SUPERDIETA "Maninci sanatos;Slabesti frumos"(cap3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

..mai tirzior ..
dar vreau sa schimb putin ordinea in care imi fac treburile ..
ca sa cistig mai mult timp de plimbat pe afara cu .

Fetelor ..eu sunt GREU INCERCATA STAGNEZ IN CONTINUARE
Incepe sa imi para rau ..ca nu am inceput SCHEMA B ..
ca nu mi se pare chiar asa de complicat ..
sa maninc legume si fructe ..
dar acum e ..too late..
asa ca ..daca nu imi ating target-ul ..am sa reiau SUPERDIETA
in iunie ...ca sa pot avea o pauza de 1 luna jumate..
sa reactioneze organismul mai bine .

Meniul meu de ieri :
-1 cafea
-1 grapefruit
-1 1/2 portocala
-3 mere
- conopida, broccoli si telina la steamer cu ciupercutze si 1 albus de ou ..sos de rosii si multe condimente
-1 grapefruit

Azi vreau sa maninc conopida cu macrou ..la steamer .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Of Lidia si eu care credeam ca vii azi cu vesti bune.Lasa ca o sa vina vreme buna si pentru tine.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Buna fetelor! Bravo pentru curaj. Tare as vrea sa ma alatur si eu voua....am 60.5 kg la 1.68 inaltime...dar cum mai mereu inainte de sarcina aveam 55 de kg mi se pare ca sunt uriasa. Am fost in weekend mai toata ziua in oras si nu sunt deloc multumita de cum arat, mai ales ca cele 5 kg in plus sunt pe picioare si solduri. Mi se face rau cand ma gandesc ca vine vara si vreau sa merg la mare si eu arat cum arat. Decat sa oripilez plaja mai bine stau acasa.
Dar sa las smiorcaiala si sa trec la fapte. Ziceti-mi si mie cum a fost cu productia de lapte in perioada asta...ca eu alaptez ( bebe are 8 luni si...) dar nu vreau sa scada productia prea tare pentru ca Alexia tine mult la tzatzi iar ea este prioritatea nr 1 pentru mine. Please scieti-mi ceva impresii sa ma decid!
Ioana81, legat de ce a zis sotul ca te iubeste si asa. Nu trebuie decat sa vezi ce simti tu cand vezi un tip care arata super bine. Normal ca iti iubesti sotul si cu inca 20 kg in plus ca nu in asta consta iubirea...insa putina sare si piper in relatie nu strica. La fel va simti si el cand te va vedea mai slaba si o sa ii vezi..ochii mai "doritori"...chiar daca nu va recunoaste. Si la urma urmei slabim si pentru noi...mie imi face tare bine psihic.
In alta oridine de idei eu nu sunt interesata doar de slabit ci si de cum scap de celulita, cum fac pielea sa fie mai ferma , mai frumoasa. Sintetizand...cum fac sa arat beton la mare, sau cum facem sa aratam toate super si sa venim sa trantim un album cu noi in costume de baie....! Eventual deschidem si un nou subiect..."Foste dietiste, actuale superbitati!"
Merit o vacanta superba dupa atata stat la pat, durere ( epiziotomie si am tras foarte mult cu ea), nopti nedorimite etc. Planuim o excursie in Grecia sau Turcia in vara si vreau sa arat super bine!
Daca o sa arat ca naiba deja pentru mine vacanta e ca si ratata ( nu ma judecati prea aspru dar asa o sa simt si nu pot sa ma mint). Mai mult decat atat eu nu vreau sa dau sotului prea multe detalii de ce vreau sa fac pentru mine..astfel incat sa fiu o surpriza frumoasa pe plaja!
Ce face timpul liber din om! ( am devenit nastrusnica rau). Daca aberez si nu sunt pe gustul vostru va rog sa imi spuneti dar eu simt nevoia sa redevin sotie...macar pentru cele 10 zile...ca acum sunt mai mult mama si ma comport ca atare.



Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by larissa_79

Buna fetelor! Bravo pentru curaj.
Ziceti-mi si mie cum a fost cu productia de lapte in perioada asta...ca eu alaptez ( bebe are 8 luni si...) dar nu vreau sa scada productia prea tare pentru ca Alexia tine mult la tzatzi iar ea este prioritatea nr 1 pentru mine. Please scieti-mi ceva impresii sa ma decid!

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)



BINE AI VENIT ..pe la SUPERDIETA

Poti tine SUPERDIETA linistita ...nu afecteaza lactatia .
Eu am observat in primele 2 zile ..ca aveam sinii un pic mai lasati
decit de obicei ..adica ai mei erau mai tot timpul foarte plini..
iar dupa 2 zile m-am ingrijorat putin si am luat spirulina ..
dupa inca 2 zile ..era sa fac mastita ..era mult prea mult lapte ..
asa ca am lasat spirulina deoparte ..
si uite ca au trecut vreo 2 saptamini de atunci si am lapte suficient pentru STEFAN ..
ii dau si ziua dupa fiecare masa si noaptea ..
chiar daca l-am si diversificat
(are dimineata fructe cu brinzica sau putine cereale ..
la prinz legume cu peste/ou/carnita de pui
seara citeva lingurite de cereale cu brinzica )

Daca esti hotarita sa incepi ..sa ne scrii de cind ??

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

camelia.t

FELICITARI Camelia
Primesti inca o din partea ....
si ramii in continuare FRUNTASA la floricele

mav

FELICITARI mav
si pentru tine de la -ul de

eunice78

Multumesc mult ..de informatii ..
Cred ca n-ar strica sa ma urc putzin pe bicicleta mea eliptica ...
dupa o ora pe bicicleta mea ..sigur topesc ceva sunculitze ..
"rezistente la regimul de legume si fructe"

cornelia_laura

Spor la dat jos kg

Ridichi si gulii ...indulcitor ...sunt OK .




LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Lidia, pai daca nu afecteaza productia m-am decis ( si eu ii dau tzatzi foarte mult si noaptea de cateva ori). O sa incep de joi 22 martie, mai ales ca pe 23 implinesc 28 de ani! O sa imi fac un cadou frumos!( sotul tine post ..deci nu o sa fac torturi sau distractii)

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Lidia,poti face o orea in cap pe bicicleta?Eu mai mult de o juma de ora nu pot.Fac de doua ori pe zi cate o juma de ora.

S-a dus 1 kg si vreo 6-700gr.Astept sa se faca 2 kg sa mai prionesc o floricica.In talie am cu 3 cm mai putin....si chiar se cunoaste.Eu cel mai mult as vrea sa dau jos la burtica,in rest sunt multumita.

M-am aprovizionat cu fructe si legume.

Imi mai fac o cafea ,il culc pe Edi si pe bicicleta cu mine!

Felicitari fetelor care au mai slabit!

EDWARD 29.11.2004
poze->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Cornelia, Larisa
bine ati venit! Spor la slabit!
Cornelia long time no see. Pupici de la noi!
Larisa sunt total de acord cu tine la faza cu vacanta. Si eu tot de asta ma zbat ca in vara vrem si noi sa mergem in concediu si mergem la mare deci tre sa arat bine.
Mai nasol e ca tare greu se duc kg astea, serios, turbez, as vrea sa se topeasca mai repede. Dar ma asteptam sa fie greu ca de cand am pus de la anticonceptionale abia daca am mai dat jos un kg, doua si apoi a venit sarcina si gata. Ca ce am avut in plus de la sarcina s-a dus f rapid am ramas cu 15 in plus de la anticonceptionale.
M-am cantarit ieri dim si aveam 62,1 deci s-au mai dus 400 de grame. De s-ar duce mai mult ufff. Dar pana in august mai este.
Lidia pentru munca care o depui aici si pt cat de frumos arat listutza si subiectul. pupici si floricele de la noi!
La mine sa vedeti faza ca si eu daca il intreb pe Flo zice ca ma place asa cum sunt, blah, blah dar el arata super adik el hainele de ex cand le cumpara nici nu tre sa le probeze daca is marimaea M ii vin si stau ca pe manechin. Il urasc pt faza asta. Si a avut si el o perioada cand a ajuns la 90 si ceva de kile si sa vedeti ce criza facea cand nu ii veneau hainele si i-am zis vezi cum ii? Eu cand ma plangeam ca nu am haine si etc si nu ies din casa ca nu imi vine nimic radeai de mine si ziceai ca ma prostesc. Si acu i-am zis vezi ca eu ma chinui aici sa ma fac bella pt la vara as aca please apuca-te si tu de facut ceva. Ca el arata bine nu zic ca nu ii gras nu are burta sau etc dar nici six pack nu are si muschii nu is asa bien modelati, bine nu gen culturist da gen sexy beach guy.Asa ca l-am pus si pe el la munca. Ce numai eu sa ma chinui si sa mor de pofta si sa traiesc cu ierburi? Sa sufere si el oleaca ca asa cum lui ii place sa arat bine si mie imi place la fel sa il vad ca arata bine.

PS caut si eu poze sa va arat dar nu prea am gasit asa sa ma vad cu totul, mai cotrobaiesc prin calculator tre sa gasesc ceva.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

mada_mxm, si al meu sot arata bine si are grija sa nu se ingrase..mai ales ca e genul. Dar are mare grija la ce papa, mai ceva ca o tipa. Cu sportul insa sta la fel de prost si nu prea are nici chef si nici timp sa faca. Trag nadejde ca daca reusesc eu sa fac ceva se apuca si el sa imi urmeze exemplul..altfel vorbesc de una singura...ca nu se prinde de el.

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by larissa_79

Lidia, pai daca nu afecteaza productia m-am decis ( si eu ii dau tzatzi foarte mult si noaptea de cateva ori). O sa incep de joi 22 martie, mai ales ca pe 23 implinesc 28 de ani! O sa imi fac un cadou frumos!( sotul tine post ..deci nu o sa fac torturi sau distractii)

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)



Felicitari pentru decizie
Esti in listutza

SPOR LA SLABIT


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput