Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

am uitat sa/mi schimb semnataura / acum am 21 saptamani. Ana

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Buna fetele.

Felicitari celor care au aflat culoarea la carucior.

Eu am luat Elevitul cu reteta de la med.de familie gratuit 100%.

Am si eu o nelamurire,stiu ca sa mai scris dar mie lene sa caut.Am vazut pe listuta ca multe fete au o sarcina de 20sapt si au dpn in luna august.Eu am UM pe 15 oct si dupa "calcul nastere" de pe prima pagina am 19sapt+cateva zile si dpn pe 22 iul.Sunt confuza si nu mai inteleg nimic.Imi poate explica cineva cum e cu calculul acela?

edith20+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mychydutza, si pe mine m-a durut in zona ovarelor in ultimele zile, acum vad ca a incetat. nu te speria. eu m-am speriat degeaba. cine stie ce se intinde pe acolo, sau cum ai racit un piculet.

ioana75, am citit si eu pe net despre ea acum. pareri bune cam peste tot. o sa sun azi sa vad cand ma pot duce la ea. pare super ok. multumesc mult pentru sugestie.

mi-e frica sa ma leg la cap cu puia (desi stiu ca e bun), dar cum ziceam...mi-ajunge o somitate.

Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

aylin, eu mai aveam printre recomandari pe Peltecu de la Filantropia (foarte bun si el in sarcini cu probleme, dar cam scumpe consultatiile), Badiu de la Municipal (pe care l-am "incercat" la un control si nu era deloc genul meu, a fost f expeditiv - dar sint mamici carora le place asa), iar apoi am descoperit cuvinte frumoase pe forum despre Denisa Protopopescu de la Municipal (imi propusesem sa merg la ea sarcina asta, dar ...). Am mai mers la Constantinescu de la Bucur, dar am vizitat maternitatea si mi-am luat gindul de la ea.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ana felicitari pentru baietzica!!!!

Cred ca Luna face dansul ploii cand mai apare cate un baietel

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

andutzy, exact. pe infertilitate si pe sustinere de sarcina in primul trimestru, nu cred ca il intrece nimeni. chiar si dupa aia, daca ai probleme cu IR-uri, stie ce sa dea. si pentru asta il tin. eu nu stiu daca am probleme cu IR-urile, dar cu magne b6 si cu biomarinul pana acum a fost super ok. dar pentru o urmarire atenta, cred ca trebuie altcineva.

eu deocamdata sunt foarte incantata de ce am citit despre dr. mihalache.


Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana75, in legatuta cu eco morfo. eu merg la 20 sapt la iosup si vreau sa ma programez la 25 sapt la herghe. nu vreau sa fac totusi prea multe, pentru ca deja cred ca am intrecut record de eco facute. dar macar o data vreau sa ma duc la herghe. tu cum faci sa mergi la toti 3? si ce parere ai, e bine cum am zis, la 20 si 25? sau sa fie mai tarziu aia la herghe?

Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

felicitari pt carucioarele dobandite mamici!sa inteleg ca se echilibreaza balantza?da simo ,pe bune ca la luna ma gandeam si eu.....

eu mi-am calculat saptamanile de sarcina dupa UM.

alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ana felicitari pentru .
Simo, esti comica rau. Adevarul e ca o inteleg pe Luna foarte bine.
Aylin, mihalache merita o vizita, sa o cunosti. Dar daca nu-ti place, mai cauta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Aylin, eu am mers la eco morfo 14s la Pop, la 16s la Iosup, la 20s merg la Herghe, si as vrea la Iosup din nou la 24s. Nu sint sigura ca m-ai intrecut la ecografii, din pacate nu am caietul cu programari la mine, dar estimez vreo 10 pina acum - dai mai multe? Eu zic ca merita ambele morfo, si cea de 20s si si cea de 24-25s.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput