic,dar tot ne este drag.
Si stiu ca va fi un catel deosebit cind va fi mare.....

Sivy,astept poze,mey,tu,aceasta care te plimbi non-stop,ca te invidiez......
Da' uite,na,ca o sa plec si io la munte si o sa ma deconectez un picut......
La multi ani printesei,sa fie sanatoasa si norocoasa,sa va bucurati de ea!

Cascavale,tu pleci la munte da' meegi pe burta,ai?

Rosa......te rog frumos.......eu am primit cadou () un bilet la concertul lui george Michael,care va avea loc pe 31 Mai.
Uaileeeeeuuuuuuu.....ce 35? ce baba? Fiti serioase......o sa fie cool de cool...........

Cricor? Olgutza? Pe unde umbla?

V-am pupat,o saptamina minunata!




BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cricor, imi pare rau ca ai colegi asa de binevoitori.La noi fiecare are "sectorul" lui, si in rest facem ce vrem.
Copiii mei nu-s de invidiat, ca le fac doar cozonac la masina de paine:) De cand s-au inventat ciocolata, blatul de tort si prajiturile de cofetarie, nu-mi bat capul cu asa ceva.
Pastele evreiesc incepe din 2 aprilie seara, intreaga sarbatoare se numeste pesach, iar in seara de 2 aprilie e masa festiva de Seder.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Pt fata ta Silvana, sa-ti traisca sa fie sanatoasa si fericita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Merci mult fetelor pentru urari. Pina la urma nu o mai serbam miine la gradi pt ca fiul educatoarei a cazut si s-a lovit la cap si ea nu va fii miine la gradi. O sa alegem o alta zi, mai tirziu. Deci sint scutita azi de preparat tort in forma de paleta de pictor...

Corina, ia zi-mi tu, colegii binevoitori sint rusii la care vrei sa le urezi de pastele evreiesc? Ca daca e asa... , ma interesez la colegii mei rusi de vreo doua vorbe... In orice caz, datele Pesach-ului ti le-a scris Gabi. Urarea in ebraica este "Pesach Kasher Ve Sameah". Si doar pentru cultura generala, de Pesach nu se maninca produse fainoase (piine, macaroane...) si nici cele care contin drojdie (vezi bere!!!). Ma rog, cine nu maninca... ca noi

Of, Corina, ce plictisitor trebuie sa fie la o sala numai de femei... Nu poti sa-ti speli si tu ochii cu vre-un ... ma rog, mai bine tac...

Brendaaaaa, mergi la Georgicaaaa... ia-ma si pe mine intr-un buzunar pe undeva... Sa ne zici si noua cum a fost... Petrecere frumoasa la munte!

Rosa, la capitolul muzica, cintareti si formatii, sint cam in declin... Stii babele alea care isi aduc aminte de intimplari care s-au petrecut acum 'jde ani si uita ce au mincat ieri? Eh, asa sint si eu la capitolul asta. Cind eram mai tinerica ii stiam pe toti, acum... Sotul se converseaza cu fii-mea cea mare la acest subiect iar eu stau si ascult si nici macar nu-mi intra la cutiuta...

Uite ca s-a terminat upload-ul la poze. Uite aici.

Olga, pe unde umbli?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Sivi, La multi ani! pentru fetitza!

Pe la noi e umed si cald,nu mai vezi nimic de abur cand mergi cu masina, parca e in Ro.cand se dadea foc la frunzeasa ceva n-a mai vazut nici sotu' si e de 10 ani aici.Aburi,ieseau din padurici, parca treceam prin nori, abia se mai vedea pe unde mergem. zapada si pamantul rece combinate cu caldura 10-15 grade si cu o ploaie zdravana inainte si zici ca a luat foc tot...
iar zapada ramasa e neagra si pe zi ce trece mai putina ,mormanele din fata casei sunt pipernicite si parca astupate cu pamant, o poza n-ai la ce sa faci...momentan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Salutare fetelor 35+!

Gabi K, te rog da-mi si mie reteta ta de cozonac pt masina de paine! Stiu ca mai sunt subiecte cu asta dar n-am timp sa caut!!!
Cum stati cu sportul? Eu mi-am luat acum o luna cd-urile cu pillates si nici nu le-am vazut macar, dar sa mai si lucrez.... in schimb lucrez de zor in bucatarie.... si mananc!!!
Haideti incurajati-ma sa ma las de sportul asta si sa m-apuc de unul adevarat!

Ps. de revelion am fost la Baile Felix, am inotat 7 zile si am dat 2 kg jos!!!! pe care le-am pus la loc pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Arinnel,vine primavara.
Fenomenele ciudat sint de la ceea ce se intimpla cu planeta,nu vreau sa comentez mai mult.

Sivy,ma duc la Georgica,da! Zicea cineva ceva de batrinete?

Io-s racita.Ma doare capul.Ma doare in git.Am nasul infundat.Am o stare naspa.
Tre sa ma pun pe picioare.....

P.S.:Sivy......faine poze!

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Buna fetelor!

Nu am mai scris de ceva timp pe aici, ca ma simteam prea in declin, acum incerc sa-l neg...

Cert e ca mi-am sunat doctorul, ca uit...uit chestii importante( chei, telefoane), uit obiecte importante, fac cumparaturi, platesc si uit produsele in magazin..unii vanzatori ma mai striga sa mi le iau, altii nu...ma rog...

Dr. mi-a zis sa iau MemoPlus si ceva de somn sa dorm mai bine...am o gramada de probleme pe cap si probabil de aia..nu stiu...
L-am intrebat daca nu e Alzheimer si a zis ca-s prea TANARA pt. asta in sfarsit imi zice unu ca-s prea tanara pt. ceva...

Va pup,

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Scriu repede repede ca-i dimineata si lumea adormita si nu se prind ce fac.
Gabi, Silvana, multumesc pentru info cu pastele. Pentru cultura mea generala, ce reprezinta?

Silvana, paraciosii sunt canadieni. Ai dreptate cu sala, dar ce sa fac, asa-i cea mai aproape si compania tot la asta merge. Eu nu ma aventurez sa ma inscriu la o sala singura ca stiu ca nu voi ajunge in vezi, v-am zis ca am tare. Eunu pot nici sa mananc singura, mai bine rabd de foame.

Oare Olga ce face?

Va pup, o zi buna.

Corina

Mergi la inceput