Mamici de noiembrie-decembrie 2007(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

donatino, la ce ora mergi la dr??
in legatura cu sanii sa stii ca nici pe mine nu ma mai dor si nu mai sunt ca si akuma o sapt!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

6s


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

of, mai bb_yasmi ce ti-e si cu organismul asta...
eu am programare la 8,20 seara. va dati seama ca o sa ajung in jur de 10. oricum, oricare ar fi vestile sper sa pot sa intru si sa va spun ce am facut.
vreau sa stiu de monica ...ma gandesc la ea, ce-o fi facut...ea e una dintre cele mai optimiste, sper sa nu ne lase la greu.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

moni e la dr akuma???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

6s


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Plec si eu la doctor sa vad daca mai este bebe acolo. Sper ca de data asta sa il gaseasca si sa fie bine .
De frica ce imi este ma duc din 5 in 5 min la baie sa fac pp. Nu stiu cum o sa ajung la dr ca am de facut o ora pana acolo. Mi-e sete dar ma abtin sa mai beau apa , ca sa nu imi vina si mai rau sa merg la toaleta. Ma doare capul si am si senzatie de greata (pentru prima data), dar din cauza emotiilor, nu din cauza sarcinii. Plus ca m-am si balonat rau . Nu stiu nici daca mai sunt coerenta
Doamne ajuta sa mai fie bebe acolo in burtica!
Tineti-mi pumnii.

Tooth fairy 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tusferi, gandeste pozitiv dragutza!! trebuie sa fie totul bine!! te asteptam cu vesti bune!! pup

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

6s


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

o sa intru de acasa cand ma intorc de la dr.
gata, am fugit

Tooth fairy 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Danotino eu maine dim merg la eco. Abia astept.
Cum ma simt? Obosita. Si singurele simptome sunt sanii mariti in continuare si putin durerosi, mai putin ca sapt trecuta. Si din cand in cand stari de greata, dar nu asa sa nu pot manca nimik. Dupa cum va spuneam inainte, ma dreg repede cu salate.
Din pacate imi sta pe creier pata aia rosie de aseara. Acuma de fiecare data cand la toaleta (si merg des) , ma uit disperata sa vad dc mai apare ceva, dar din fericire nimik.
Si acuma m-am mai pricopsit cu ceva : stare de raceala. Stranut, imi curge nasul si ma doare capul. Trebuie sa ma tratez doar cu ceai si lamaie si indiferenta multa la adresa racelii.

Mi-am adus aminte ceva, in perioada ultimei ovulatii cand faceam monitorizare, am racit f tare, dar rau de tot, ca am stat vreo 2 zile acasa. SI toate lumea (de acasa) ma batea la cap ca sa iau pastile si eu nu si nu, si decat sotului puteam sa ii spun ca eu nu iau ca dc raman insarcinata nu e bine pt bebe. Si m-am chinuit vreo sapt cu raceala aia numai cu ceaiuri. Asa voi face si acuma, sper sa nu fie mai greav.
Hai ca m-am intins prea mult,
Va pup.

Anca 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

tusferi, bafta, sa vii cu vesti bune.
aca si tu maine sa ne scrii imediat.
nu stim nimic de monica...

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Si eu abia astept sa merg maine si sper sa va dau vesti bune.
Si de asemenea sper sa citesc numai vesti bune de la cele ce merg in seara aceasta la medic. Bafta tuturor si sa dea DD sa fie bebe unde tb.

Va pup, vb maine.

Anca 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

bafta multa din suflet la doctor fetelor..va tin pumnii..sa dea DD sa fie bine!!!

Mergi la inceput