35-NEGAM inceputul declinului (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ieri am vrut la piscina... si n-a fost apa:( Am tras o fuga la Praktiker si la Selgros, cautam ceva cutii de depozitare, dupa masa musafiri, azi inainte de masa ceva munci d-ale casei, dupa aceea piscina... iar acum spal, spal si spal
Hmmm... ziceati Flamingo Boys?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Ne-am intors din excursia din desert. A fost splendid. Sa vezi desertul imbracat in verde... este un deliciu pentru ochi... ceva deosebit. Locuri pe care le stiam (din alte excursii) albe, pline de nisip, praf... acum erau inverzite si inflorite... O sa va pun poze sa vedeti si voi. Ne-a apucat si o furtuna de nisip si putina ploaie, asa ca sa ne murdareasca masina... Planuisem sa dormim in corturi dar ne-am razgindit pina la urma si ne-am oprit la un han - un fel de "caravanserai", cu corturi beduine mari si mult mai aparate decit corturile noastre...si am dormit acolo, si am binecuvintat clipa in care am luat aceasta hotarire pentru ca noaptea a batut un vint... ca ne-ar fi luat cortul pe sus... L-am vazut si pe Mesia , un beduin din desert, scund si slab, juma de om, calare pe un magar alb, cu un turban alb pe cap, avea o fata plina de riduri si arsa de soare... si o tigara in gura... tare pacat ca n-am avut aparatul de fotografiat la indemina...

Gabi, spor la treaba... cu atita treaba de facut, ce-ti mai trebuie piscina? 10 kile de faina... mi-e imi ajung 5 ani...

Brenda, ce mai face Lucky? Asa il cheama?

Laura, citeodata si "aproape de cap" este ok, nu?

Va las ca ma duc la coafor ca-mi sta parul ca o matura dupa tonele de nisip pe care le-a "inghitit" in we asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Te distrezi domnisoara Silvana toata ziua prin excursie ce mai viatza ai! Si eu ar trebui sa ma tund dar nu prea stiu cum , nu am nisip dar numai are parul meu nici o forma, amin in fiecare zi ca imi este frica sa ma dau pe mana la diletantele astea dupa aici.
In rest s-a topit zapada la noi ce bine de maine cica o sa fie asa de frumos afara si abia astept.
Maine merg la toronto pt ultima data la servici, probabil ca o sa mi se faca dor din cand in cand mai ales de cumparaturiile pe care le faceam pe acolo in pauza de masa.
Chiar Breanda cum te impaci cu catelul?
va pupacesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sivi ma bucur ca a fost bine in excursie:) Astept pozele:)
Lemoni, cum te simti? Cred ca iti va fi dor de servici, nu?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Silvana, m-am uitat la pozele tale, superba natura si locurile, iar tu esti ca o adolescenta, supla-supla

Lemoni, daca ii duci dorul serviciului, mai dai o fuga acolo la cumparaturi

O saptamana usoara

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sivi, am vazut si eu pozele, sunt chiar superbe!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Pozele sunt cele din 10 martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

N-am pus inca ultimele poze cu excursia din desert. Poate azi le pun si sa va pun link-ul. Pozele din 10 martie sint din inatimile Golanului - zona care este in disputa cu sirienii. Lacul care se vede acolo este Marea Galileei. Pozele cu zapada sint tot din aceeasi zona dar mai la nord - chiar la granita cu Siria.

Miine e ziua lui Danielle. Face 4 ani... doamne cit de repede trece timpul... asa ca trebuie sa pregatesc tortul - a ales un tort in forma de paleta de pictor. O sa va pun poze cind va fi gata. Vineri avem petrecere acasa cu familionul asa ca ma asteapta niste zile pline...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sivi, chiar am vrut sa te intreb de pozele alea pe malea lacului, dar ma gandeam ca ati fost undeva in sud si nu are legatura cu Galilea...
La multi ani micutei tale, sa creasca mare, sa fie sanatoasa, fericita si iubita!
Si spor la tort:)))

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosa spune:

Am iesit din hibernare, ura! s-a dus zapada si credem noi ca vine primavara, dar aici nu se stie niciodata cind mai vine un viscol Da' eu sint optimista. Mi-a spus un bastinas, pe-aici de o suta de ani, ca pina la sfirsitul lui mai nu dai haina jos din spate, si cam are dreptate, da' deh, ne-am facut-o cu mina noastra, de ce nu ne-om fi dus mai in sud la caldura

Eu m-am dezmeticit cu greu azi ca aseara am fost cu fii-mea si inca doua prietene de-ale ei la concert. Pussycat Dolls si Christina Aguilera, ma rog, sper ca le-am scris corect. Mega concert, foarte misto, dar am avut asa un sentiment ca nu mai am douajde ani... Asta apropo de negarea declinului. Dom'le, da' cind a cintat "Hurt" a fost super! si inca vreo trei melodii ca lumea, restul mai mult pentru tineret, zgomot mult si zbintuiala cit cuprinde. Fetele mele tipau, cintau, dansau si eu stateam calma pe scaun O fi de ris, o fi de plins ?? Drept urmare fii-mea doarme dusa acum, n-am putut s-o scol de nici un fel.

Va tzuc pe toate, si va doresc o saptamina buna

Mergi la inceput