*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Am schimbat saptamanaYUPY

Paula32+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

salutare ralucami! Sincer, m-am cam ingrozit vazand pozele...eu nu prea ma impac cu ace, cu injectii..si eu o sa fac rahianestezie, deci tot in coloana. Dar macar nu vad ce imi face acolo...stiu cum decurge procedura, dar vazand asa pozele in prim plan, si ce mare e acul ala...ma ia cu fiori pe sira spinarii...
Am si eu 2 stelute! Sunt membru junior! Yupppy! fac cinste

diana 29+ STEFAN
asa creste bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ralucami m-am uitat la pozele cu epidurala! E putin sinistru! Dar cred ca merita! si eu as vrea sa aplic metoda!

Alina-Mirela 24+ cu DAVID

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Vaai am vazut ca la mamicile de martie aprilie se mai nasc doi bebelusi azi!! Bravo fetelor, fac galerie!!

Nu va spun ce panica m-a apucat la ideea ca noi urmam!!Din partea mea sa mai stea Maria inca vreo 6-10 luni in burtica, sau sa o nasca sotul meu. Am inceput sa ma obisnuiesc cu noua mea "silueta" si deja ma simt bine in pielea mea! Nu vreau sa naaasc !

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

motannel, dianalaura multumesc frumos de urari
pauly e intr-adevar mare tensiunea si ceea ce ma roade cel mai tare este ca nu stiu ce o provoaca
si dureros e ste faptul ca este foarte oscilanta
cand e bine
a doua zi e iar mare
nici nu stiu ce sa fac
oricum
ascult ordinul doctorului
stau cuminte in coltul meu
in pat, un pic la calculator, putin mai mult in pat la televizor, cu multe carti pe langa mine
ce sa fac
asa o sa-mi pertrec timpul pana in iunie
mone, motannel vin si eu in clubul de istorici
si eu am facut istorie-engleza la fel ca motannel
dar la sibiu
de-aia intrebam de poze
mi-am adus aminte de vremurile de demult
de fapt nu chiar de demult
am terminat in 2004
m-am axat insa nu pe istorie ci pe cealalata jumatate-engleza
si sotul tot istorie a facut
va pup

michigan
26sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

Pauly, sa stai linistita fara sa faci eforturi si daca se mai repeta contractiile suna dr. Nu cred ca e ceva grav, pt ca am citit ca putem experimenta astfel de contractii nedureroase, dar mai bine sa vorbesti cu dr, ca sa stai mai linistita. Sa ai grija de tine!

Dianalaura, ce mi-a placut de sotul tau cu scosul capului pe fereastra

ralucami, multumim pentru pozele cu epidurala, dar mai bine nu ma uitam la ele, ca mi s-a facut un pic teama. Eu si asa am o obsesie: daca nu nimereste cu acul unde trebuie?

Monicoasa, o sa fie totul bine la eco, o sa vezi!

dideip, felicitari pentru noua saptamana! Si pt ca tot am vazut ca avem acelasi numar de saptamani ma duc si eu sa schimb semnatura, ca ieri am implinit si noi 32 de saptamani. Ce putin mai este si ne vom tine puiutii in brate

Valentina 31+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mie mi s-au parut interesante pozele. Intr-adevar, ca ti se ridica putin parul, la ideea ca o sa incerci si pe pielea ta, dar mie imi place sa fiu informata, sa nu stau si sa ma intreb atunci "oare ce-mi face , ca ma cam doare?!". Si eu am oroare de ace si de de aceea , chiar si la dentist cand merg , cand imi face anestezia, incerc sa gandesc logic si sa imi aduc aminte ce am citit si parca nu ma mai doare , nu mai imi este frica.

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Poohy cadita are sistem de scurgere. Deci nu trebuie sa te cari cu ea la baie. Probabil ca o sa o lasam sa se scurga in ceva.
Nu stiu cum se numeste magazinul de la Alba Iulia, daca este Happy Feet. Este cum mergi de la Alba Iulia spre Muncii pe partea stanga, foarte aproape de Alba Iulia.
Ancamari iti trimit azi de acasa ca nu am numele si tel la mine la serv.
Pauly sunt contractii normale. Eu le am de cateva saptamani bune. Daca nu sunt dureroase, adica daca ti se intareste doar burtica pentru cateva secunde e ok. COrpul se pregateste deja pentru marea expulzare. Nu stiu daca au legatura cu colul. Eu zic sa nu te mai gandesti la ele ca mai sunt si psihice.
Dianalaura multumim pentru noul capitol.
Michigan LA MULTI ANI!!!
Monicoasa bafta la eco.
Ralucami esti exact opusul Andradei care ar naste si maine. Aoleeeeeeu da de ce e acul ala asa de gros???



Mica 30+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Gata, am schimbat si semnatura.

ralucami, eu am inceput sa ma satur de silueta mea. Desi ma mandresc cu burtica, dar ma misc si respir din ce in ce mai greu. Si incep sa devin nerabdatoare sa il vad pe Andreiutul meu.

Ma duc sa intind niste rufe si apoi plec si eu spre servici. Abia astept sa intru in prenatal.

Valentina 32+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

mersi frumos mica
vali5 si acasa e rau ca te plictisesti
sotul e la lucru
eu stau singura si-mi fac de lucru cu orice gasesc
dar si la serviciu era prea obositor
oare nu e nici o cale de mijloc?
adica sa ne ducem din trei in trei zile la lucru
sau cand obosim sa spunem gata pe ziua de azi
eu ma duc acasa
cred ca nu!

mihaela
27sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput