Mamici de martie-aprilie 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Mersi si tie Amma , m-ati mai linstit.
Abia astept sa se faca luni. Imi vine sa ca nu m-am putut misca mai repede sa fi luat si rezultatul la titrare azi. Am verficat si site-ul cu masuratori.
Va , ma duc sa mananc ceva ca mi s-a facut foame de nervi si de grija. De-aia e bb mai grasuna .



Diana 32+, mami de Julie , 14.11.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Felicitari Aurasa, refacere rapida si un bebe sanatos si voios!!!

Bine ati revenit mamicilor acasa.

Kmi, abia astept poze cu bebelina ta si sa ne povestesti cum ai reusit sa ajungi cu dilatatie 8 la spital dupa ce ne spusesei ca esti bine si ca ai fost la parinti toata ziua

Amma, io una sunt bine, nu prea am ce sa raportez, de aia mai stau pe margine. Ma simt bine, dorm bine, mananc bine, stau si astept si inca mai am rabdare... si nu prea stiu cu ce sa va bat la cap ca voi va luptati cu mici problemutze si eu nu stiu ce e aia.

Astazi cand am vazut de Aurasa m-am gandit fix la tine ca aveati cezarienele programate in aceeasi zi. Sper ca nu te-ai speriat si mai ai rabdare. Nici nu imi vine sa cred ca o sa iti vezi bebelusul inaintea mea. Ai trisat .

Am mai vb cu Elyanne in seara asta. Sunt bine toti 3; sau cat se poate de bine. Baietelul mai mare (Mihai) este la lampa ptr ca a facut icter, azi aveau aceeasi greutate ca si ieri (lucru care nu o incanta prea tare pe Eliana), sunt hraniti cu laptic de la mamica, inca nu stau in salon cu ea ptr ca sunt micuti. Eliana se cam plictiseste si e f nerabdatoare sa mearga acasa. Ea e bine, mai are doar o jena de la epiziotomie dar in rest e bine. Sa treaca timpul mai repede si favorabil ptr bebelusi si sa se intoarca acasa.

Azi m-am gandit toata ziua la mucenici, ca as manca si eu unu (moldovenesc) dar nu am avut nici o vecina sa imi aduca si mie

pe toate fetele si mamicile si copilasii

roxana 37+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Amma stiu ca Aurasa a fost la dr ieri si i-a zis ca o interneaza aseara, asa ca de aseara e la spital. Probabil ca dr a considerat ca e mai bine sa-i faca mai devreme cezariana. Nastere usoara si refacere rapida si tie ca luni e Marea Intalnire, nu?

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:


Amma, cum o sa ii punem numele bondarului tau in listuta? ca ori mi-a murit neuronul si nu imi aduc aminte, ori nu ne-ai zis....

EDIT: gata, mi-am amintit ceva: Lucas, asta e?

roxana 37+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



In primul rand

FELICITARI AURASA!
.

Ammma,si eu tot prin zona...
Sa dau si eu raporul daca tot am fost "strigata":
Azi am observat ca burta a coborat ceva,...(sau poate doar mi se pare)...,si partea de sus a burtii e moale ca o minge sparta...o sa ma mai uit la burtik si zilele urmatoare sa vad daca ramane asa.

Astazi am fost tare harnicuta,am facut curat in baie, am sters pe jos,am calcat ,am intins/adunat haine,am fost la cumparaturi si acum la urma am mai facut si o ciorbita de perisoare...si cred ca o sa ma opresc aici ca ma cam dor toate!

Acum il astept pe sotu,ca vine in sfarsit din Slovacia,si nu va mai pleca pana nasc,asa ca m-am linistit,ca imi era tot fricaŽ ca el nu o sa fie aici cand vine bb.

Marti ma mai duc si eu la dr,sa vedem ce ne mai zice...
A,si sa nu uit sa va intreb...daca cumva stiti...din sapt 28 ascultam de fiecare data inimioara la un aparat cate 20 de min,si ce vreu eu sa intreb...oare trebuie sa stau neaparat pe spate? Ca data trecuta mi s-a facut rau (si nici n-am zis nimic ca am crezut ca asa trebuie).Marti as intreba daca pot sta pe o parte...






Mihaela35+

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Mihaeala eu stau numai pe stanga cand asculta inimioara lui BB !
Pe spate nici eu nu suport decat 1-2 minute !

Magda 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Inseamna ca nu trebuie sa-mi fie rusine sa-i spun ca nu rezist atat pe spate,nu?
Ca data trecuta am crezut ca asa trebuie sa stau,de aceea nu am zis nimic!

Mihaela35+

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Felicitari AURASA! Sa va intoarceti acasa cat mai repede.

Bun venit pe lume bebe ALEXANDRU! Sa fii sanatos si cumintel si sa ai mult noroc in viata!

Si eu stiam ca are cezarian programata pe 12 martie si m-am mirat cand am citit ca a nascut deja.

Apropo de masuratorile de la eco eu nu stiu ce sa mai cred. Si mie mi s-a intamplat sa am valori diferite la doi ecografisti ambii considerati buni. Placenta care s-a transformat din grad II in I, grosime placenta care s-a micsorat etc. chestii practic imposibile singura explicatie fiind aceea ca unul dintre ei (sau chiar amandoi) au gresit. Asa ca nu stiu daca chiar este cazul sa te ingrijorezi Rebiana.

Valentina 31+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Scuze era vorba de Gabdyd si nu de Rebiana.

Valentina 31+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor !
Felicitari AURASA sa-ti traiasca bebitul ,sa fie sanatos!
La mine nici o schimbare ,astept in continuare.


41+,Robert Andrei

Mergi la inceput