35-NEGAM inceputul declinului (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

pe la pranz s-a oprit ploaia pe la noi:)
noroc ca am trimis-o la Bucuresti
In rest nimic nou, am carat azi faina , am gasit destul de ieftina si am luat vreo 10 kile, faina buna pt cozonac Simi-am facut tocana de cartofi, mancarea mea preferata, si am mancat mult, mult... aoleu, ma simt asa

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Canada obosita mama, se vede ca am inceput serviciulNumai e ca dincolo de stateam numai pe net aici se munceste!!!Acum muncesc putin mai mult ca merg si la jobul din toronto odata pe saptamina asa ca numai am timp sa respir , ajung acasa si pic mai ales ca numai am antrenament ca m-am puturosit acasa in ultimul timp.Dar imi intru eu in ritm si o sa va plictisesc.Oricum vad ca a-ti trimes ploaia si pe aici si eu sunt asa pregatita pt primavara .......ca am la toale , abia astept sa le imbrac.
Chiar daca nu va scriu va citesc asa din umbra. Concediu placut Silvana.
Arinnel pe tine o sa te sun mai am numai saptamina viitoare sa merg la toronto si apoi sunt libera luni si marti.
va pupacesc pe toate/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Lemoni, ai dreptate cu oboseala , eu abia m-am intors din vacanta si deja dupa 3 zile ma gandesc la urmatoarea

Arinna, iti trimitem si tie putin din primavara asta timida de aici

Silvana, concediu placut sa ai

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ploaie si pe-aici... si vreme destul de rece. In weekend am scos florile pe balcon, iar ieri le-am bagat din nou in casa, trandafirul japonez galben mi-a murit [:((].

Lemoni, ritmul e destul de alert, iar organismul se resimte. Vine ea primavara si ne revigoreaza pe toti! Eu as vrea sa vina direct vara, ca nu suport pantofii, as trece direct in sandale.

Gabi, ce de faina! Eu nu consum 10 kg de faina intr-un an . O folosesc doar la snitele si la clatite, alte dulciuri nu fac. Dar voi v-ati invatat cu cozonacul, e asa bun cald!

O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

astea 10 kile ne ajung cam 2 luni, daca nu facem altfel de prajiturele.
Oricum, pentru paine am alt tip de faina:) ca mai fac si paine... dar acum sunt in cautare de reteta:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Gabi, si in canada se practica painea - la masina de paine.
Khristin,multumesc!
Silvana,interesanta experienta, mie imi dau lacrimile instantaneu cand aud "lupii" am frica de ei din copilarie, cred ca din cauza urletului si a privirii fixe.Ciudati catei
Lemonik, ai aparut!astept.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna fetelor! Eu am mai disparut de pe aici, pentru ca daca sotul nu mi-a fost pe acasa, am umblat si eu hai-hui, cum zicea cineva. Ma rog, am mai umblat si eu, am mai avut si musafiri, caci mai multor fete de aici le-au fost sotii plecati! Asa ca ne-am facut aproape de cap!
Zic aproape, pentru ca aici posibilitatile sunt limitate! daca eram in Ro., poate inchiriam un Flamingo Boys, sa ne facem total de cap!
Cam asta e! va pup si va doresc un we placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si zici ca esti femeie maritata?

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Si zici ca esti femeie maritata?

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI




Da! Cred! La catde mult pleaca sotul de acasa in ultima perioada, nici eu nu mai stiu!
Unde's domnule fetele astea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nu stiu,dar io le simt lipsa.......

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput