*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

neatza la burtici

m-a luat o durere de gat de mor. sper sa nu ma ia raceala, tare nu-mi place. ce pot sa iau ptr durere de gat?

dideip felicitari pentru noua saptamana

ralucaami, ce m-am speriat cu epidurala aia. mi-e groaza, sper sa rezist, ca eu sunt mai fricoasa de felul meu.

pupici la burtici

26+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mica la acul ala ma uitam si eu. Dar am vazut ca intai iti face o injectie cu un ac normal- care presupun ca te anesteziaza local- si apoi introduce cateterul prin acul ala mai grosut, deci nu o sa il prea mai simti. (SPER!!)

Vali am impresia ca tu o sa fii "deschizatoarea de drumuri" de la capitolul nostru. Deja ai 32 de saptamani, deci cam peste 1 luna si un pic ar trebui sa apara puiutul.

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

dianalaura/b] intr-adevar am gresit in mesaj...acuma l-am reparat.contractiilr nedureroase au reaparut...mi-am sunta doctorul si mi-a dat sa iau o fiola de gravibinon...o zis ca o sa-mi relaxeze muschii uterului...

o zis ca ,contractiile nedureroase sunt normale dar intr-o anumita masura...iar le mine de ieri de la ora 16.30 apar de fiecare data cand ma dadeam jos din pat...inclusiv azi.daca cu o injectie se rezolva nu am mai stat pe ganduri si am facut-o..

multumesc tuturor gravidutelor care mi-au raspuns.

[b]dideip,vali5
felicitari ptr saptamanile implinite.

26+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Dideip si Vali felicitari pentru noua saptamana.

Dideip de pare ca vizitezi Pantelimonul inaintea mea .

Addinel poti sa iei voseptol max 3/zi.

Ralucami da mi se pare mie sau a facut o gaura ingrozitor de mare acolo???

Mica 30+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

michigan, acum am vazut ca azi e ziua ta. La multi ani, sa fii fericita si iubita, sa ai parte de sarcina si nastere cat mai usoare!
Te cred ca e greu sa stai acasa, de asta intru si eu asa tarziu in prenatal, ca toata lumea ma intreaba de ce nu intru de acum (eu intru de la 1 aprilie). Simt ca se darama peretii pe mine cand sunt singura acasa. Dar aproximativ o luna o sa fie ok, ca deja nu ma mai misc cum trebuie si nu prea mai dau randament la servici (desi nu fac efort fizic).

ralucami, sincera sa fiu sper sa nu fiu chiar prima, ca sa apuc si eu sa fac galerie pe aici si sa aud impresii de la nasteri, dar nici prea mult sa mai stau nu vreau

pauly, foarte bine ai facut cu injectia! Sper sa te simti ok.

mica

Fetelor eu ascult acum Bolero-ul lui Ravel si bebe misca de zor in burtica Sper ca ii place!

Valentina 32+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Neata burtici,

Am fost si noi la doctor, fetita nu s-a intors (de fapt, inca se mai roteste la cateva zile, cred ca a fost cu capul in jos vineri-sambata). Insa doctorul mi-a zis ca abia peste 3-4 saptamani trebuie sa se intoarca si sa ramana in pozitia de nastere.

Mica, am vazut sistemul de scurgere - dar trebuie si umpluta cadita. Te intreb pe tine ca poate ai idei mai bune - eu in afara de carat apa in casa nu am... Si dupa aia cand incepe bebe sa dea din maini si picioare o sa faca lacaraie. Asta nu conteaza chiar asa de mult

Ati vazut ce urat de ticker-ul meu? :(( Nu mesajul, ci negrul ala care m-a si speriat initial

Hai sa va intreb si pe voi de nume... Nu ne hotaram :( Eu vreau neaparat un nume de sfant - intai am zis numai unul, apoi am zis ok, merg si 2 - dintre care unul de sfant (desi noi avem 2 nume de familie si o sa fie caraghios cu 4 nume). De mica am zis ca pe fetita mea o sa o cheme Maria, dar acum vad ca si Maria si Alexandra sunt nume foarte foarte des intalnite, si vreau ceva mai putin raspandit pentru fetita. Ne gandisem la Luiza-Maria, dar mi s-a tot spus ca e nume de telenovela si imi bat joc de copil :( Am studiat calendarul ortodox de nu stiu cate ori, si chiar nu am vazut ceva sa imi placa :((

pupici,

Anca 29+

poze
bebelusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Michigan, La Multi Ani! Nastere si sarcina usoara in continuare, sa fiti fericiti, sanatosi si norocosi ;)

Anca 29+

poze
bebelusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

sALUTARE GAGICI!Si eu schimb azi sapt,am 32...Ce putin mai avem!Va rog sa treceti in dreptul meu pe listuta,cezariana...in 20 aprilie...Abia astept!Ma simt bine,miercuri mergla eco!...Ca si Andrap,numai am rabdare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Fetelor, cred ca prima va naste cristalina (scuze daca ma insel)parca la ea am vazut ca are deja programata cezariana in 20 aprilie...dar o sa ii urmam si noi....cred ca de prin 20 aprilie o sa se inmulteasca nasterile si pe la noi...si eu miercuri ma duc sa vb cu dr..si poate imi programez si eu cezariana...eu ma gandesc undeva prin 15-16 mai, la 39 de sapt, dar sa vad cum pica si dr de garda.

diana 29+ STEFAN
asa creste bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Vali cateva fete s-au programat deja la cezariana pentru 20 aprilie sau in jur de 20 aprilie. Uite si Chris.
A propos o sa fac eu o listuta cu programarile la cezariana.

Poohy mie nu mi se pare a fi nume din telenovela. Mi-am mai fi placut: Mara, Sonia, Erica, Miruna, Iulia etc. Cred ca singura modalitate cu cadita e sa caram apa si sa punem in ea. Si oricum si la o cadita normala tot in camera i-am fi facut baie, deci tot aceeasi problema.




Mica 30+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput