Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

andutzy, am citit. si eu am aceeasi problema, ca si eu iau ce iei si tu. si zau daca stiu ce sa fac....sa iau elevit 'au ba, sa ma dau cu lomexin pt candidoza 'au ba (T mi-a zis nalba si galbenele, care au ameliorat dar nu trece), si sunt absolut ferm convinsa ca e bine sa am si un doctor normal pe langa T (in fata caruia imi dau jos palaria pentru ce face, nu renunt nici in ruptul capului la el, dar nici nu vreau sa nasc cu el). cred ca T din trimestrul doi incepand incepe sa devina mai superficial pentru ca iese din aria lui de interes.

ioana75, merci. deci mihalache. e prima sugestie primita. draguta e, ai si incredere in ea dpdv profesional si a faptului ca e atenta si nu superficiala? (insist pentru ca prima sarcina am pierdut-o la 26 sapt din cauza unei doctorite foarte draguta, dar la fel de superficiala). eu nu am recomandari de doctori buni, deci nu pot alege mai intai spitalul. important pentru mine e doctorul, ca ala ma urmareste atatea luni. pe dr. mihalache o gasesc si la vreun cabinet particular? cum as putea da de ea?

Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mychydutza, dar fiind atat de aglomerat, mai primeste noi paciente? si raspunde la telefon? ca unul celebru am deja

Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am si eu o intrebare. ieri toata ziua m-a tot intepat burta in zona ovarelor, mai mult pe partea dreapta. durerea era ca o sageata si ajungea pana in burta in zona "afroditei".nu era ceva insuportabil dar m-am alarmat pt ca nu m-a durut delok burta pana aku. a trecut pana aseara cu 3 no-spa. e ceva normal? n-am scurgeri sau alte simptome. pupici

+17

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Aylin, ai zis exact pe gustul meu! Si eu am aceeasi parere despre T si trim 2, el e mai degraba provocat de sarcinile cu probleme si mai ales cazurile de infertilitate...unde clar este TATIC!

AndraSapt19 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aylin, de primit primeste si ti-am zis: nu ramane nimeni la usa. are timp pt fiecare. de telefon nu stiu ce sa zic. pana aku m-a ferit d-zeu si n-am avut nevoie sa-l sun. ti-am zis, eu am mare incredere in el................

+17

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mihaela si eu am experimentat asa ceva sambata seara. M-a sagetat de am sarit de pe scaun. Totusi cred ca era copilul, pentru ca dupa ce a inceput tati sa mangaie zona si sa vorbeasca cu el, a trecut. Chiar radeam ca de data asta nu a mai dat in oavre, a inceput sa muste de-a-dreptu`!

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

MYCHYDUTZA, EU STIU DE LA SARCINA TRECUTA CA DURERILE ALEA UNDE SPUI TU NU SUNT DE LA OVARE, CI DE LA LIGAMENTELE ROTUNDE, CARE SUSTIN UTERUL SI CARE SE INTIND ACUM. OVARELE SUNT URCATE IN ABDOMEN, ELE FIIN SITUATE IN PARTEA SUPERIOARA A UTERULUI. MIE ASA MI-A EXPLICAT ATUNCI DOCTORITA. SCUZE CA AM SCRIS CU CAPS, DAR MI-AM DAT SEAMA TARZIU SI NU M-AM MAI INTORS INAPOI- lene mareeee!

AndraSapt19 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Multumesc fetele burticoase!

Shpiry 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

aylin, mihalache vine si noaptea daca trebuie sa nasti. Are cabinet particular pe str Novaci, in sect 5. tel 4103372. Dr are consultatii luni si joi de la 16 la 19 si miercurea dimineata. Poti suna oricind, ca mai e si un cabinet stomatologic in acelasi apt (in alta camera) si raspunde cealalta asistenta, dar daca te hotarasti sa mergi poti incerca mai bine azi la 4, poate reusesti sa vb si cu dr daca nu e loc. Eu nu am avut probleme speciale, o glicemie marita la prima sarcina si imediat a venit cu dieta cu carbohidratii numarati. Am incredere dpdv profesional in ea, dar merg pentru eco morfo la iosup, pop, herghelegiu (nu m-as lasa doar pe mina unui singur doctor indiferent care ar fi ala).
Mihaela, nu te speria de intepaturi, cred ca sint normale.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Buna fetelor
Cine ma trece si pe mine cu carucior albastru? Asa este, o sa avem un baietel!!! Sincera sa fiu nu ma interesa asa mult ce sex o sa aiba, cat mai mult imi doresc sa fie sanatos....
Va pup pe toate

15+

Mergi la inceput