SUPERDIETA "Maninci sanatos;Slabesti frumos"(cap3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Lidia mai poti adauga si la mine o floricica, azi de dimineata cantarul a aratat o slabire cu 400 de gr fata de ieri, asa ca am trecut pragul a inca un kg in minus.
Miercuri am o luna, o sa vad atunci raportul dupa 4 saptamani.Pana acum am dat jos 7.2kg.Pt mine e ok.....dar nu sunt nici la jumatatea drumului!Asa ca....cu toata forta inainte.
Eu foame nu fac deloc.Salate, fructe si apa muuulta.Am ajuns sa imi placa la nebunie diferite combinatii de salate.Bine ca vine vara!
Un sfat: beti cat mai muuuulta apa!!!!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157594557302812/" target="_blank">Copil chelut si necajit de dinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Buna dimineata!!!!

M-am trezit cu o pofta de dieta!!!!!
NU am renuntat,ma lupt in continuare.....ma uitam acum cateva minute la burtica si CHIAR a scazut.Eu m-am si masurat in cm ,va zic mai tarziu cat,dupa ce ma masor iar.

Poftiti la cafeaaaaaaa! E calda. Ma duc sa-i dau papa lui Edi si apoi s-o savurez citindu-va.

Vad in lista ca trebuie si data nasterii... 22 ianuarie 1977.

Revin.....

EDWARD 29.11.2004
poze->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna dimineata.

Mada multumesc de cafea chiar am nevoie ca iar domnisoara nu a avut somn azinoapte.

meniul de ieri
cafea
2 mere
2 kiwi
o salata de rosii castravete ardei si salata cu un pic de ton din care am mancat si seara

Camelia felicitari si multumim de incurajari.

Lidia si Marilena multumesc de raspuns.Eu sper sa calc stramb foarte putin,tinand cont ca nu am asa multe ispite ca in tara.

Mada eu zic sa incerci si saptamana asta si sa nu te mai atingi de interzise si sa bei multa apa si crede-ma ca se vad rezultate.

Va astept in continuare .



Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Hai fetele trezirea ca astept sa vad ce va mai zic cantarele.

Eu mi-am mai facut o cafea si am intins o masina de rufe si acuma stau cu domnisoara la taclale nu ca as intelege ce imi zice,da eu ca o mama trebuie sa o ascult.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!
Lidia, te rog sa modifici in lista: eu, de fapt, am inceput dieta de luni, 12 martie (nu m-am putut abtine si am mancat mucenici pe 9 martie, apoi, pe 10-11 am fost in vizita, la Bucuresti, si am mancat ce mi s-a oferit, ca era nepoliticos sa fac mofturi).
Deci, eu am implinit o saptamana de SUPER DIETA abia azi!
Merit si eu doua floricele, pt 2 kg pierdute!
Nu e mult, dar e important ca se vede deja si eu ma simt mai bine!
Eu voi incerca sa am si saptamana asta acelasi meniu ca si saptamana trecuta si poate sa fac si ceva mai multa miscare.
Tre' sa ma trageti de urechi, cam uit sa beau lichide....

Gusta, ma uimesti: cum rezisti doar cu asa putina mancare (2 mere, 2 kiwi,o salata de rosii castravete ardei si salata cu un pic de ton) o zi intreaga???



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Mav sincer nu imi trebuie mancare.Dar sunt deja a 3 saptamana.Mananc pana ma umflu credeti-ma ca nu ma infometez dar numai intra si beau foarte multa apa si atunci mancarea numai are loc.Ai sa vezi si tu ca dupa ceva timp ai sa lasi in farfurie.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

mamidestefan citeste aici despre exercitii, ca ma speriasei: http://www.kellymom.com/health/lifestyle/mom-exercise.html.
Eu am reusit sa slabesc pana acum 3 kg facand tae bo. Poate iti mai impulsionezi si tu cantarul un pic dk faci sport. Eu stau ff bine cu lapticul, fac sport imediat dupa ce alaptez si asa nu ma incomodeaza nici "laptaria" .
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna dimineata fetelor! Uite ca am inceput Superdieta si sunt foarte increzatoare ca voi reusi sa dau jos din multele kilograme pe care le mai am. Tinta mea e 70kg, nu ma las pana nu ajung acolo!
Am observat ca voi mancati fructele la micul dejun. Mie sincer mi-e greu cu citricele(nici nu ma omor dupa ele si imi dau si aciditate la stomac) asa ca voi lasa fructele pt seara.
Meniul pt azi:
MD: salata din:porumb, ardei gras, castravete, morcov, masline
P: salata ca la MD si un mar
C: salata de fructe
Eu beau mult ceai, cam 6 cani pe zi(detoxifiant, de slabit, de fructe etc) si am sa ma tin si de apa. La sculare am baut 1/2 litru de apa si chiar taie foamea, ca pana acum nu am papat nimic si nici nu mi-e foame.
Lidia, vreau sa te intreb daca ridichile, guliile sunt permise? Poate am sa repet intrebari care aui mai fost puse dar crede-ma ca stau prost cu timpul si nu pot citi tot din urma. Eu folosesc indulcitor la cafea. Oare are ceva daca pun in salata de fructe?

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)
www.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eduard-inima de leu
Poze noi
Adrianafedorca-An-k-Deea-Cornelia
www.TickerFactory.com/weight-loss/wfcAKbn/" target="_blank">
Nou stil de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salut si o noua saptamana cu spor tuturor!

Felicitari pentru kilogramele pierdute si la si mai multe in minus.

Ieri fructe, salata si gata ziua.Astazi am de gand doar fructe sa mananc, c-asa am eu chef.Trag si eu tare poate poate vad ceva mai bine pe cantar joi.Mi-am luat si eu cd si carte cu Pilates, sa studiez problema si sa m-apuc.Pe bici ma sui zilnic dar...Cred ca am eu un organism incapatanat.

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Buna dimineata fetelor! Uite ca am inceput Superdieta si sunt foarte increzatoare ca voi reusi sa dau jos din multele kilograme pe care le mai am. Tinta mea e 70kg, nu ma las pana nu ajung acolo!
Am observat ca voi mancati fructele la micul dejun. Mie sincer mi-e greu cu citricele(nici nu ma omor dupa ele si imi dau si aciditate la stomac) asa ca voi lasa fructele pt seara.
Meniul pt azi:
MD: salata din:porumb, ardei gras, castravete, morcov, masline
P: salata ca la MD si un mar
C: salata de fructe
Eu beau mult ceai, cam 6 cani pe zi(detoxifiant, de slabit, de fructe etc) si am sa ma tin si de apa. La sculare am baut 1/2 litru de apa si chiar taie foamea, ca pana acum nu am papat nimic si nici nu mi-e foame.
Lidia, vreau sa te intreb daca ridichile, guliile sunt permise? Poate am sa repet intrebari care aui mai fost puse dar crede-ma ca stau prost cu timpul si nu pot citi tot din urma. Eu folosesc indulcitor la cafea. Oare are ceva daca pun in salata de fructe?

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)
www.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eduard-inima de leu
Poze noi
Adrianafedorca-An-k-Deea-Cornelia
www.TickerFactory.com/weight-loss/wfcAKbn/" target="_blank">
Nou stil de viata




Cornelia-Laura, bine ai venit!!!!!! Eu mi-am imaginat ca ridichiile si guliile sunt permise si imi fac salata de rosii+masline+gulie+patrunjel (cu sare, dar fara ulei) si mananc cu maaaare pofta!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput